Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Debriyaj Pedalı Şişti Ve Motordan Gelen Tuhaf Ses

Mehmet Işıtman

Soru

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

debriyaj rulmanından da olabilir...Debriyaj rulmanı hidrolikli olduğu için bozulunca sizdeki gibi sorunlar yapabilir.Tabiki kapalı kutu sökülmeyince kesin olarak bişey söylemek çok zor baskı balata ve volant da olabilir şanzımanda sorun olması enson ve zor bir ihtimal...

Sami Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese tekrar merhaba. Dün pedalı zorladım ve düzeldi. Yaklaşık 150 km gittik vites kullanmadan otobanda. Şehir içine girdim debriyaj normal çalıştı. Evin önüne park ettim o an tekrar şişti. Mator kaputunu açtığım da tam motor bölmesinin içinden hırhır sanki bir demir parçası surekli sürtuyor. Bugün randevu aldım ustamdan. Acaba onu çağırıyım yoksa tekrar zorlayıp tamircinin yanına gidiy mi. Cevap atan arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese tekrar merhaba. Dün pedalı zorladım ve düzeldi. Yaklaşık 150 km gittik vites kullanmadan otobanda. Şehir içine girdim debriyaj normal çalıştı. Evin önüne park ettim o an tekrar şişti. Mator kaputunu açtığım da tam motor bölmesinin içinden hırhır sanki bir demir parçası surekli sürtuyor. Bugün randevu aldım ustamdan. Acaba onu çağırıyım yoksa tekrar zorlayıp tamircinin yanına gidiy mi. Cevap atan arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

Valla ben olsam zorlamazdım risk alınacak bir parça değil. Sonra şanzumanı elimize almayalım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bencede zorlamayın dediğim gibi aynı şeyler bizimde başımıza geldi hatta debriyaja basılınca o hır hır ses kesiliyo debriyaj baya sert oluyo ama. bizim şanzumandan çıkan mil laçkalaşmıştı işlevini yapmıyordu yani sonra şanzuman çöp :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap atan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu sabah çekici ile özel ford servisine götürdüm. Şanzıman aşağı indirdiler. Baktık ki bilyeler dağılmış şanzıman seti dağılmış şanzıman kulakçığı kırılmış. Bu parcaları aldık usta ile. Toplam 525 tl malzeme tuttu. 180 tl de işçilik aldı. Çok şükür sorunum çözüldü. Umarım kimsenin başına gelmez. Sağlıcakla kalın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap atan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu sabah çekici ile özel ford servisine götürdüm. Şanzıman aşağı indirdiler. Baktık ki bilyeler dağılmış şanzıman seti dağılmış şanzıman kulakçığı kırılmış. Bu parcaları aldık usta ile. Toplam 525 tl malzeme tuttu. 180 tl de işçilik aldı. Çok şükür sorunum çözüldü. Umarım kimsenin başına gelmez. Sağlıcakla kalın.

Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.