Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

LPG

zafer_06

Önerilen Mesajlar

Bende bekliyorum daha 500 km oldu asıl merak ettiğim bazı servisler LPG li araca bakmıyorlarmış böyle bir şey varmı acaba?

Evet var. Eğer lpg tankında veya farklı yerinde kapalı alanda oluşabilecek bir patlama vb şeylerde sorumluluk kimin olacak ? Diğer araçlar için özellikle :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet var. Eğer lpg tankında veya farklı yerinde kapalı alanda oluşabilecek bir patlama vb şeylerde sorumluluk kimin olacak ? Diğer araçlar için özellikle :)

Ben hep garanti konusunu düşünerek yazmıştım.Sizin yazdığınızda gayet mantıklı bir sebep

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düşük ihtimal ama yinede risk

mutfakta kullanılan doğalgazdan belkide daha güvenlidir lpg sistemleri

şahsen ben adana da lpg li araç ile yetkili serviste hiç bu tür sıkıntıyla karşılaşmadım (araç lpg li diye servise almamayı kastediyorum )

Ben hep garanti konusunu düşünerek yazmıştım.Sizin yazdığınızda gayet mantıklı bir sebep

ucu açık bir cümle ama lpg nin değdiği yerler garanti kapsamı dışında kalıyor  ford otosandaki müşteri temsilcisinin beyanı bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düşük ihtimal ama yinede risk

mutfakta kullanılan doğalgazdan belkide daha güvenlidir lpg sistemleri

şahsen ben adana da lpg li araç ile yetkili serviste hiç bu tür sıkıntıyla karşılaşmadım (araç lpg li diye servise almamayı kastediyorum )

ucu açık bir cümle ama lpg nin değdiği yerler garanti kapsamı dışında kalıyor ford otosandaki müşteri temsilcisinin beyanı bu

Hem nasıl ucu açık bir cümle size satş temsilcisi ile aramda geçen konuşmayı anlatayım.Aracı aldıktan sonra lpg taktırmak istediğimi söyledim oda tavsiye etmiyoruz motor ve lpg nin değdiği yerler garanti dışı kalır dedi.Bende şanzuman diye sordum oda motora bağlı olduğu için garanti kapsamı dışına çıkar dedi.Bende motor komple karosere bağlı deyince kem küm etti.Zaten aynı adam servise gelirken lpg yi sökmeniz gerekir demişti.Bende aracı başka bayiden aldım zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araba sizin değil mi kendisi mi veriyor ki benzin parasını

böyle insanları anlamakta zorlanıyorum şanzımanla lpg nin alakasını ispat etsin bende lpg yi söktürecem 

birde size  lpg taktırmayın diyen insanların arabaları da lpg lidir ve emin olun anlaşmalı lpg cileri bile vardır kendilerine yakın gördükleri müşterileri yönlendiriyorlardır

kaç kez yazdım hatırlamıyorum kimse seve seve arabasına lpg taktırmaz benzin fiyatları zamlar ortada  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus bugüne kadar kullandığım 8. Arabam bunların bir tanesi dizeldi geri kalan hepsi LPG idi bir tanesini lpg li satın aldık gerisini hep biz taktırıp kullandık.Bu aracımı sıfır almasaydım şimdiye kadar çoktan taktırmıştım.Bunda mecbur bekliyorum.Takdir edersinizki dünya para verip borcun altına girdik,araçta bir sıkıntı çıkıp lpg üzerine atarlasa bunu kaldıracak maddi gücüm yok zaten çok fazla kullanmadığım için şimdilik bekliyorum ama powershift bir araca uzun süre benzinle binilmez eninde sonunda bende tüplenicem o zamanda sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda brc olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 focus aldığımda lpg takılıydı. aldığım kişi 2700km de takdırmış. şu anda araç 15000 de. iki aydır yani 3000km yi ben kullandım inanın hiç bir sıkıntı yaşamadım.Önceki aracım focus I di.sürekli arıza lambası yanardı.sebep olarak katalitik konvektörde sıkıntı vardı.

Bu arada BRC takılı ve firma(BRC) motor garantisi veriyor.Yani tüple alakalı motorda bir sorun çıkarsa BRC karşılıyor.Ford servisinde bana söylenen arkadaşlarında söylediği gibi sadece lpgyle alakalı yerler garanti dışına çıkıyor diğer yerlerin garantisi devam eder dediler.Bence sıkıntı yok takın gitsin.Ben focus I taktırmadan önce kafayı yiyecektim nasıl olur, ne taktırmalıyım diye.En son gittim ustaya kesinlikle Landirenzo takalım dedi ve öylede yaptık.Bu araçta takılı olmasaydı ustam yine Landirenzo takacaktı ama BRC de iyi olduğunu söyledi.Sizin anlayacağınız markadan ziyade usta önemli ve size yakın sürekli görüşebileceğiniz bir usta olması mantıklı.(Tüm bu uzun açıklamayı focus I e lpg takdırırken çok kafaya takmıştım. Taktıracak arkadaşlar rahatlasınlar diye yaptım)Birde subopları yağlaması için yağ pompası taktırın derim ben.Çünkü benim iki aracıma da lpg ustam taktırmıştı.

Bu arada halen ruhsata işletmedim. Muayenesi geldiğinde projeyi alıp işletmeyi düşünüyorum.Öbür aracımda da öyle yapmıştım.

İbrahim Armağan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan önceki aracım 07 civic idi, benzinli 3 gün binebildim 3.gün direk lpg ciye gittim.Ama ozamanlar çok yol yapardım.3yılda yaklaşık 60 bin km yol yapmışım.60 bini lpg li ve brc ile yaptım.Hiç bir sıkıntı yaşamadım.Motor garantisi vermişlerdi.Ama herzaman bir kuşku var içimde hem servis hem lpgci benden kaynaklanmıyor deyipte işin içinden sıyrılılarmı,ben ortada kalırmıyım diye düşünüyorum.Böyle bir şey yaşayan oldumu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.