Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ortalama Yakıt Değeri 99.99

Mert Yılmaz

Soru

Merhaba,

2008 focus benzinli hb 1.6 aracımı yeni aldım. Yol bilgisayarını sıfırladım ortalam yakıt tüketimi 99.99 lt/100 olarak görünüyor. Normal midir bu durum?

Anlık olarak ortalama yakıt değerini doğru olarak nerede görebilirim?

Mert Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sıfırlayınca o çıkması normal biraz kullanın hemen düzelecek. Hala düzelmiyorsa bozuktur yani başka doğru yer yok bakacak.

İki değerde yol bilgisayarı kumandası ile ileri geri yaparak bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

depoyu doldurduktan sonra 100 km yol yaptım. Ortalama değer 18 civarındaydı. Bir anormallik var diye sıfırladım bakalım şimdilerde kaç gösterecek.

Aracı sürerken sıfırlayın bundan sonra :)

Sonuçta problem yok sizde, içiniz rahat olsun :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

300 km nin sonunda 10 küsüre kadar düşmüş bulunuyor.

2-3 bin devir arası gidiyorum bakalım daha da düşecek mi

Dediğim şeyi yaparsanız eğer böyle bir beklenti olmadan daha gerçekçi rakamlara ulaşmanız mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 model dizel trend x aracım var yeni 60 bin bakımı yapıldı ön balata arka balatada değişti motor yağı filtreler vs. daha önceleri 700km filanken şimdi menzul 500 gösterip 400lere inmeye başladı acaba motorda sıkıntımı var anlayamadım.   İlk aldığımda 640 km idi sonra yolda kalmıstık debriyaj değişti 750 kmlere çıkmıştı şimdide bakımda yapıldı 500e indi.

Osman E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

üstad yanıt için teşekkürler öncelikle normalde benzin istasyonundan fullediğimde ve arabayı çalıştırdığımda gideceği yolu kaç gösterir ortalama bir değer benim bakımdan sonra 500 görüp halada düzelmeyince baya canım sıkıldı bu konuya. Bakım yeni yaptım bir süre bekleyim dedim ama hala aynı  750 filan görürüm diye bekliyordum fullediğimde bu arada km de tüketimide bakıp yazacağım size.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2008 1.6 benzinli focus aracımla yakıt tüketimi şu şekilde ilerliyor : şehiriçi bol yokuş olan bir bölgede tam depo ile 350 km yol ancak gidebiliyorum. Opetten 95 oktan alıyorum yakıtı. 42 lt civarında yakıt alıyor depo. Bunda bir gariplik var gibi geliyor bana. Triger seti değişti ve bakım yeni yapıldı. 63 bin kmde araç. Herhangi bir kaza vs geçirmemiş.

Mert Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2008 1.6 benzinli focus aracımla yakıt tüketimi şu şekilde ilerliyor : şehiriçi bol yokuş olan bir bölgede tam depo ile 350 km yol ancak gidebiliyorum. Opetten 95 oktan alıyorum yakıtı. 42 lt civarında yakıt alıyor depo. Bunda bir gariplik var gibi geliyor bana. Triger seti değişti ve bakım yeni yapıldı. 63 bin kmde araç. Herhangi bir kaza vs geçirmemiş.

Ortalama 14 lt yani. Oldukça fazla bir değer. Otomatik değil, değil mi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yokuşlarda ister istemez araç biraz zorlanıyor,1. Vitese kadar düştüğüm durumlar oluyor. Düz yolda 2000 devire gelmeden vites değiştiriyorum. 4. Viteste giderken anlık tüketim değerini 4-6 lt arası görüyorum. Yokuşlarda anlık tüketim coşuyor ,20 küsür gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.