Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araba Kaymak Gibiydi Bir Haller Oldu Sanki :(

Erhan GÜLER

Soru

Herkese merhabalar,

Aracımı İzmitten Ağrı'ya getirdikten sonra araca bir haller oldu. Şubat başında aracımı aldığım zaman kaymak gibiydi,motordan hiç ses gelmezdi,benzinli araç gibi diyordum hatta. Ağrı'nın yolları malum,delik deşik ve yollar çamur pislik. Aracın lastiklerini değiştirdim Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE aldım.Rot balans yaptılar lastik jantı bilgisayara bağlayarak ama İzmitte Michelinde geçen sene lastikler araca takılıyken , aracı kaldırıp öyle rot balans yapmışlardı.

Neyse sıkıntılarıma geleyim. Direksiyonda titremeler başladı ve motor sesi arttı sanki,içeri artık daha fazla ses geliyor. Bir de sanki ön lastikler çıkacakmış hissi veriyor kasislerden , çukurlardan giderken falan. Ön lastiklere bir şey takılı gibi sanki. Kendimi traktör kullanıyormuş gibi hissediyorum Ağrı'ya getirdikten sonra. Aracı buraya getirmeden önce yolda kayıyordu resmen.

Ayrıca 1. ve 2. viteslerde gaza basmama rağmen bazen hız kesip sonra hızlanıyor gibi oluyor ya da gazdan kestiğimde öksürüyor gibi önce yavaşlayıp sonra atlıyor falan , bu olay yazılımla düzeliyormuş sanırım. 

Acaba hava filtresi mi tıkandı Ağrı'nın tozundan çamurundan yoksa mazottan mı kaynaklanıyor olabilir ( AĞRI OPETTEN alıyorum hep )

Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler.

Haziran sonu memlekete tayin isteyeceğiz İstanbula. Gittiğimde Carbon Clean yaptırsam mı acaba ? Gidince genel kontrol amaçlı servise sokacağım zaten , ayrıca yazılım güncellemesi isteyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Buna benzer bir konuşmayı Serdar'ım la Ank, ya geldiğinde yapmıştık,benim aracı benzinli sanmıştı..yani demem o ki büyük ihtimal yakıttan...

Opetten aldığım mazotu bitireyim petrol ofisinden alıp deneyeceğim bir de..

Erhan GÜLER tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Opetten aldığım mazotu bitireyim petrol ofisinden alıp deneyeceğim bir de..

Hocam Bekir abinin dediği gibi bizim bölgede şu bu petrolü ismi geçerli olmuyor istasyon sahipleri istediği gibi at koşturuyor 60 bin kmde sattım aracımı şakırdama vardı 1 enjektör değişti garantiden velhasıl kelam aracınızı memlekette bırakın 5-10 bine bir araç alın yada getirmeden önceki gibi hayatınıza devam edin ağrıda bildiğim horosan yolunda bir Opet vardı başka açılmadıysa adı Opet sadece...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bir arkadaş vardı, eski mesajlarda lastikleri 215 yerine 205 almıştı sanırım.. o siz miydiniz?

205 e düşmek bile çukurlardaki ve kasislerde takılma, sarsıntıyı daha fazla hissettirir. birde yollar tırtıklı asfaltsa vay haline..

valla güvenilir yerden yakıt almak tamam daha iyi ama %100 emin olmadıktan sonrada ben olsam opet ten başka yerden almazdım. oralarda dandik yakıt daha çoktur.

hiç olmazsa garanti var..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam Bekir abinin dediği gibi bizim bölgede şu bu petrolü ismi geçerli olmuyor istasyon sahipleri istediği gibi at koşturuyor 60 bin kmde sattım aracımı şakırdama vardı 1 enjektör değişti garantiden velhasıl kelam aracınızı memlekette bırakın 5-10 bine bir araç alın yada getirmeden önceki gibi hayatınıza devam edin ağrıda bildiğim horosan yolunda bir Opet vardı başka açılmadıysa adı Opet sadece...

Ağrı merkezte 2 tane opet var hocam. Merkezdeki Petrol ofisi hakkında iyi şeyler duydum ama ne bileyim Opetten aldım hep mazotu geldiğimden beri.

bir arkadaş vardı, eski mesajlarda lastikleri 215 yerine 205 almıştı sanırım.. o siz miydiniz?

205 e düşmek bile çukurlardaki ve kasislerde takılma, sarsıntıyı daha fazla hissettirir. birde yollar tırtıklı asfaltsa vay haline..

valla güvenilir yerden yakıt almak tamam daha iyi ama %100 emin olmadıktan sonrada ben olsam opet ten başka yerden almazdım. oralarda dandik yakıt daha çoktur.

hiç olmazsa garanti var..

