Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ses Sistemi Hakkinda

Feti Ercan

Önerilen Mesajlar

Arkadaslar bildiginiz uzere yeni bir megane 3 sahibiyim ve focustan sonra detayli kullanim sonucu tek eskikligini hissettigim konu ses sistemi. Bende bunu duzeltmek icin ses sistemi yaptiriyim dedim. Bagaja anfi koymadan bass koymadan biraz temiz ses almakti amacim. Ankara sasmaz da tuning dukkanina gittimderdimi anlattim.

Adam once bagajin oradaki mukavvayi kesti oval 2 hoparlor 1 bas 1 anfi onlere kompenant takti. Daha sonra birde renonun kendi navigasyon cihazini taktirdim. Arka gorus filanda var. Fakat eve geldim esim ben bu sesle duramam demesi uzerine ertesi gun gittim ve oval hoparlorleri ve ve bassi iade ettim. Benimde icime ainmemisti zaten acikcasi. Ancak onlerde kompenant ve arkada anfi duruyor ve ses kalitesinin ise pek degistigini soyleyemeyecegim. Bu islerden anlayan arkadaslar bu konuda bana nasil bir yardimd bulunabilir acaba.

Gumbur gumbur bass istemiyor yaptirirken focusun ses sisteminde 10 kat daha guzel ses alacaksin dediler ama benim derdime derman olamadiler sadece cizirtisiz ve temiz bir ses icin ne yapmam lazim titanyum focustaki gibi. ( titanyum focus almak disinda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar bildiginiz uzere yeni bir megane 3 sahibiyim ve focustan sonra detayli kullanim sonucu tek eskikligini hissettigim konu ses sistemi. Bende bunu duzeltmek icin ses sistemi yaptiriyim dedim. Bagaja anfi koymadan bass koymadan biraz temiz ses almakti amacim. Ankara sasmaz da tuning dukkanina gittimderdimi anlattim.

Adam once bagajin oradaki mukavvayi kesti oval 2 hoparlor 1 bas 1 anfi onlere kompenant takti. Daha sonra birde renonun kendi navigasyon cihazini taktirdim. Arka gorus filanda var. Fakat eve geldim esim ben bu sesle duramam demesi uzerine ertesi gun gittim ve oval hoparlorleri ve ve bassi iade ettim. Benimde icime ainmemisti zaten acikcasi. Ancak onlerde kompenant ve arkada anfi duruyor ve ses kalitesinin ise pek degistigini soyleyemeyecegim. Bu islerden anlayan arkadaslar bu konuda bana nasil bir yardimd bulunabilir acaba.

Gumbur gumbur bass istemiyor yaptirirken focusun ses sisteminde 10 kat daha guzel ses alacaksin dediler ama benim derdime derman olamadiler sadece cizirtisiz ve temiz bir ses icin ne yapmam lazim titanyum focustaki gibi. ( titanyum focus almak disinda :)

focus 2lerdeki ses sistemi bence C sınıfı en iyi ses sistemine sahip araçtır şuanki focuslarda bile yok focus2 deki ses ve hoparlör kalitesi ve diğer bindiğim araçlarda ...Focus 3 aracımın bende ses kalitesinden memnun değildim ve daha sonra 4 adet hoparlör takmıştım Hertz marka çokta memnun kalmıştım gayet temiz ve kaliteli ses veriyordu sizde sadece kaliteli ve araca uygun bir hoparlör takıp temiz ve kaliteli ses elde edebilirsiniz anladığım siz aşırı ve fazla baslı değil temiz kaliteli ses istiyorsunuz  ..Bende sizinle aynı şeyi bekliyordum aracımdan ve daha sonra sadece hoparlörleri değiştirip bu işe çözüm bulmuştum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen hocam arkadan beynime vuran ve bagajda bulunan aletten gum gum ses gelmesin istiyorum. Bosu bosuna anfiye kompenanta para verdim. Bide kotu tarafi su delinen bagaj mukavvasini kaplatmak icinde para verdim ve eskisinden kotu oldu tabiki. Bidaha kesinlikle acele karar vermeyecegim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abicim  kompenata sadece tiz vermiştir.

yapan arkadaşa  götürüp  tekrar ayarını yaptırırsan

sorun kalmaz bence.

birde hoparlörün markası da önemli tabi

markasini da pek bilmiyorum. Ben izmirdeyim ankarada gaza geldim yaptirdim. Yarin anfinin ayarlarini bir kurcalayacagim bakalim. Bir daha tuninge gitmeyede korkuyorum onlarda diyecek sunu yap bunu yap yine bir sonuca varamayacagim icin hic bulasmam artik. Bir bilen olmasi sart.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

markasini da pek bilmiyorum. Ben izmirdeyim ankarada gaza geldim yaptirdim. Yarin anfinin ayarlarini bir kurcalayacagim bakalim. Bir daha tuninge gitmeyede korkuyorum onlarda diyecek sunu yap bunu yap yine bir sonuca varamayacagim icin hic bulasmam artik. Bir bilen olmasi sart.

