Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yıllık Bakım Mı Yoksa Kilometre Bakımı Mı?

Kazım Yenikomşu

Soru

2012 model dizel focus aracım var.  2013 yılında 3500 km bakımı yapıldı. 2014 yılında ise 9500 km de bakım yapıldı. Servise sordum dedi ki; Eğer 15.000 km bir yıldan önce önce dolarsa 15.000 de dolmazsa senede bir bakım yaptırmanız gereklidir dedi. Yıllık genelde 5-6 bin km yapıyorum. Siz ne düşünürsünüz her sene 15.000 km dolmadan bakım yaptırmalımıyım? Yada bir yıldan fazla zamanda dolacak 15.000 km 'yi  beklemelimiyim?.  Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verirmisiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Güncel modern motor üretim teknikleri ve üst düzey motor kontrol ünitesi etkinliğini, ayrıca yakıt ve yağların kalitesindeki artışı gözetirsek, uygun ve ılımlı şartlarda kullanılan bir motorda aynı yağ ile 30.000 km katetmek veya 2 yıl kullanmak pek ala güvenli kabul edilebilir. 

Bunu geçen hafta yazsan iyiydi abi :) puntonun yağını değiştirdim 6000 kmde. Aslında soracaktım ama neyse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.