Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

digital klimayla yakıt ve performans

erhanbiyik

Soru

arkadaşlar klimamın performans ve yakıt üzerinde etkisi olduğu aşikar. 1,5 aylık focus kullanıcısı olarak focus standartları nasıl onu merak ediyorum.

aracım.f 2,5 tit lpg. digital klima 22C de ve auto da iken, düz yolda ilk hızlanma hariç, beni rahatsız eden bir performans kaybı yaşamıyorum. fakat yokuşlarda, az bir yokuş bile olsa araba. ilk hızlanmada bayılıp kalıyor. 1 e atmak zorunda kalıyorum. klimayı kapatıp denediğmde kaybettiğim performansın hatırı sayılır bir ölçüde olduğunu farkediyorum. aşağıdan kaptırıp çıktığımda bu kayıp biraz daha az haliyle . fakat yokuş başında 1. vitese geçmek zorunda kalmam kullandığım yolda biraz canımı sıkıyor. ortalama yakıt tüketimim de şehir içinde 10 un altına inmemesi cabası.

Acaba LPG den mi diğe aynı yokuşu benzinle denediğim de öğle ciddi bir kayıp hissetmedim.

Benim edindiğim kanat klima açıkken araç oldukça fazla yakıyor. ( klima kapalı iken düz yerde rolantide iken anlık tüketim. 0.8, klima açıkken anlık tüketim. 1,4 e çıkıyor.) ve ciddi bir performans uğruyor. malum bu yaz sıcaklarında arabayı sürekli klimasız kullanıp yakıtı test etme imkanım olmadı.

sizlerin görüşme önerilerini de merak ediyorum. klimayı nasıl kullanırsam, performanstan ve yakıttan istediğimi alırım?

erhanbiyik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

peki tam olarak nasıl oluyor. anlatabilirmisiniz. auto modunda kullanıyorum. ama bunu hiç hissetmedim.

Klima Auto modunda iken araç yüksek devirlere çıkarsa klimayı devredışı bırakıyor, daha sonra araç normale dönünce tekrar devreye sokuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima Auto modunda iken araç yüksek devirlere çıkarsa klimayı devredışı bırakıyor, daha sonra araç normale dönünce tekrar devreye sokuyor.

mesala hangi devirde ben uzun yol hariç şehir içinde pek 3000 devirin üsütünde kullanmıyorum araç bayıldığında vites küçültüğümde yüksek devire zaten ulaşamıyorum. ama tekrar bu konuyu deneyeceğim bilmiyordum öğrenmiş oldum. teşekkürler...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar

benzinli sedan titanyum x var bende

aracı klıma açık yada kapalı şekilde baya bi tecrube etme imkanım oldu.

hiç bir şey farketmiyor çekiş açısından.

ama yakıt olayına ne kadar etkisi var doğrusu bilmiyorum.

BİRDE  21/12/2014 te depoyu fulleyim 320 km den fazla yol yaptım. klima ara  ara açıldı.

hava acayip yağmurlu ve sisli olduğundan 80-100 arası hız yapabildim.

320 km sonrası depoyu merak edip tekrardan fulledim. (bursadan izmit kandıraya)

gözlerime inanamadım. 73,88 tl

73,88/320=230krş !!!! 

bu normalmi sizce bu arada benzin=4.224

HA kış lastikleride takılı bu arada

Suat Aykal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.