Hocam ilk başlarda kasislerdeki sarsıntıyı daha azaltmıştı ama sıkıntım şu , sanki aracın ön taraf Allaha emanet gibi, ön taraf boşlukta  sanki zangır zangır. Direksiyon tekerlere zor hükmediyor gibi,sanki tekerler takılıyor,çıkacak gibi bir his uyandırıyor. İlk başlarda bu yoktu. Acaba lastik basıncıyla mı alakalı dicem ama 4 lastiği de 32 olarak ayarlattım. Lastiği yeni aldığım ilk günlerde yoktu , daha sonra oldu. Motor daha sesli çalışıyor , eskiye nazaran daha fazla titreme var gibi. Ağrı'da Ford yetkili servisi de yok gidip gösterebileceğim en yakın servis 170-180 km uzakta , ha deyince gidemiyorsun,vakit de sınırlı hafta içi çalıştığımız için. Buralardaki yetkili servislere de çok güvendiğimi söylemem. Depodaki mazot tamamen opete ait,bitene kadar mazot almayacağım bitince Petrol ofisini deneyeceğim bir de.

Nasipse memlekete gittiğim zaman adam gibi bir servise göstereceğim + carbon clean yaptırmayı düşünüyorum. Servis rot balans olayını da yapıyormuş onu da serviste hallettireyim diyorum. Ayrıca bu yeni yazılımda 1.2. viteste yaşadığım silkeleme olayından da kurtulurum inşallah şimdilik böyle idare ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor sesinin sebebi yakit olabilir. Ben pek farkedemiyorum ama opetin yakitini kullanan dizel araclarin daha vuruntulu ve sesli calistigini tespit eden cok indan var. Direksiyon konusu ise lastik basinclarinizi kontrol edin lastikleriniz eskidiyse sertlestiyse bu da sebep olacaktir ama direksiyonda sallanma varsa bir on duzeninizi kontrol edebilirsiniz belki amortisor takozlari veya salincak burclarinda hasar olabilir bunlar titresim yaptirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor sesinin sebebi yakit olabilir. Ben pek farkedemiyorum ama opetin yakitini kullanan dizel araclarin daha vuruntulu ve sesli calistigini tespit eden cok indan var. Direksiyon konusu ise lastik basinclarinizi kontrol edin lastikleriniz eskidiyse sertlestiyse bu da sebep olacaktir ama direksiyonda sallanma varsa bir on duzeninizi kontrol edebilirsiniz belki amortisor takozlari veya salincak burclarinda hasar olabilir bunlar titresim yaptirir.

Valla daha öncede opet kullanıyordum ama bayiden bayiye değişiyor yakıtın kalitesi sonuçta. Burada petrol ofisini methediyorlar bitirince mazotu petrol ofisi alacağım nasipse bir de onu deneyeyim. Rot balans yaptıracam tekrardan , olmadı servise götürmeyi düşünüyorum komple ön düzene baktırmak için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende sizinle aynı durumda sayılırım benzer bir şeyi bende yaşadım aracı alalı daha 2 ay olmamaıştı önden lastik kopacak gibiydi frene basınca araba durmaya yakın küçük bir boşlık varmış gibi tekerlerde tak tuk ederek duruyordu servise gittik şaşırdı adam rot başların bir parça vardı o çok yıpranmıştı o zamanlar garantiden değişmişti o parçayı zorlayan kaldırıma ya da tümseklere sert çıkmak ve bozuk yol. Lastikle ilgili olacağını sanmam. O parçanın adı ne hatırlamıyorum ama her teker başında kelebek gibi iki metal plakaydı.

Yakıt konusu doğuda dert bazen bana oldukça uzak bir yere gidip full sehellden alınca bir depoyla şehir içi 1000 km civarı yol yaptım podan alıyorum 750 zor gidiyor

Sezer Mira tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Belli kilometreleri aştıktan sonra dizel motorun gürültüsü daha da belirginleşiyor .Bu her firma için geçerli tabi..Benim araca gelince rolantide titreme ,gürültülü motor,taşlı asvaltta koroya başlayan bağımsız parçalar vs vs hepsinden biraz biraz var maşallh ,servislerde sorunu adam akıllı çözebilen kalifiye elemanlar yok vs vs.İşin ilginci satayım şu mereti dediğim zaman da kıyamıyorum  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.