Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dr.Mert

Önerilen Mesajlar

Ben eskisini de yenisini de bilmem bu araçların.. Biz araç alırken baktığımız şey, genişlik, rahatlık vb. unsurlar olur. Performans(ya da öyle hissettirmesi) benim baktığım bir unsur.. :D Ses konusu eski kasa daha iyi gibi algıladım ben burada, yeni kasada bildiğin çok çok güzel bir şekilde rüzgar sesi alıyor.. Hemde dehşet bir şekilde alıyor. Ne o öyle 50-60 ile giderken ses.. Motor eski kasada daha kemikliymiş galiba bunda sürüş dinamiği felan yumuşamış iyice aile arabası halini almış ona biraz kızmışlar. Araç yükselince salınım artmış onu eleştirmişler. Açıkcası buradan pek eski kasaya tercih edilecek gibi durmuyor. Zaten tasarım olarak atmadık taş bırakmamışlardır(ki benim bile gözüme kötü göründü). Sanıyorum elektronik oyuncaklar biraz gelişmiş. Orta konsol gözüme daha hoş gözüktü.. :) Kısaca Honda eski honda değil biraz daha alle aracı gibi bişey olmuş. Şu 3 videodan ben bunları çıkarabildim yani.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumların hepsi fotoraftakinden farklı bir araç olarak gözükecek gözünüze diyor ancak ne kadar doğru bilemiycem ben daha göremedim ama yorumlar bu yönde bide test yerini çok kısa diyolar onun için fazla bişey anlayama bilirsin daha çok direksiyonun gazın tepkilerini anlayabilirsiniz.Bide abi senden bir ricam aracın sessizliğine dikkat eder misin rica etsem nasıl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben eskisini de yenisini de bilmem bu araçların.. Biz araç alırken baktığımız şey, genişlik, rahatlık vb. unsurlar olur. Performans(ya da öyle hissettirmesi) benim baktığım bir unsur.. :D Ses konusu eski kasa daha iyi gibi algıladım ben burada, yeni kasada bildiğin çok çok güzel bir şekilde rüzgar sesi alıyor.. Hemde dehşet bir şekilde alıyor. Ne o öyle 50-60 ile giderken ses.. Motor eski kasada daha kemikliymiş galiba bunda sürüş dinamiği felan yumuşamış iyice aile arabası halini almış ona biraz kızmışlar. Araç yükselince salınım artmış onu eleştirmişler. Açıkcası eski kasaya tercih edilecek gibi durmuyor. Zaten tasarım olarak atmadık taş bırakmamışlardır(ki benim bile gözüme kötü göründü). Sanıyorum elektronik oyuncaklar biraz gelişmiş. Orta konsol gözüme daha hoş gözüktü.. :) Kısaca Honda eski honda değil biraz daha alle aracı gibi bişey olmuş. Şu 3 videodan ben bunları çıkarabildim yani.. :D

Şu var hasan geri görüş kamerası, koltuk ısıtması sürücü-yolcu,eco mod,göstergede kullanıma göre yanan yeşil-mavi ışık,bunun gibi şeyler gelmiş araca yeni olarak birde beklenti daha çok dizel ve 6 vites üzerineymiş ama honda dişli sayısını değiştirerek sürmüş piyasaya...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haşırtma operasyonları için gecikmemişler yani.

4 tane donanım koyupta eski kasa fiyatından satması zaten eski kullanıcıları çıldırttı.. :D Bizim nabzımızı ölçmek için gönderdi 50-100 tane baktı diğer ülkelerde ki gibi beğenilmemezlik olmadı veriyo zammı şimdi bide adamlar dalga geçer gibi indirim İ sini yapmayıp satıyolarmış alanların hepsi sitedeki fiyatdan almış yanında da hiç bir aksesuar alamamışlar.. :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer 5. Hondanı alıyorsan belki indirim alırsın mutluhandan. Yada 5. hondasını alan tanıdık olması lazım. Yinede çok indirim yapmazlar :D

Açıkçası ben çok bişey beklemiyorum yeni civicten. Ama fiyatından dolayı alınabilir bir seçenek gibi gözüksede. Ne kadar ekmek o kadar köfte gibi klasik bir türk gibi pahalı olan iyidir düşüncesiyle yaklaşmaktayım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu var hasan geri görüş kamerası, koltuk ısıtması sürücü-yolcu,eco mod,göstergede kullanıma göre yanan yeşil-mavi ışık,bunun gibi şeyler gelmiş araca yeni olarak birde beklenti daha çok dizel ve 6 vites üzerineymiş ama honda dişli sayısını değiştirerek sürmüş piyasaya...

haberim var.. Aralık'ın 25'inde koydular bayilere teşhir aracı diye. O günlerde de sattılar. Bugüne kalmaması normal.O fiyata o donanımda kaç tane araba var ki.. :D Bizim octaviaları düz MPI motor ile bile getirsen bu donanımla(ki artık üretilmiyor opsiyon kabul etmezler) kafadan 52-55 bin Tl fiyatı olur. Ama Honda'nın o araçları Türkiye'de üretmesi yani bayilere gitmesinin max 1 hafta sürmesi demek. Fiyat politikasını araç yok şeklinde gizlemeye çalışıyorlar demekki aynı VW gibi... Ama gene de fiyat iyi... Burada focus için 60-70 bin liradan bahsediyoruz aynı donanım için..

