Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Lerde N Konumu

Erkan Baldemir

Soru

Arkadaşlar bir Powershift kullanıcısı olarak aracı N konumuna alıp aracı Stop ettikten sonra Araç Kontak Anahtarını vermiyor Bu durumu güvenlik açısından yaptığını düşünüyorum keza Şanzuman Kilitlenmediği için Aracın El Freninde kalması güvenli değil gibi görünüyor

Fakat yinede Yokuş olmayan yerlerde bırakılabilir diye düşünüyorum ve başka markalarda N konumunda bırakılmış araçlar gördüm bunun yazılımla sağlanabilmesi mümkünmüdür  ...

Erkan Baldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Tavsiye edilen :  Özellikle yokuşlarla durulacaksa, araç durduktan sonra ayak frende iken N konumuna alıp el frenini çekmek sonra P konumuna almaktır. Böylece yük öncelikle el frenine binecektir, dolayısıyla araç tekrar çalıştırılırken  ve P konumundan vitese yani D konumuna alırken vitesin zorlanmasının (tak diye gelen ses ve zor vitese geçme) önüne geçilmiş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tavsiye edilen :  Özellikle yokuşlarla durulacaksa, araç durduktan sonra ayak frende iken N konumuna alıp el frenini çekmek sonra P konumuna almaktır. Böylece yük öncelikle el frenine binecektir, dolayısıyla araç tekrar çalıştırılırken  ve P konumundan vitese yani D konumuna alırken vitesin zorlanmasının (tak diye gelen ses ve zor vitese geçme) önüne geçilmiş olur.

Ek olarak Yokuşlarda D konumuna alırken El frenini indirip alırsanız daha kolay geçer

siz sorun yaşadığımı düşünerek yada yaşayabileceğimizi düşünerek yorum yapmışsınız fakat benim ki hem biraz merak hem de yapılabilirlik durumuydu yani Forumda arkadaşlar yazılmla gerçekten çok hoş şeyler çıkartabiliyorlar acaba bu duruma da bi çözümleri olabilirmi diye düşündüm yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

siz sorun yaşadığımı düşünerek yada yaşayabileceğimizi düşünerek yorum yapmışsınız

Yani böyle bir problem yaşayan böyle bir soru sorardı diye düşündüm. Neden illa N konumuna bırakmak istiyorsunuz anlayamadım gereksiz birşey arabayı bir şekilde kaza süs verip çurumdan atıp sigortadan paramı alacaksanız nedir ? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani böyle bir problem yaşayan böyle bir soru sorardı diye düşündüm. Neden illa N konumuna bırakmak istiyorsunuz anlayamadım gereksiz birşey arabayı bir şekilde kaza süs verip çurumdan atıp sigortadan paramı alacaksanız nedir ? :D

Hiç düşünmedim Aslında olabilirdi :)))))   Allah haram para yedirmesin ..

Bence PS vites yazılımıyla oynamanın büyük hemde çok büyük bir hata olacağı düşüncesindeyim....

Vites yazılımı aklıma gelmedi Bekir Abi haklısın oynamamak lazım ama  Ozan isimli bi arkadaş var (  onun gibi yazılımla oynayan arkadaşlar var ama aklıma o geldi :) ) onlar kabloyla falan bişeyler yapıyolar ya belki bi çözüm bulmuşlardır yada bulabilirler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hata Yada Eksiklik gibi algılamak tabiki yanlışlık olur konuyu açarkende yazdığım gibi Ford un bunu güvenlik açısından yaptığının bilincindeyim benimki hem merak hemde yapılabilirlik durumuydu ..

Böyle bir seçenek görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.