Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Triger Ve Egzantirik Zinciri

Ozden Erden

Soru

24 Nisan günü arabanın trigerinin değiştirmek üzere ford servisine başvurdum.Arabamın çalışmasında ve sesinde ez ufak bir sorun yoktu.Kampanyalı fiyatı çok cazip olunca serviste uygun fiyata yaptıracağımı düşünerek sevindim , ama görevli ustalar tigeri değiştirirken egzantirik zinciri ve enjektör pullarınında değiştirirseniz arabanın sesi ve sağlığı daha iyi olur açıklaması üzerine değişim yapıldı. Bu ekstra işlemler üzerine 1.280 tl gibi bir ücret ödemek durumunda kaldım ancak arabamın sesi çok fazlalaştı Fordlar sesli çalışıyor ama sesi hissedilir derecede arttı.Serviste yapılan işi teslim almadım ve ertesi güne bıraktım ertesi gün sorun azalmakla beraber devam etti.3 defa servise gitmeme rağman sorun giderilemedi.Bunun üzerine arabayı teslim alarak Ford müşteri hizmetlerine şikayet başvurusunda bulundum.(2 gün oldu ama hala dönmediler) 15 günlük süre zarfında o kadar çok yoruldum ki hem param hem arabamdan oldum çok sevdiğim arabamı dün ilana verdim.

Arabanın sesi hem enjektör şakırtısı hemde motorun çalışma sesinin fazlalaşması.Geçen sene enjektör memelerini ve fişeklerini değiştirip bakım yaptırmıştım sorunun enjektörlerle alakası olmadığını düşünüyorum ama servisteki ustalar enjektöre bağladılar.

Ben sorunu egzantrik zinciri ve enjektör ayar pullarına bağlıyorum ve kötü işçiliğe.

Bilgisi olan ustalarım ne önerirler sorun ne olablilir ne yapmalıyım. Herkese mutlu günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun. Bilişim sektöründe bir laf vardır. "Çalışıyorsa dokunma"

Arabanın çekişinde düşüş/artış varmı?

Teşekkür ederim çekişte bir sıkıntı yok  ama sesi eskisine göre çok fazla

Ahmet A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.