Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford'a dokunun !!! İnsan gibi dokunan robot; Ruth :)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Alıntı Değildir. Alıntı yapılması dahilinde belirtilmesi gerekir.

Focus Club Tr

Yazıyı uzatmadan anlatmaya çalışacağım;

Hadi Ruth ile tanışın, Ultra dokunsal yapıya sahip olan Robot ....

Sanat ve Bilim geldikçe aracın içine fonksiyonellik ve davetkarlık geliyor.Tabi bunun için Ford'un gizli bir silahı var; İnsan dokunuşuna sahip bir robot...

Dokunma ve Hassasiyet için tasarlanmış bir Robot veya Ruth tamamen Ford tasarımı.

Kaliteli insan algılamaları ile dokunma ve his yoluyla ayrıntı için, bir bilgisayarın gözü bir araya getiriliyor...

Aachen da ki Almanya Ford Avrupa Araştırma Merkezi Mühendisleri araç içi ince ayar için Ruth'u geliştirdi.

Ford mühendisleri, son zamanlarda detaylı bir pazar araştırması ile müşteri algılarından yola çıkarak, deri ve köpük (İlk Focus Testimde direksiyonda yumuşaklık olduğunu belirtmiştim hatırlarsınız) kombinasyonları ile yumuşaklık veren ve robot ölçümleri karşılaştırılarak en uygun direksiyon simidi tasarladı tabi bunları Ruth'u kullanarak yaptılar :(

Buna ek olarak, en ince ayrıntısına kadar sıcaklık ve pürüzlülüğü ölçmek için Ruth'un yeteneği kullanıyorlar..

--Ne için dersiniz ?

--Lüks modelleri gibi aynı yüksek kaliteli bir his vermek ve yeni Ford Focus'un direksiyon simidi kontrolleri geliştirmek için..

Şimdilik bukadar :)

Buyrun resimler;

fordruth01.jpg

fordruth02.jpg

fordruth03.jpg

cokbegendim.png

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Ford u bilmeyene anlatmak deveye hendek atlatmak gibi; gerek de yok zaten çünkü cahillerle girdiğiniz tartışmayı kazanmanız imkansıza yakındır.

Dün bir davetteydim, otomobillerden sözkonusu açılınca otomobil almayı düşünen biri "yıllardır Golf kullandım, şimdi Astra Golf ya da Civic düşünüyorum" dedi, "Focus a da bakın isterseniz, ısrarla da tavsiye ederim" dediğimde o kadar uzun bir cümle ile Ford un malzeme ve işçilikten çalarak iş yaptığını anlattıki, karşı savunma yapmaya gerek bile duymadım.

Yok efendim Ford da akrabası çalışıyormuş akrabası demişki "burda Vw ve Audi imaj sahibidir Ford fakir arabasıdır malzemeden çalar her zaman" ..

Anlamadığım bu laflar bana çok tanıdık geliyor; sanırım çevremdeki çoğu kişinin akrabası Ford çalışanı!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford u bilmeyene anlatmak deveye hendek atlatmak gibi; gerek de yok zaten çünkü cahillerle girdiğiniz tartışmayı kazanmanız imkansıza yakındır.

Dün bir davetteydim, otomobillerden sözkonusu açılınca otomobil almayı düşünen biri "yıllardır Golf kullandım, şimdi Astra Golf ya da Civic düşünüyorum" dedi, "Focus a da bakın isterseniz, ısrarla da tavsiye ederim" dediğimde o kadar uzun bir cümle ile Ford un malzeme ve işçilikten çalarak iş yaptığını anlattıki, karşı savunma yapmaya gerek bile duymadım.

Yok efendim Ford da akrabası çalışıyormuş akrabası demişki "burda Vw ve Audi imaj sahibidir Ford fakir arabasıdır malzemeden çalar her zaman" ..

Anlamadığım bu laflar bana çok tanıdık geliyor; sanırım çevremdeki çoğu kişinin akrabası Ford çalışanı!!

vw'i koymanın ne anlamı var ki :kop: bir baksınlar bakalım passat ile mondeo yu yanyana koysunlar :) malzemeymiş ;)

audi merco felan dese neysede.... ford kötü olsa vw peşinde olmaz satışda..bunu düşünemiyor onları diyenler ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.