Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Partikül Filtresi Sorunu

Uğur Yılmaz

Soru

Arkadaşlar 2012 model ford focus aracımı bildiğiniz gibi 2. el almıştım. Araçta bazen beyaz duman atma problemi oluyordu. Bu hafta 65000 kmde bakım yaptırdım. Ancak aracımın içinden partikül filtresi sökülmüş. Ara sıra beyaz duman atma problemi buymuş. Servis 6000 tl fiyat verdi. Piyasada sıfırını 2000 tl'ye 15.000 km de olan pert bi araçtan da 2. elini 1000 tl ye buldum. Usta bunu böyle binebilirsin rahatsız etmez diyor ancak sonuçta bu filtre bildiğim kadarıyla euro 5 motorlarda bulunan ve zehirli gazları tutan bir parçaymış. Forumda araştırdım ancak bulamadım. Daha önce böyle bir sorun yaşayan arkadaş oldu mu? Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
10 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Araba sürekli partikül jenerasyon yapıyor  iyice sıkıntı olmaya başladı bu durum arabadan inicem jenerasyon yapıyor bitmesini bekliyorum yolda giderken yapıyor gaza basıyorum geç tepki veriyor hergün böyle haliyle yakıt arttı partex diye bi ürün buldum deneyen varmı veya başka bi yolu çözümü hergün 36 veya 40 km toplam yol yapıyorum araba iyi ısınmadığı için sanırım yakamıyor partikülü😞

Mehmet ile denk gelirsen Forscan ile doluluk oranına baksın ve hareket halinde rejenerasyon yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.