malzeme goldmaster ise kesinlikle uzak durun  taktırdıysanız sökün taktırmadıysanız hiç teşebbüs etmeyin... komşu oğlu   goldmaster  ses sitemi satın aldı  evkurdan   

bass  anfi   vs..vs..   bass  ilk aldığı günün 2. günü patladı.... 15 gün önce garantiden yeni gelen   bass ı taktı... bu gün evin önünde  ses ayarı yapıyordu  banada çağırdı... ben daha yanına  varmak için son adımımı atmıştım ki  arabadaki bütün ses gitti...  bass gene yandı...

tekrar garantiye gönderecek ama 50 defada gönderse  yenisini alsa  goldmasterin adam olmayacağı daha yolun başından belli...

her sistemden  tatlı ses alınabilir... ama emin ellere bırakılmalı ve ses düzeyi kesinlikle  bir aracın orjinal ses düzeyinden fazla  verilmemeli...

ses siteminde kullanılacak malzeme kesinlikle orjinal  sony  pioneer  yada kicker olmalı ... çakma olanlarına dikkat edin kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gold master degil ondan eminim oval olanlar pioneerdi ama sokturdum. Anfiye 150 kompenata 180 lira verdim geri iade sansim olsa ama gecti Rtik simdi bu eldeki malzemeleri nasil degerlendiririm o onemli. Kompenatlarin tizz ayari nasilmkisiliyor acaba cunku bir cizirti geliyor soylediginiz mantikli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam benimde focustan önceki aracım meganedı bu yüzden ses sisteminin nasıl olduğunu çok iyi bilirim çözüm 3 sene önce 2binliralık ses sistemiyde bende :)

neyse gelelim sizin soruna marka işine girmeden söyleyebileceklerim meganeda kapı çapları 13 cm olduğu için sadece kompenantlarla güzel ses almanız pek mümkün değil 16 cm olsaydı focuslardaki gibi komp. ve amfiyle belki hoş olurdu ama malesef :(

yada çok kaliteli komp. kullanmalısınız bunada benm fikrim değmez şuan için aracınızda sadece komp ve amfi olduğu için bas tonlarını almanız çok zor onlar sadece mid ve tiz sesleri verir seçeneklerden biri kapılardaki komp.ların yerine koaksiyel kullanmak ama madem elinizde komp. ve amfi var bir daha masrafa gerek yok bu yüzden sisteminizi bu şekilde tutup küçük yani 20cmlik bir bas alarak işi çözersiniz tabi güzel bir amfi ayarıda lazım.

basın küçük olması haliyle gücünün de az olmasıyla fazla rahatsız etmez güzel ayarlandı mı iş görür.    

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Otomobiller HakkındaTeknik ve Faydalı Bilgiler" kategorisinden "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam benimde focustan önceki aracım meganedı bu yüzden ses sisteminin nasıl olduğunu çok iyi bilirim çözüm 3 sene önce 2binliralık ses sistemiyde bende :)

neyse gelelim sizin soruna marka işine girmeden söyleyebileceklerim meganeda kapı çapları 13 cm olduğu için sadece kompenantlarla güzel ses almanız pek mümkün değil 16 cm olsaydı focuslardaki gibi komp. ve amfiyle belki hoş olurdu ama malesef :(

yada çok kaliteli komp. kullanmalısınız bunada benm fikrim değmez şuan için aracınızda sadece komp ve amfi olduğu için bas tonlarını almanız çok zor onlar sadece mid ve tiz sesleri verir seçeneklerden biri kapılardaki komp.ların yerine koaksiyel kullanmak ama madem elinizde komp. ve amfi var bir daha masrafa gerek yok bu yüzden sisteminizi bu şekilde tutup küçük yani 20cmlik bir bas alarak işi çözersiniz tabi güzel bir amfi ayarıda lazım.

basın küçük olması haliyle gücünün de az olmasıyla fazla rahatsız etmez güzel ayarlandı mı iş görür.

tesekkurler o zaman fazla kurcalamadan bu sekilde devam bass koydurmustum ancak o bass bagajda durdugu icin arkadan geliyor ses her tarafi sarmiyor. Focusda oyle degil ama her yerden esit ve dengeli ses geliyor. Arkada duran bas arka koltukta oturanlari oljmsuz etkiliyor. Anfiyi ayarlayim en iyisi ben bos bi vaktimde
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.