Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Önerisi

Yusuf Yiğit

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

foruma daha yeni katılıyorum. böyle apar topar soruyla giriyorum olaya ama kusura bakmayın.

mayıs haziran ayları gibi bi focus almayı düşünüyorum. şimdiden araştırmaya başlayayım ki ancak kafamdaki sorulara yanıt bulabilirim. sizce öncelikle focus 2099-2011 modellerinden hangisi alınmalı trend x ile collection  modelinin jantlardan başka bi farkı var mı? genel olarak forumlarda okuduğum focus 2 nin içeri ses almasıyla alakalı sorunlarından bahsedilmiş bu ne kadar doğru? daha sonraki sorum ise sizce focus 3 daha mı başarılı bunu da forumlarda çok araştırdım kimisi 2 demiş kimisi 3? bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. limdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herzaman üstüne koyar firmalar..

Bazı ekstrem noktalarda geri çekilsede genel anlamda 3>2 :yeah:

Makyajlı olarak yıl sonunda veya yeni yıl başında çıkacak ona göre zamanı gelince tartışırız..

Unutmuşum, ses anlamında %100 3 kasa çok çok daha iyi. 2 ses alıyor aman aman rahatsız etmesede iyi rakiplerinden zayıfdı.

Diğer soruya gelince sadece jant değildir diye düşünüyorum çok karıştı birara donanımlar ötv düşünce bazı değişik araçlar geldi ben şahsen hatırlamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce donanım tablosu

Mk2donanim.jpg

Sonra sorulara cevap

sizce öncelikle focus 2099-2011 modellerinden hangisi alınmalı trend x ile collection  modelinin jantlardan başka bi farkı var mı? genel olarak forumlarda okuduğum focus 2 nin içeri ses almasıyla alakalı sorunlarından bahsedilmiş bu ne kadar doğru? daha sonraki sorum ise sizce focus 3 daha mı başarılı bunu da forumlarda çok araştırdım kimisi 2 demiş kimisi 3? bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. limdiden teşekkürler.

Hangi donanım alınmalı?

Elbette Titanium, ama pahalı. Buna karşılık  Collection fiyat/kalite oranı en düzgün olan donanım seviyesi, tercih önceliği onda olmalı.

Ses alma değişik düzeylerde bu sınıftaki tüm arabalarda var, ve nedense kullanıcılar bu konuda çok hassas, lastik, yol ve rüzgar gürültüsü duyulabilir ve yeni Focus'a göre bir önceki kasa biraz daha gürültülü gerçekten.

Ben önemsemiyorum, ama buna hastalık düzeyinde dikkat edenler var, o gruptaysanız başka tarafa bakın.

Başarı beklentilerin karşılanması ile belirlenir. Yeni Focus daha konforlu, daha sessiz, daha yumuşak kullanımlı, daha gelişmiş bir model. Ancak eskisinde de iç mekan genişlik hissi daha fazla, yol tutuşunu daha dengeli bulanlar var, koltuklarını ve müzik sistemini daha çok sevenler de...

Bence ikisine de oturup denemeye çalışın. Yeni Focus için test sürüşü şansı var, önceki kasa için de artık dost çevresinden yardım alınacak.

Sonuçta beklentilerinizi net tanımlayın ve cevapları da bu deneme sürecinde bulmaya çalışın.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilginiz için sağolun. birde focus 3 ün 2 ye göre çok dar olduğunu ve bagaj hacminin çok az olduğunu duydum. aradaki fark çok mu büyük. birde yakıt performans olarak büyük fark var mı ben focus 2 alırsam 109 beygir almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilginiz için sağolun. birde focus 3 ün 2 ye göre çok dar olduğunu ve bagaj hacminin çok az olduğunu duydum. aradaki fark çok mu büyük. birde yakıt performans olarak büyük fark var mı ben focus 2 alırsam 109 beygir almayı düşünüyorum.

Bunlara teknik değerlerine bakarak karar verebilirsiniz ve bayilere gidip yerinde incelemenizi tavsiye ederim bizlerin yorumu size yetmeyebilir 

Bagajın küçülmüş olması size yetmeyecek anlamına gelmeyebilir, aynı şekilde dar gelen yerler size önemsiz gelebilir.

