Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Almanya Ford Fabrikası Focusları Yollamaya Başladı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

bugün aracımı satsam performanslı ateşli bir dizel hb ne alabilirim diye biraz araştırdım.Çoğunu elemek kolay oldu .Honda civic hb belki dedim ama onun da tasarımı hoşuma gitmedi.Dönüp dolaşıp focusa geliyorum.Makyajlı kasa da oldukça güzel.Alacak arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden

En ateşlı tabıkı astra hb :) focus gelsede daha güçlü olmayacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

astrada güya 136 hp güç var.o-100 hızlanması 10.5.Focusta 10.7.Nerde bu beygirler ? :)

10.3 sn 10.5 degıl :)

Kg fazlalığı var

Kuvvetlı bır rüzgârda ıkısınede bınınce farkedersin demek ıstedıgımı :)

Son hızdada 10 km fark atıo. 16 bg ıcın gayet ıyı.

Fazladan 50 torkun rampadakı farkına hıc girmeyelim bile :)

V.can Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.3 sn 10.5 degıl :)

Kg fazlalığı var

Kuvvetlı bır rüzgârda ıkısınede bınınce farkedersin demek ıstedıgımı :)

Son hızdada 10 km fark atıo. 16 bg ıcın gayet ıyı.

Fazladan 50 torkun rampadakı farkına hıc girmeyelim bile :)

Sorun verilerde değil.Bu aracın bana bişeyleri eksik geliyor.Yani araçta bir bütünlük göremiyorum.1.3 motorun ön yargısı da olabilir bu bende ama şundan eminim focusumu satıp üstüne 20 bin civarı verip içine oturduğumda ''oh be iyikide bu aracı tercih etmişim''dedirtebilecek bir araç değil bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun verilerde değil.Bu aracın bana bişeyleri eksik geliyor.Yani araçta bir bütünlük göremiyorum.1.3 motorun ön yargısı da olabilir bu bende ama şundan eminim focusumu satıp üstüne 20 bin civarı verip içine oturduğumda ''oh be iyikide bu aracı tercih etmişim''dedirtebilecek bir araç değil bana.

Bılmıyorum bu aracı uzun Sure kullandınız mı hocam.. Ama kullanınca fikriniz değişecektir . Ben 1.3 den ınıp focus aldım sıfır style dızel ama cidden pısman oldum. Araç test aracı gbı kısa Süreli degılde uzun sûrede daha güzel bellı edıyor kendısını

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bılmıyorum bu aracı uzun Sure kullandınız mı hocam.. Ama kullanınca fikriniz değişecektir . Ben 1.3 den ınıp focus aldım sıfır style dızel ama cidden pısman oldum. Araç test aracı gbı kısa Süreli degılde uzun sûrede daha güzel bellı edıyor kendısını

Uzun sureli kullanmadim.Hakli olabilirsiniz tabi sayin hocam
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok garip hiç bu kadar keskin bir yorum duymamıştım astra ile focus arasında.genelde küçük detaylarla farklılıklarından söz ediliyordu kendilerine göre artıları vardı iki aracın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

astrada güya 136 hp güç var.o-100 hızlanması 10.5.Focusta 10.7.Nerde bu beygirler ? :)

bazı araçlar fabrika verisinden daha çabuk hızlanabiliyor astrada bence 10,3 saniyeden daha çabuk hızlanabilir mesela i30 crdi otomatik fabrika verisi 11,9 saniye adamlar test ediyor 11.3 saniyede 0-100km ye çıkyor başka bir örnek opel insignia 1.4T 140 ps fabrika verisi 10.9 saniye adamlar testte 10,4 saniyede 100km ye çıkarıyor ..focus 1.6 ecoboost fabrika verisi 8 sanıye teste bakıyorsunuz 8,6-8,9 artık fabrikalar hangi teste göre belirliyolarsa 0-100 ü ? tüm araçları aynı kişiler ve aletler test etse bence bu 0-100 hızlanması arasında daha farklı sonuçlar  çıkar özellikle opelin araçlarının fabrika verisinden daha iyi çıkacağına eminim .önceki astra j 1.6 115 ps aracımın fabrika verisi 11,7 sanıye arkadasta hyundai i30 gdi vardı 135 ps onun aracın fabrika 0-100 verisi 9,9 saniye bir gün yan yana kalktık 110 km hıza kadar iki araç kafa kafaya gitti 110 km den sonra i30 öne geçti ,zaten  i30gdi  100km den sonra daha bi iyi gidiyor focus 1.6 ecoboost gibi :)

ben 2 aracıda uzun süre kullandım kesinlikle size katılmıyorum iki aracında birbirine göre artıları var ama bence focus bir tık üste..özellikle astranın direksiyon tepkilerini hiç beğenmedim yol tutuşuda iyi ama focus kadar başarılı değil ,focusa göre daha yumuşak süspansiyonu var daha sessiz ama ben 2 araç arasında kalsam focus derim heleki makyajlı focus çıktıki kesinlikle focus derim ama astranında tasarımını çok beğeniyorum .astranın en büyük artısı focusa göre daha geniş iç hacmi ve ferahlığı ,focus eğer rakipleri kadar geniş tasarlansaydı eğer bence tüm c sınıfı compact araçlardan her yönüyle üstün olurdu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürücü ve şart diye bişey var.

Testler çok profesyonel şöförler tarafından yapıldığını aynı şartlar çoğu sürücünün yaklaşamayacağı gerçeğini unutmamak lazım. Ayrıca teknik veriler genelde baz donanım ile ölçülür her zaman gerçeği yansıtmaz, he ne kadar konu dışına çıksanız da; her firma doğru değer vermiyor bunu da unutmayın; Hyundai ceza yedi misal. Konu dışı devam ederse biraz daha silinir veya uygun başlık varsa taşınır. Alıntı yapıp ilgili başlıklara yönlenmelisiniz sayın üyelerimiz; başlıkları takip edip cevap var diye gelenleri YANILTMAMALIYIZ. Biraz karşılıklı anlayış için özen gösteriniz!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.