Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yağ Değişimi Gerekiyormu ?

Tayyar Arslan

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.Aracım şu an 2000 km de.Bir yerde denk geldi rodaj süresi ile ilgili 2000 km de yağ değişimi yapılması gerekir diye böyle bir şey varmıdır? Benim bildiğim 1 yıl yada 15000 km bakımında yağ değişimi olur bu konuda sizlerden yardım alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIMk3- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaBakım - Servis & Yedek Parça" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu eminin forumda bir yerlerde uzun uzun tartışılmıştır, sık gündeme gelen konulardan biridir.

Kökenini de 50'li-60'lı yıllardan alır. Motor üretim teknolojisinde toleransların bir hayli geniş olduğu, rektifiyelerin rutin yapıldığı, motor ömürlerinin 100.000 km ile sınırlı olduğu zamanlardan. Motor parçaları birbirine sürterek yüzeyi temizler ve bu süreçte bir miktar ince çapak oluşumu söz konusu olurdu. Bu yüzden yaklaşık 1000 km sonra yağ ve filtreyi değiştirerek bu yabancı maddelerin dolaşımdan çekilmesi sağlanırdı.

Günümüzde üretim standartları artık bu sorunun oluşmasını engelleyecek düzeyde ve fakat yine de bu uygulamayı sürdürmeye çalışan meraklı, bence biraz işgüzar ve de bilgi dağarcığını güncellememiş olanlar var.

Yaptırmanızın yararı olmaz, cebinizden para çıkması dışında zararı da olmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.