Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mazda Rx-8 Sizce Nasıl?

Nuri Şahbazlar

Önerilen Mesajlar

saygı değer forum üyeleri bişey sorucam geçenlerde Kocaelide satılık Mazda RX-8 gördüm çok hoşuma gitti ancak beni çok şaşırttı adamlar 1,3l motorla 231ps güç üretmişler ve maksimum hız 280km/saat hemen ikinci aracım olması için küçük çaplı bir araştırma yaptım. Yakıtı çok fazla bu yüzden sadece hafta sonları binmelik sizce almalımıyım  :) ancak motor hakkında bir bilgisi olan var mı değişik söyletiler var. 

İstanbulda buldum bir tane sizce nasıl :D 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-6-ileri-2011-mazda-rx-8-24-000-orjinal-km-de-155534400/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor ömrü maksimum 100 bin km diye biliyorum. Piyasası çok yoktu en son araştırdığımda. Sürüş zevkini çok övseler de Türkiye'de evlat olma ihtimalleri yüzünden fazla tercih edilmiyor. Fiyatı da bu yüzden uygun tutulmuş olabilir de bunlar aklımda kalan ve güncel olmayan bilgiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wankel motorlu üretilen son araç. Mazda bıraktı artık wankel işini :) 1.3 motor ama 2.6 gibi çalışıyor. 100km de 20 litre benzini rahatlıkla yakıyor. 20bin kmde motor isteyen Rx8ler duydum hatta 1000 kmde 1 litre yağ yaktığı da söyleniyordu :D

Ona verilecek parayla 1.6 EB 182 HP alınabilir :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wankel motorlu üretilen son araç. Mazda bıraktı artık wankel işini :) 1.3 motor ama 2.6 gibi çalışıyor. 100km de 20 litre benzini rahatlıkla yakıyor. 20bin kmde motor isteyen Rx8ler duydum hatta 1000 kmde 1 litre yağ yaktığı da söyleniyordu :D

Ona verilecek parayla 1.6 EB 182 HP alınabilir :D

İki tane focus biraz abest olur diye düşündüm :D mazdanın dizaynı çok hoşuma gitti özellikle kapıları :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki tane focus biraz abest olur diye düşündüm :D mazdanın dizaynı çok hoşuma gitti özellikle kapıları :D

Valla alırsanız elinizde kalma ihtimali yüksek :D günlük 200 liralık benzin yiyen bi arabanın tasarımı çok da ilgimi çekmez açıkcası :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla alırsanız elinizde kalma ihtimali yüksek :D günlük 200 liralık benzin yiyen bi arabanın tasarımı çok da ilgimi çekmez açıkcası :D

hafta sonları nöbetçi olmadığım zamanlarda :D hız tutkumu birazda olsa söndürmek için :D

Elektrikli süpürge :) Piston falan yok motorunda :)

Çift silindirli diye biliyodum ben ama yanlışmı biliyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hafta sonları nöbetçi olmadığım zamanlarda :D hız tutkumu birazda olsa söndürmek için :D

Valla hız tutkunuz için araç kiralayıp piste çıkmak daha karlı olur haftada 1 gün bineceğiniz arabaya 60 bin gömmek mantıklı değil. Satarken düşünün artık motoru üretimde olmayan su gibi benzin içen bir arabayı kaç kişi almak ister :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla hız tutkunuz için araç kiralayıp piste çıkmak daha karlı olur haftada 1 gün bineceğiniz arabaya 60 bin gömmek mantıklı değil. Satarken düşünün artık motoru üretimde olmayan su gibi benzin içen bir arabayı kaç kişi almak ister :D

O paraya alırım bi m3 hız keyfini G kuvvetiyle yaşarım :D Rx8 yaktığı haram :D m3 yaksada helal :D  hatatatatatatatat :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çift silindirli diye biliyodum ben ama yanlışmı biliyorum :D

Wankel motoru normal motor gibi düşünmeyin tek bir motor gövdesinin içinde  dönen üçgen şeklinde bir piston var :D

Wankel_Cycle_anim_tr.gif

Ramazan V. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.