Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aşırı Cam Buğulanması (Focus 2 Hb)

Alican Kavak

Soru

Merhaba Arkadaşlar 

Kış Ayı Girdi Gireli Aracımda Oluşan Cam Buğulanmasını Bir Türlü Önleyemedim Bunun Nedeni Ne Olabilir.Forumlarda Söylenen Çoğu Seyi Denedim Yine Olumlu Bir Sonuç Alamadım.Başına Böyle Bir Hadise Gelen Varmı Aranızda.

1- Aracımda ıslak paspas vs bez bulunmuyor

2-Su Alan Bi Yerde Yok ( Sonradan Nem Oluşturabilecek Bir Faktör Yok)

3-Buğu Çöz spreylerin Hepsini Denedim 4-5 saat sonra yine yapmaya başlıyor.işin aksi  tarafı heryer buğu oluyor. yoldan geçen insanların yanlış anlamalarına sebeb oluyor :)

4-deterjan sürersem ne gibi faydası olur yada faydadan çok zararı olurmu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler   :aman:

Sağ Tarafta Kalorifere Giden geliş ve gidiş Antifiriz Borularında Kaçak varmış, Akan Antifiriz  Döşemeye Akıyormuş  Kalorifer Açtıgım anda rasgele gördüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Arkadaşlar

Kış Ayı Girdi Gireli Aracımda Oluşan Cam Buğulanmasını Bir Türlü Önleyemedim Bunun Nedeni Ne Olabilir.Forumlarda Söylenen Çoğu Seyi Denedim Yine Olumlu Bir Sonuç Alamadım.Başına Böyle Bir Hadise Gelen Varmı Aranızda.

1- Aracımda ıslak paspas vs bez bulunmuyor

2-Su Alan Bi Yerde Yok ( Sonradan Nem Oluşturabilecek Bir Faktör Yok)

3-Buğu Çöz spreylerin Hepsini Denedim 4-5 saat sonra yine yapmaya başlıyor.işin aksi tarafı heryer buğu oluyor. yoldan geçen insanların yanlış anlamalarına sebeb oluyor :)

4-deterjan sürersem ne gibi faydası olur yada faydadan çok zararı olurmu.

Sevgili kardeşim ayni sorun bendede vardi carpex bugu giderici aldim yikamaciya veriyorum isi bitince suruyor buhardan

kurtuldum ben.Hatta kipada set olarak satiliyor yagmur kaydirici buz cozucu ve buhar onleyici 15 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Nebi Yüksek,

yoldan geçen insanların yanlış anlamalarına sebeb oluyor :)

hava soğuk ollduğu için havadaki nemden buğu olluyor. o yüzden kkorkkacak birşey yok her genç şoförün başına gelen şey :)

deterjan sürersem ne ollur

bence camınız daha temiz ollur :)

kkusura bakkmayın sadece biraz tebessüm için yazdım böyle.

neyse aynı probllemi bende yaşıyorum.  kklimayı açıp sadece camllara verirseniz bir müddet sonra açıllıyor. akkşam aracınızı park ederken güneşin doğduğu yöne doğru parkk etme imkanınız olursa sabah camların hem buzlarının erimesi hemde buğunun önlenmesi sağllanabiliyor. tabiki güneş varsa

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Arkadaşlar  Kış Ayı Girdi Gireli Aracımda Oluşan Cam Buğulanmasını Bir Türlü Önleyemedim Bunun Nedeni Ne Olabilir.Forumlarda Söylenen Çoğu Seyi Denedim Yine Olumlu Bir Sonuç Alamadım.Başına Böyle Bir Hadise Gelen Varmı Aranızda.   1- Aracımda ıslak paspas vs bez bulunmuyor 2-Su Alan Bi Yerde Yok ( Sonradan Nem Oluşturabilecek Bir Faktör Yok) 3-Buğu Çöz spreylerin Hepsini Denedim 4-5 saat sonra yine yapmaya başlıyor.işin aksi  tarafı heryer buğu oluyor. yoldan geçen insanların yanlış anlamalarına sebeb oluyor 4-deterjan sürersem ne gibi faydası olur yada faydadan çok zararı olurmu.

Aşağıdaki fotoğrafta işaretli olan İç devri daimin kapalı olduğundan emin olun.  Klimada iç devir daim açık olduğunda buğulanma yapabilir. 

vrgrs.jpg

Özgür Arduç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aşağıdaki fotoğrafta işaretli olan İç devri daimin kapalı olduğundan emin olun.  Klimada iç devir daim açık olduğunda buğulanma yapabilir. 

vrgrs.jpg

Zaten on cam a verince havayı, otomatik devirdaim devre dışı kalıyor bence onuda denemislerdir zaten kış havaları normal bu bugu ama havayı ön cama degilde başka yere verirsek ve devirdaim açıksa bugulanma gitmez zaten
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.