Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yokuş Kalkış Desteğinde Sıkıntı

metin gercek

Soru

Arkadaşlar iyi akşamlar...yokuş kalkış desteğinde bu akşam sıkıntı yaşadım...aşağıya doğru eğimli bir yolda sabah arabayı parkettim..akşam iş çıkışı arabaya binip çıkıp evime gidicektim..önümde araba arkamda araba var tabikii..ne olduysa o zaman oldu..arabayla ilk manevrayı yapıp çıkıcaktım ama ilk manevra kurtarmadı.ikinci manevra için geri vitese taktım..baktım araba geri geri gideceğine kendini öne götürdü..ikinci kere denedim geri vitrese taktım gene öne gitti...ve malum öndeki arabaya vurdum...herhangi bir şekilde debriyaj-gaz ayarlamasında sıkıntım yok..20 yıllık şöförüm...neyse dedim...önümdeki arabanın sahibi olmazsa el freniyle kalkmayı dene dedi:(acemiler gibi)el frenini çektim 1.vitese taktım araba 1.viteste gaz vermeme rağmen kalkışı yapmadı..gaza biraz daha yüklenerek bağırta bağırta çıkardım..arabalar azalınca tekrar bindim..kalkmayı düşündüm..1.vitese taktım ve araba anında kaymaya başladı...2-3 deneme yaptım gene aynısı oldu...gene acemiler gibi el frenini çektim ve bağırta bağırta çıkardım...ben bunun sebebini merak ediyorum...şimdiden teşekkür ederim...arabanın bir hatasından dolayı pisi pisine öndeki arabaya vurdum..yazık yaa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende sorun olabilir 2 defa okudum ama :( Neyse aynı durum olursa birde sistemi kapatıp deneyin.

Yokuş kalkış desteği bozuk diyelim neden araç ileri gidecekken geriye veya tam tersi durum olsun, debriyaj bitmiş olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az önce bir yokuşa gittim ve denedim..sıkıntı yok...anlamadım bu işi...ben her bindiğimde bunun paniğini mi yaşıyacağım...önümüz yaz bunun arkası sonbahar kış ..yağmur çamur gerekirse kar... Bu arabamdan önce 2005 golf vardı...10 sene bindim..böyle sıkıntı yaşamadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar iyi akşamlar...yokuş kalkış desteğinde bu akşam sıkıntı yaşadım...aşağıya doğru eğimli bir yolda sabah arabayı parkettim..akşam iş çıkışı arabaya binip çıkıp evime gidicektim..önümde araba arkamda araba var tabikii..ne olduysa o zaman oldu..arabayla ilk manevrayı yapıp çıkıcaktım ama ilk manevra kurtarmadı.ikinci manevra için geri vitese taktım..baktım araba geri geri gideceğine kendini öne götürdü..ikinci kere denedim geri vitrese taktım gene öne gitti...ve malum öndeki arabaya vurdum...herhangi bir şekilde debriyaj-gaz ayarlamasında sıkıntım yok..20 yıllık şöförüm...neyse dedim...önümdeki arabanın sahibi olmazsa el freniyle kalkmayı dene dedi:(acemiler gibi)el frenini çektim 1.vitese taktım araba 1.viteste gaz vermeme rağmen kalkışı yapmadı..gaza biraz daha yüklenerek bağırta bağırta çıkardım..arabalar azalınca tekrar bindim..kalkmayı düşündüm..1.vitese taktım ve araba anında kaymaya başladı...2-3 deneme yaptım gene aynısı oldu...gene acemiler gibi el frenini çektim ve bağırta bağırta çıkardım...ben bunun sebebini merak ediyorum...şimdiden teşekkür ederim...arabanın bir hatasından dolayı pisi pisine öndeki arabaya vurdum..yazık yaa

eğer yokuş kalkış sistemi devrede ise fren pedalınız sertleşir böylece riskli yerlerde kontrol edebilme şansınız olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servise götürdüm... Araca tepeden tırnağa bakıldı..baş teknisyenle test sürüşüde yaptık hiçbirşey çıkmadı...söylenen şu: 30 derecenin üstünde ve çok soğuk havada yapabilirmiş...sizce bu mantıklı geldi mi? Bana gelmedi...bu kadar saçma yorum olurmu beyler....sonra dedi ki... Aracı içeri alayım bilgisayara tekrar takayım dedi ve içeri aldı... Bir süre sonra yanıma gelerek aracın versiyon için update eksikliği var dedi ve onu internetten onu yüklüyorum dedi ve gitti...gene geldi son kontrolleri yaptı....dediği aynen şu...sistem kontrolünde abs sisteminin geçici olarak devre dışı bırakmış ve sonra devreye girmiş..devre dışı bıraktığında sizin başınıza gelen o olay olmuş olabilir dedi..ben ekranda öyle bir şey görmedim dedim...siz göremezsiniz dedi..biz bilgisayara bağladığımızda gördük dedi..bundan da yapmış olabilir dedi...kısacası ben tatmin olamadım...bu olayı sizce otosana bildirmek gerekir mi....bu yorumu yapan istanbul bölgesinde çok büyük yetkili servisin baş teknisyeni diyiyor...yoruma açık...saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Peki ABS geçici olarak neden devre dışı bırakılmış? Bunun nedenini sordunuzmu Metin bey?

Bu bir arızamı? Neden kaynaklanmış? Bununla ilgili bir çalışma yapmışlarmı? Bunu kayıtlara geçtilermi? Bilginiz varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediklerine göre aşırı sıcaktan kaynaklanmış Halil bey... Sıcaktan devre dışı kalabilirmiş...ben bunu otosanla paylaşmam gerekir mi? Bu olayı ilk defa duyuyorlarmış...ben sabahın köründe kalkıp yanlarına gidiyorum...bende uydurmuyorum...boşu boşuna test sürüşü yaptık...sanki o anda çıkıcak ta...iş olsun....dedikleri versiyon veya yazılımsal olabilirmiş...sizce mantıklı mı???

Ozan bey... Ekranda hiçbir arıza ışığı yanmış değildi...bütün göstergeler normaldi... Hatta hatta yol bilgisayarında yokuş yardım desteği açık mı kapalı mı diye baktım..o da aktifti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.