Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Rav4 Hakkında

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

Kuzenim ciddi anlamda kafayı takmış durumda.Benim hiç düşünmediğim bir sınıf açıkçası.Fazla bilgim yok dolayısıyla.Bütçe 35-40 bin civarında

2004-2005 model ravlar nasıldır?

Yakıt  tüketimi yüksek büyük olasılıkla lpgli kullanılacak.Kafamıza takılanlar:

1)lpg ile uyumu nasıldır?

2)yedek parça noktasında sıkıntı yaşar mıyız?

3)Bakım maliyetleri nasıldır?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıtı sorun edecek kişinin uzak durması gereken araçlardan biri, tüketimi hayli yüksek, bir ara kiralık araçla gezmiştim ordan biliyorum. Lpg uyumu hakkında bilgim yok fakat o modeldeki 2.0 Avensis'lerde Şpg uyum sorunu var diye biliyorum araştırma yapmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2004 model avensis lerde ki 2.0 motor bundada kullanılıyorsa LPG işi cok sıkıntılı, sıralı LPG hiç olmuyor, eski tip karbüratörlü araçlara uygulanan 300-400 liralık düz LPG takan taktıran var fakat onada hiçbir garanti veren yok çünkü eninde sonunda motor bi yerden patlak veriyor o sistem dede sorunsuz 40-50 bin binende var ama riski de çok yüksek deniyor. Uyumlu olan tek sistem %30 benzin %70 LPG ile çalışan bir sistem var oda hem montajı ve kiti pahalı 3-4 bin lira civarında idi en son hemde sürekli benzin tükettiği için pek ekonomik olmuyor. LPG ile kullanılacak bir motor değil o model 2.0 avensis motorları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sınıftaki araçlar çok ilgimi çekiyor uygun ikinci el fiyatlarıyla iki yıldır aklımı kurcalıyorlar uygun bir fiyata otomatik 4X4 lpg ile ekonomik de olabilecek bir araca sahip olmak gayet cezbedici ama kullananların dürüst yorumlarına ihtiyaç var. Yıllardır gözlemlediğim bir durum var yanılıyor da olabilirim Japon markalarını kullananlar çok müthiş marka fanatiği oluveriyorlar ( misal aracımı ikibin km'dir kullanıyorum gayet sorunsuz  :pist: ) açıkçası onların yorumlarına da pek güvenmiyorum. Galiba zaman ve para harcıyarak kiralayıp deneyimlemek daha mantıklı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avensilerde sorun oldugunu duymustum.Lpgciler ravlara sorunsuz montaj yapıp iyi verim aliyoruz diyorlar.Yalniz aracin tipi felan hosuma gitti benim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.