Sonuç: Bagaj ufaldı

Herkese dar gelen iç mekan bence aynı şekilde duruyor, ön kısımdaki tasarımdan dolayı ayağını kenara değdirmek istemeyen kullanıcıların koltuğunu çok geri itmesinden ötürü arkada diz mesafesinin az olduğunu söyleyenler çok ama ben katılmıyorum. Doğru oturma pozisyonu ile iki araçta aynı genişlikte.

Arka baş mesafesi f3'de çok az daha az.

Üşenmiyorsanız burayı bir okuyun :) Burada http://www.focusclubtr.com/topic/4-yeni-ford-focus-2011-2012-2013-ford-focus-genel-ba%C5%9Fl%C4%B1k/page-217#entry163116

Bu da kıyaslaması 

ebad.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 150,000 km dir 2010 109'luk focus kullanmaktayım.Öncelikle yol sesinden bahsedim.Evet bu araba da yol sesi var ama içinde durulamıcak gibi değil.180 km üstü hızlarda müziğin sesi düşükteyse aşırı derecede rahatsız ediyor.Bunun dışında rahatsız oluncak bir durum yok en azından benim için.

Focus 3'ü maksimum 100km kullanmışımdır.Bana çok daha konforlu ve yalıtımı daha iyi bir araba geldi.Tek bulduğum olumsuz yanı kullanımı daha yumuşak olmuş.İç kabin daralması olarak'ta bana çok farklı gelmedi tabi bu yine kişisel görüş.Eğer şartlarınız el veriyorsa titanium x almanızı tavsiye ederim.Ben titanium x kullanıyorum gerek donanımından gerek şürüşü bakımından değiştirmeye kıyamıyorum.

Tüketim konusunda ise benim yol bilgisayarını ben en son ne zaman sıfırladığımı hatırlamıyorum.Yakıt tüketimine hiç dikkat etmediğim halde 5.6 litre tüketim gösteriyor kış lastiği(tüketimi artırdığını söylüyorlar ki bence artırmıyor.)  takılı şekilde yani uzun lafın kısası focus sizi tüketim konusunda üzmez. :)

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Önce donanım tablosu

Mk2donanim.jpg

Sonra sorulara cevap

Hangi donanım alınmalı?

Elbette Titanium, ama pahalı. Buna karşılık  Collection fiyat/kalite oranı en düzgün olan donanım seviyesi, tercih önceliği onda olmalı.

Ses alma değişik düzeylerde bu sınıftaki tüm arabalarda var, ve nedense kullanıcılar bu konuda çok hassas, lastik, yol ve rüzgar gürültüsü duyulabilir ve yeni Focus'a göre bir önceki kasa biraz daha gürültülü gerçekten.

Ben önemsemiyorum, ama buna hastalık düzeyinde dikkat edenler var, o gruptaysanız başka tarafa bakın.

Başarı beklentilerin karşılanması ile belirlenir. Yeni Focus daha konforlu, daha sessiz, daha yumuşak kullanımlı, daha gelişmiş bir model. Ancak eskisinde de iç mekan genişlik hissi daha fazla, yol tutuşunu daha dengeli bulanlar var, koltuklarını ve müzik sistemini daha çok sevenler de...

Bence ikisine de oturup denemeye çalışın. Yeni Focus için test sürüşü şansı var, önceki kasa için de artık dost çevresinden yardım alınacak.

Sonuçta beklentilerinizi net tanımlayın ve cevapları da bu deneme sürecinde bulmaya çalışın.

bu tabloyu dikkatlice inceledim.1. sorum bu özellikler benzinli ve dizel diye ayrılıyormu,yoksa yakıt türü farketmezmi?

2.sorum  1.6 comfort benzinli almayı düşünüyorum 2011 model. comfort modeli trend ve trendx den fazlamı yoksa onlardan geridemi?

tabloya baktığımda sadece comfortta arka camlar manuel trend x de otomatik. fakat trend x de hız sabitleyici yok comfortta var. bu nasıl iş anlamadım. bunun gibi başka örneklerde var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.