Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 aracım hakkında tavsiyeleriniz, önerileriniz ?

Murat Canik

Soru

İyi günler, öncelikle herkesin mübarek kurban bayramını kutluyorum. Yaklaşık 3 ay önce ay tozu gri, Style paket Focus 3 TDCI 115hp sahibi oldum. Daha öncesinde hep VW gruptan arabalarım oldu. Son kullandığım araç 2010 Passat 1.4 TSI DSG idi. Yaşı itibariyle Passatı babama devrettim ve kendime Focus 3 aldım. öncelikle 1. sorunum ses sistemi ile alakalı, daha doğrusu Passat'taki ses kalitesini Focus 3'te bulamadım açıkçası. Bu iki arabayı karşılaştırmak büyük hata olur ancak ben hoparlörlerimde değişikliğe gitmek istiyorum. 1. sorum ön ve arka hoparlörlerin çapları kaç cm, ne kadar büyüklükte, nasıl bir hoparlör almalıyım? 2. sorunum ise bu hoparlörlerin teybime uygun olup olmadığını, teybimin kaç watt çıkışı olduğunu bilmiyorum, Samsun servise danıştım ancak onlar da net bir bilgi veremediler. Deneyen, bilgisi olan veya ses sistemlerinde değişikliğe gitmiş arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok teşekkür ederim. Ayrıca sanırım Focus 3'lere xenon far takılamıyormuş, sürekli kısa far hatası alan bir çok konu ile karşılaştım. Servise sorduğumda da Focus 3'lere xenon far takılamayacağını söylediler ve yazılımsal olarak titanium X paket ve style paketin farklı olduğunu belirttiler. Bir sonraki sorunum ben bu araca orjinal titanium X paketteki ledli xenon far takımını sordum. 1750 TL + KDV şeklinde (tek far için) fiyat verdiler. Normal xenon kabul etmeyen ve kısa far arızası veren bu araç, titanium X paketteki xenonu kabul eder mi ? çok fazla viraj aydınlatma takıntım yok ancak yolda güzel bir görünüm arıyor insan özellikle ledlerle birlikte. Deneyip taktıran arkadaşlar var mı, fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

Murat Canik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Stayl ile X paketi olmayan Titanium arasında farlarda fark olacağını sanmıyorum. Ayrıca Samsun içi herhangi bir (Güvenilir) oto tuning, sağlam yedek parça, sağlam elektrikçi tanıdıklarınız varsa bu tür yerlere gidip sorabilirsiniz. Arıza olurmu, olmazmı, olursa geri alırmısınız falan diye, anlaşıp arıza olduğu durumda geri almayı kabul eden olursa xenon denersiniz. Ses sistemine gelince bende pek memnun olduğumu söyleyemem. Yani sizeki stayl donanımındaki ses ile bendeki titanium donanımdındaki ses sitemi arasında hiç bir fark yok. Hoparlörler değişebilir. çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Herhangi bir elektirikçi hoparlörleri değiştirebilir. Kapaklarını açıp bakmak lazım. Ama hoparlörler değiştiği zaman müzik sistemi, elektrik ve elektronik sistemi garanti kapsamından çıkar mı bilemiyorum. Malum garanti kapsamından çıkartmak için bu tür şeyler servislerin ekmeğine bal sürmek gibi. Tek far için 1750TL + KDV çok büyük bir fiyat bu arada, Titanium X paketteki Xenon dahil dış farın fiyatı mıymış bu. Eğer öyleyse arabayı parçalayıp satsam 150,000 e falan satabilirim. :kıhkıh::D:) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz değişmissiniz zaten teşekkürler

Şimdi sorulara gelelim, Güçlü bir sistem kurmak için Anfi gerekebilir..Uçmazsanız :kıhkıh: gerek olmaz teypde muhtemelen kaldırır ama rakamlar için araştırmamız lazım yada yapanlardan cevap bekleyelim..

13 cm olmalı eğer değimediyse f2'ye göre :D:)

öncelikle ilk xenon olmuyor cümleniz sanırım sonradan alma sadece sadece xenon fardan oluşuyor...Onları tavsiye etmiyorum..

Servis'in öyle dediğine bakmayın orjinal LED'Lİ XENON aracınıza takılabilir...Takanlar var...

Hatta orjinalden ziyade getirip satanlar oluyor arada daha ucuz'a alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim merak ettiğim müzik sisteminde ne eksik hissediyorsunuz? Sesleri oldukça doğru veren ve kulağa hoş gelen müzikal sese sahip bir sistem, ancak derin baslar biraz dağılıyor ve tizlerde de hafif bir sertlik var. Yine de ben hoşnutum, tabii önceki dinleme alışkanlıkları etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim merak ettiğim müzik sisteminde ne eksik hissediyorsunuz? Sesleri oldukça doğru veren ve kulağa hoş gelen müzikal sese sahip bir sistem, ancak derin baslar biraz dağılıyor ve tizlerde de hafif bir sertlik var. Yine de ben hoşnutum, tabii önceki dinleme alışkanlıkları etkiliyor.

