Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e Kolçak Yapamazsın Dediler Yaptım.. :)

Önerilen Mesajlar

s.a abicim aynı kolçağı yaptım :D daha kaplatmadım ama koltukların kumaşı renginde kumaş arayışı içersindeyim yarın tanıdık bi yere gideceğim inşallah bulurum aynı rengi. kaplama olmadan bi kullandım harbiden çok rahat oluyo ve cuk diye oturdu menteşede alacağım yarın. birde bi sorum var döşemenin tamamının arasında sünger kullandınız mı yoksa sadece kol koyma yerinde mi kullandınız. 

birde içten görüntüsünü zahmet olmazsa istiyorum :D

http://imageshack.com/a/img268/7253/28dm.jpg

resmi yüklemeyi umarım becerebilmişimdir:)

ömer akman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dünden beri hesabımı açamıyordum kusura bakmayın geciken yorumlar için ...

Aldın başına belayı Sayın Şimşek.

Yarın kapına dayanır; "göreceğiz...biz de isteriz...bunu bana ver,kendine bir tane daha yap..." deriz.

Hazır mısın?

Yapışırız yakana ha! :)

Canınız sağolsun bana yeter derim hocam herzaman beklerim.. :-)

Rohat arkadaşımızın yaptığı kadar sağlam olmayacağına garanti verebilirim..ben 77 kiloyum bana 6 ay dayanamadı plastik parçaları kırıldı..174 lira edecek bir ürün değil...style plus paketinin rengine uyumlu da değil..

Kesinlikle katılıyorum hocam önceki aracımda plastik olandan kullandım sağlam bir yanı yok hele ki ben 95 kiloyum :-D bu gayet sağlam..

s.a abicim aynı kolçağı yaptım :D daha kaplatmadım ama koltukların kumaşı renginde kumaş arayışı içersindeyim yarın tanıdık bi yere gideceğim inşallah bulurum aynı rengi. kaplama olmadan bi kullandım harbiden çok rahat oluyo ve cuk diye oturdu menteşede alacağım yarın. birde bi sorum var döşemenin tamamının arasında sünger kullandınız mı yoksa sadece kol koyma yerinde mi kullandınız.

birde içten görüntüsünü zahmet olmazsa istiyorum :D

http://imageshack.com/a/img268/7253/28dm.jpg

resmi yüklemeyi umarım becerebilmişimdir:)

Ömer kardeşim tebrik ediyorum iyi olmuş :-) elbetteki el yapımı olduğu için benim, senin ve yapacak olan diğer arkadaşların kesiminde ve montajında farklılık olacaktır. Kumaş kaplarsan döşemenin kendisi zaten süngerli oluyor ancak üst kısıma (kolun dayanacağı kısıma) ekstra 1 cm'lik sünger kaplarsan daha rahat olur ve keskin hatlar kaybolur, deri kaplarsan 2 cm'lik sünger kaplamanı öneririm böylece detaylar göze çarpmaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ömer kardeşim tebrik ediyorum iyi olmuş :-) elbetteki el yapımı olduğu için benim, senin ve yapacak olan diğer arkadaşların kesiminde ve montajında farklılık olacaktır. Kumaş kaplarsan döşemenin kendisi zaten süngerli oluyor ancak üst kısıma (kolun dayanacağı kısıma) ekstra 1 cm'lik sünger kaplarsan daha rahat olur ve keskin hatlar kaybolur, deri kaplarsan 2 cm'lik sünger kaplamanı öneririm böylece detaylar göze çarpmaz...

teşekkür ediyorum :) kumaş yaptırmayı düşünüyorum deri koltuk renginde bulamam.yarın inşallah dşemeciye gidip halledeceğim bunu sizden ricam varsa elinizde içinin resmi ben altına hiç bişey koymadım açık aşağıya normal ulaşabiliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonla alelacele çektim umarım anlaşılabilinir..

Yapacak olan arkadaşlar için dikkat etmelerini istediğim 1-2 nokta var. En azından benimkine göre daha kaliteli durması açısından tavsiyem...  :)

1. İç kısımda kumaşı sabitlemek için mecburi zımba teli kullanılacak, mümkün mertebe zımba aralıklarının eşit ve tek doğrultuda olmasına dikkat edin..

2. Fotoğraflardan belli oluyor ancak kolçağın ileri-geri hareketini önlemek için arka kısımda bir çıkıntı yapmıştım işe yarıyor ancak, dişin kalınlığını deneme yoluyla ayarlayabilirsiniz 8-18 mm'de farklılık yaşanacaktır..

3. Emeğinize sağlık..  :)

ctp4.jpg

3tpu.jpg

mls5.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin arka bölümde USB olduğu için o bölgeyi açık bıraktınız sanırım benim usb torpidoda o nedenle yaparsam o bölgede kapalı olacak. Benim asıl sormak istediğim arnavut kaldırımı gibi parke döşemeli yollardan geçerken kolçak sarsılıp ses yapma olayı oluyor mu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Rohat Şimşek, İç çekimler için teşekkürler. İlk mesaja ekledim resimleri....

Rica ediyorum. Teşekkürler abi..

Sizin arka bölümde USB olduğu için o bölgeyi açık bıraktınız sanırım benim usb torpidoda o nedenle yaparsam o bölgede kapalı olacak. Benim asıl sormak istediğim arnavut kaldırımı gibi parke döşemeli yollardan geçerken kolçak sarsılıp ses yapma olayı oluyor mu ?

Evet hocam USB girişi için açık bıraktım siz kapatabilirsiniz. Kolçağın alt kısmıda kumaş kaplı olduğundan ses yapmıyor..

Rohat eline sağlık içi de dışı da güzel olmuş.. seri üretime geçmeli diğer şehirlere ihraacat yapmalısın. :) style paket e kolçak koymayan ford utansın..bu resimleri ford a yollamalı...

Teşekkür ederim abi. Ben aracı şehirdışından getirdim serviste navigasyonu görünce şaşkına döndüler istisnasız bütün çalışanlar teker teker fotoğraf çekti :-) Sanırım kolçak için de aynısı yaşanır bu sebeple servise girmeden kolçağı çıkarmayı düşünüyorum :-)

Mesleği bırakıp kolçak işiyle uğraşsam mı dediğim olmuyor değil :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.