Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus Isınma Sorunu

Musa

Soru

Slm arkadaşlar.Malum kayseri soğuk şehir bende biraz erken işe gidiyorum. Araba 7-8 km sonra ancak ısınıyor. Bende bu yüzden klimayı çalıştırıyorum sıcak üflüyor. Acaba motor ısınmadan klimayı açmanın herhangi bir sıkıntısı olur mu vaya motoru daha çabuk ısıtmanın bir yolu var mı? önceki aracım benzinli focus I idi ve böyle bir sıkıntı yoktu acaba dizellerin hepsi mi böyle?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bişey olmaz dediğim gibi araç size zaten tam randuman ile klimayı sunmuyor hazır olmadığı için, zararı olmaz..

Tüketim değeriniz nedir ? Biliyor musunuz

tüketim ilk aldığım zamana göre arttı önce 5.5 falan dı şimdi ise 6.0 civarında oluyor soğuk havanın etkisi var tabiki
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracın motoru ısınmadan kaloriferi açarsanız motor daha da geç ısınır, kışın kullanıcıyı zor durumda bırakan bir gerçek bu :claps:

aracın ısınmasını beklersem işe geç kalırım :claps: kaloriferi açtığım zaman ısınma zamanı tabiki çok fazla oluyor ama açmam gerekiyor...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında çözümü basit; araca birkaç dakika daha erken binin ve çalıştırın, birkaç dk sonra hareket ettiğinizde ilk 3 viteste gaza her zamankinden biraz fazla basın, aracı sportif kullanın.

Böyle yaparsanız motorunuzun teorik ömrü bir nebze kısalır ve tüketim biraz artar ama motor kısa sürede de ısınır :)

Ben çok soğuk kış sabahlarında bazen böyle yapıyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı 200 bin 300 bin 'e kadar sürmeyecekse ömrü kısalsın canım nolcak ? değil mi ? :D :D

Aslında evet, aracı yüzbinlerce km kullanmadıkca butür kullanımlar soruna neden olmuyor motorlar sandığımızdan sağlam yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.