Zaten normal kullanım için müzik sistemi gayet yeterli, sadece baslı müzikleri, yüksek seste dinlerken bittim yeter artık diye bağırıyor. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende taktırmayı düşünüyorum güzel bi sistem takıntım var bu konuda.Derin basla benim için önemli.Bitane jbl nin var hepsiburada da.Merak ettiğim bagaja bası koyduğumda tesisatı çekmek için teyibin mi sökülmesi gerek ve garanti dışı karlımı öle yapsak?

http://www.hepsiburada.com/Liste/jbl-box12cs-kabinli-30cm-1000-watt/productDetails.aspx?productId=otaytjblbox12cs&categoryId=26090

bass olarak bunu düşünüyorum dün teknosada inceleme fırsatım oldu çok güzel bası var adam diyo aracı sallandırır :kıhkıh: işte buna en uygun anfi hangisidiri acaba ? yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Stayl ile X paketi olmayan Titanium arasında farlarda fark olacağını sanmıyorum. Ayrıca Samsun içi herhangi bir (GÜvenilir) oto tuning, sağlam yedek parça, sağlam elektrikçi tanıdıklarınız varsa bu tÜr yerlere gidip sorabilirsiniz. Arıza olurmu, olmazmı, olursa geri alırmısınız falan diye, anlaşıp arıza olduğu durumda geri almayı kabul eden olursa xenon denersiniz. Ses sistemine gelince bende pek memnun olduğumu söyleyemem. Yani sizeki stayl donanımındaki ses ile bendeki titanium donanımdındaki ses sitemi arasında hiç bir fark yok. Hoparlörler değişebilir. çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Herhangi bir elektirikçi hoparlörleri değiştirebilir. Kapaklarını açıp bakmak lazım. Ama hoparlörler değiştiği zaman mÜzik sistemi, elektrik ve elektronik sistemi garanti kapsamından çıkar mı bilemiyorum. Malum garanti kapsamından çıkartmak için bu tÜr şeyler servislerin ekmeğine bal sÜrmek gibi. Tek far için 1750TL + KDV çok bÜyÜk bir fiyat bu arada, Titanium X paketteki Xenon dahil dış farın fiyatı mıymış bu. Eğer öyleyse arabayı parçalayıp satsam 150,000 e falan satabilirim. :kıhkıh::D:) :)

Tek far için verdikleri fiyat bu evet :) Mercekli farı, led lambaları var ancak xenon yok :) Almak isteyen sadece led farlar için almış olacak sanırım. Ayrıca bu araca uygun xenon için orjinal olması kaydıyla xenon yapabilir miyiz diye sorduğumda bu farların fiyatına ek olarak 2500 TL gibi uçuk bir rakam verdiler. Bu rakamlar ne kadar doğru tartışılır tabi :) Bu mercek olmadan takılan oem xenon markalarını Samsun Otokoç yetkili bayide taktırtabildim zar zor. Ne yazık ki kısa far arıza verdi ve kabul etmedi, servisteki elektrikçi arkadaşım yazılım ile ilgili olabileceğini söyledi sadece. En gÜzeli sanırım orjinalin aynısı dışarıdan bir mercekli ledli far bulmak sanırım :) Bir de style pakete titanium x paketteki farları taktıran arkadaşlar var mı gördÜğÜnÜz, bildiğiniz? Farlar xenon mu yoksa normal far gibi sarı şekilde mi yanıyor?

Murat Canik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende taktırmayı düşünüyorum güzel bi sistem takıntım var bu konuda.Derin basla benim için önemli.Bitane jbl nin var hepsiburada da.Merak ettiğim bagaja bası koyduğumda tesisatı çekmek için teyibin mi sökülmesi gerek ve garanti dışı karlımı öle yapsak?

http://www.hepsibura...ategoryId=26090

bass olarak bunu düşünüyorum dün teknosada inceleme fırsatım oldu çok güzel bası var adam diyo aracı sallandırır :kıhkıh: işte buna en uygun anfi hangisidiri acaba ? yardımlarınızı bekliyorum

Konu ile ilgili çok fazla bilgim yok ancak orta konsol ile teyp birleşik garip bir dizaynı var. Sadece gördüğüm kadarıyla söylüyorum. Onu sökmek her babayiğidin harcı olmasa gerek. Teybi sökme işini servise bırakırdım açıkçası. Ancak hoparlör değişiminin garanti bozmadığını Samsun yetkili bayiden öğrendim. Değiştirebilirsiniz, sadece kasko bedeline yapılan ekstraların eklenmesi gerektiğini söylediler. Tabi ki tamam ile sizin tercihiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kasko bedeli 4 hoparlörün değişmesi ile ne kadar artacak ya da azalacak ki. Bence hiç. Ama buradaki asıl sorun o teybin yeni takılacak olan hoparlörleri kaldırıp kaldırmayacağı, ve yine yeni takılacak hoparlörlerin (orjinaldan daha büyük, orjinalleri ise Muhtemelen 13 cm lik) eskilerinin çıktığı yerlere uyması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.hepsibura...ategoryId=26090

Baktığınız seçenek iyidir ancak Kicker marka sub bulabilirseniz daha verimli bir ses elde edersiniz, bulamazsanız da Jbl gayet iyidir.

Araca amfi taktıracaksanız elektrikci aküden besleme alacak, kapı eşiklerinden geçirip kapılardaki hoparlörlere giden bağlantılardan ek bağlantı çekecektir, kapı eşikleri vs araçların marka ya da modellerine bakmaksızın iyi bir ses sistemi uzmanının saniyesinde sökebileceği yapıdadır ancak bunun için ehli kişilere ihtiyaç vardır, aksi taktirde aracınızı elletmeyin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen tolga bey bende o konuda sıkıntılıyım ii bir usta olmadıkça elletmemeyi düşünmüyorum.Duyduğum kadarla trabzonda ki ustalar baya iymişler.bu arada ümitçim Eğer kapılarda ki hoperlrler 13 cm likse daha kaliteli 13 cm lik hoperlörlerle değiştirmek gerek bence ama işte arabama elletmeye kıyamıyorum sıfır araba orasını burasını sökerler bende bu konuda titizim sinir krizleri geçiririm vallah :D .Bu arada kasım 16 kesinleşti aracımı almaya şafak sayıyorum atarsa 8 geçmiyor ya günler :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.