Dizel gelecek bu sene eylülü bulur oda hb kasa ile gelir ital olarak. 5 ilerinin bir sıkıntısı yok o kadar kafaya takılacak bir durum yok bence.. :) (Octi de 5 ileri.. :D Kendimi rahatlatma politikası.. :D )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de fiyat performans orani en alinabilir seceneklerden biri. Elantra' dan bile daha uygun. Imaj olarakta bence Ford' dan daha iyi

Toyota ve Honda nın orta yaş ve üzeri kesimlere verdiği güven hissi yüksek, Ford ise nispeten genç ve otomobilleri yakından takip edenler için daha yüksek sürüş kalitesi demek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toyota ve Honda nın orta yaş ve üzeri kesimlere verdiği güven hissi yüksek, Ford ise nispeten genç ve otomobilleri yakından takip edenler için daha yüksek sürüş kalitesi demek.

Genç kitle daha spor bir araç bekliyordu ancak honda toyotatın hitap ettiği kitleye yaptı bence bu kasayı koyduğu donanımlarlada bunu belli ediyor zaten
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de fiyat performans orani en alinabilir seceneklerden biri. Elantra' dan bile daha uygun. Imaj olarakta bence Ford' dan daha iyi

Elentra gerçekten güzel bir araç ancak üreteni hyundai ve dizel seçeneği bulunmaması gibi etkenler olduğu için bence tercih edilmiyor başka bir marka bu kasayı satsaydı tercih edilirdi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haberim var.. Aralık'ın 25'inde koydular bayilere teşhir aracı diye. O günlerde de sattılar. Bugüne kalmaması normal.O fiyata o donanımda kaç tane araba var ki.. :D Bizim octaviaları düz MPI motor ile bile getirsen bu donanımla(ki artık üretilmiyor opsiyon kabul etmezler) kafadan 52-55 bin Tl fiyatı olur. Ama Honda'nın o araçları Türkiye'de üretmesi yani bayilere gitmesinin max 1 hafta sürmesi demek. Fiyat politikasını araç yok şeklinde gizlemeye çalışıyorlar demekki aynı VW gibi... Ama gene de fiyat iyi... Burada focus için 60-70 bin liradan bahsediyoruz aynı donanım için..

Dizel gelecek bu sene eylülü bulur oda hb kasa ile gelir ital olarak. 5 ilerinin bir sıkıntısı yok o kadar kafaya takılacak bir durum yok bence.. :) (Octi de 5 ileri.. :D Kendimi rahatlatma politikası.. :D )

Eski kasacılar araçlarını ellerinden cıkarıyorlar suanda sitede yıgınla dolu ilan var bedavaya vercekler nerdeyse birbirleriyle yarıs içersindeler ancak hondanın ne kadar zam yapıcaklarını bilmeden satıyorlar inşallah doğru birşey yapıyorlardır ama bana göre eski kasanın o heybetli duruşunu hiç birşeye değişmem
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski kasacılar araçlarını ellerinden cıkarıyorlar suanda sitede yıgınla dolu ilan var bedavaya vercekler nerdeyse birbirleriyle yarıs içersindeler ancak hondanın ne kadar zam yapıcaklarını bilmeden satıyorlar inşallah doğru birşey yapıyorlardır ama bana göre eski kasanın o heybetli duruşunu hiç birşeye değişmem

Bende senle aynı fikirdeyim Berkcan.. :D Aşağıda bir tane var beyaz renkli komşunun. Şimdi onu satıp bundan almasının bir mantığı yokki.. Eski kasa bunun yanında çok daha güzel duruyor ama iç mekanı için aynı şeyleri söyliyemem.. :) Bu resmen Amerikadakini az makyajlayıp itelemek olmuş. Ben olsam elimdekini satmam binmeye devam ederim yani.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende senle aynı fikirdeyim Berkcan.. :D Aşağıda bir tane var beyaz renkli komşunun. Şimdi onu satıp bundan almasının bir mantığı yokki.. Eski kasa bunun yanında çok daha güzel duruyor ama iç mekanı için aynı şeyleri söyliyemem.. :) Bu resmen Amerikadakini az makyajlayıp itelemek olmuş. Ben olsam elimdekini satmam binmeye devam ederim yani.. :D

Şöyle bir bakarsak koltuk ısıtması,eco mod dışında öyle aman aman bir değişlik yok zaten araç çarpısma testinde 4 yıldız almış yazılanlara göre tam gerçekmidir bilmiyorum araştırıyorum şuanda doğruysa tam bir fiyasko olucak bence...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer 5. Hondanı alıyorsan belki indirim alırsın mutluhandan. Yada 5. hondasını alan tanıdık olması lazım. Yinede çok indirim yapmazlar :D

Açıkçası ben çok bişey beklemiyorum yeni civicten. Ama fiyatından dolayı alınabilir bir seçenek gibi gözüksede. Ne kadar ekmek o kadar köfte gibi klasik bir türk gibi pahalı olan iyidir düşüncesiyle yaklaşmaktayım

duyduğuma göre araç çarpısma testinden 4 yıldız almış bu doğru mu bir sorar mısın gittiğin zaman
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir bakarsak koltuk ısıtması,eco mod dışında öyle aman aman bir değişlik yok zaten araç çarpısma testinde 4 yıldız almış yazılanlara göre tam gerçekmidir bilmiyorum araştırıyorum şuanda doğruysa tam bir fiyasko olucak bence...

Koltuk ısıtma deri koltuk olmadıkça gerek yok. Kumaşın üstüne oturunca ısınıveriyor zaten.. :D Eco-Mod hikaye ben gaza basarken ne yapacak gaz mı kesecek.. :) Geri görüş kamerasıda çok bir ihtiyaç değil dikiz aynaları bunun için icat edildi.. :D Kısaca onlar göz boyama... Euro Ncapdan 4 yıldız aldıysa tam bir fiyasko olmuş ... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.