Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk2 Elm 327 Trying to connect ODB II Socket

Muhammed Şentürk

Soru

Arkadaşlar iki gün önce internetten ELM 327 cihaz siparişi verdim. (Yanlış cihaz mı aldım diye, adresi en aşağıya iliştireceğim.) Fakat bir türlü aracımla düzgün bir bağlantı sağlayamadım. Soketi çıkartıp taktığımda 1 dakika kadar bağlı kalıyor. Anlık veri alabiliyorum fakat cihazın ışığı yanıyor olmasına rağmen 1 dakika kadar sonra bağlantı kopuyor. "Trying to connect ODB II Socket" uyarsını alıyorum. 1 saat kadar önce de başlığa bakmadan yanlış bir başlık altında cevap aramışım. Kusuruma bakmayın.

Yabancı ağırlıklı kaynaklarda okuduklarım kablo bağlantısıyla olacağıydı. Bluetooth gibi, kablosuz ara birim olmayıp kabloyla bağlantı yapılacağından bağlantı kesilmez yazıyordu. Denemediğim şey kalmadı. Bir tek cihazın kablolu vers,yonunda soketler üzerinde, cihaz devresinde bir işlem uygulamışlardı onu denemedim. Sabrın sınırlarını zorluyorum. Az önce kablolu olan versiyonun da siparişini verdim.

Bana gelenin tek farkı gövde renginin beyaz olması.

Şimdiden teşekkürler.

Bluetooth versiyonunu aldığım adres burada: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-obdii-obd2-bluetooth-ariza-tespit-152250506

Muhammed Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
57 dakika önce, Ahmet Ynl yazdı:

--4 dakika sonra eklendi--

IMG_20180206_182711.jpg

--6 dakika sonra eklendi--

Bu benim aracın protokolü yani j1850 pwm sanırım elimde ki cihaz uyumsuz vjoycar p10 diye küçük ekranlı bi cihaz ne heves etmiştim alırken bu cihaz üzerinde tel falan çekilerek yapılabilecek birşey olsa cihazın içine aile müdahale edicem ama bilmiyorum işte yada protokoller arası bi çevirici var mı onu da bilmiyorum sadece fikir yürüttüm 

profilinizimi güncellediniz? ben aracınızı focus 2 diye düşünerek yazmıştım. bu durumda evet j1850 doğrudur, vjoyvarda da bu protokol yoktur. tel filan çekilerek olmaz, çevirici bir modul varsa olur ama bence yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.