Jump to content
 • 0

Ön Camdan Polen Fitresine Su Alıyor


şakir ulusoy

Soru

2001. focus hb aracımda özellikle kış aylarında kaloriferi açınca kötü bir koku geliyordu. çok şiddetli bir yağmurdan sonra ön sağ paspas üzerinde bir miktar su birikintisinde oluşmuştu. aracın polen filtresinin olduğu taraftan su aldığını tespit edince bir ustaya gösterdim. usta polen filtresinin üzerindeki plastik parçayı söktü ve çift taraflı bantla yapıştırdı ancak çözüm olmadı. bu arada orjinal parçası 250 tl olduğunu öğrendim, biraz pahalı geldi.usta polen filtresinin üzerindeki su tahliye kanalın su kaçırdığını söyledi, plastik kaynakçıya kaynak yaptırdık(40 tl) ancak yine çözüm olmadı çünkü plastik parça ile cam arasında bir parmak kalınlığında boşluk vardı. En son çare olarak çekomastik ile polen filtresinin üzerindeki plastik parçayı cama yapıştırdık. şimdilik oldu gibi.iyi bir yapışma gerçekleşti, cam ile plastik parça arasındaki boşluk yok oldu, koku azaldı. 

bu konuda sorun yaşayan oldu mu? olduysa nasıl çözüldü? kaloriferden hala bir miktar koku özellikle ilk çalıştığı anda geliyor, kalorifer temizliği yaptırmalı mıyım. kararsız kaldım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

 • 0

2000 model focusum varken bu benimde başıma geldi. Şöyle çözdük biz olayı, polen filitresini koyduğun siyah plastiğin etrafını kalan boşluklarına hep silikon sıktık. camla kaput arasındaki o plastik malzeme var ya ön cam ızgarası deniyor. o parça sıkıntılı işte onun altındaki plastik şey kırıldı mı araba su alıyor. o yüzden o parçaya o kadar para verip değiştirene kadar, silikonla benim önerdiğim şekilde çare bulman daha hesaplı olacaktır.

 

Unutmuşum, koku olayı içinde arabanın içinin kuruması lazım bol bol da havalandırmak gerekir ben öyle halletmiştim.

Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
 • 0
Özerk Özden

Aracım focus 2,5 sağ önden su alıyor. Yaptırdığınız yer hakkında bilgi verebilirseniz oraya götürmek isterim, teşekkürler

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer İçerikler

  • Özgür Güreş
   Yazan: Özgür Güreş
   İyi günler; Ben 2011 model 6 manuel dizel Ford Focus HB araç sahibiyim. Aracı 2 ay önce expertiz ve servise göstererek satın aldım. Araç 58 bin kmde. Aracı aldıktan sonra sadece zamanı gelmiş olması nedeniyle triger setini değiştirdim. Başka bir işlem yaptırmadım.
   Benim sorunum şu; Aracın iç döşeme altına su birikiyor. Önceleri camı açık bıraktığımı camı kontrol etmeden arabadan çıktığım için içeri yağmur suyu girdiğini düşündüm. Ancak arabayı temizledikten sonra suyu halı yıkama makinesi ile çektikten sonra aşağı yukarı 4 saat yol yaptım ve indiğimde tekrar nemlenme olduğunu fark ettim. Bu arada su sadece şoför ve arka yolcu tarafına yani sol tarafa doluyor. 
   Bu konuda bana yol gösterecek, bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 
   Teşekkürler.
    
  • Halil İ.
   Yazan: Halil İ.
   aslında başlık yeterince ayrıntılı oldu ama kısaca tekrar edeyim, seyir halinde iken ön camı temizlemek için silecek ve su'yu çalıştırdığımda silecek etkisi ile birlikte bütün su önYan pencerelerden camlar açıksa eğer full aracın içine giriyor, camları kapatmak gerekiyor mutlaka. hatta ilk kez fark ettiğim için geçen gün su, cam açıp kapatma , aynayı düzeltme otomatiğinin tuşlarının üzerine döküldü hep. bu arada silecek suyu direkt gelmiyor silecekler camdaki suyu saha Sola çektikten sonra orada yoğunlaşan su araç seyir halinde iken içeri giriyor. araç park halinde iken sıkıntı yok. fotoğraf yüklüyorum şimdi...


 • Bir arkadaşa söyle

  FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.