Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tavsiye Edermisiniz ?

Emre Sağlam

Önerilen Mesajlar

1.0 kullanıcısı olarak tavsiye ederim. sadece 2 şeye dikkat edeceksiniz.

kasisten geçerken, yavaşlayıp boşta geçiyorsanız geçtikten sonra devir 1000, hız 20 altına düşmüşse 1. vitesle yola devam edin;

yada hiç riske girmeden kasise gelmeden iyice yavaşlayıp 2. vites 20-25 ile üstünden geçin..

yürüyen araç 1 e takılmaz deyip 2 ile yola devam ederseniz baskı-balata çabuk bitebilir. amaç yığılma olmadan 1 le yola başlamak kasisden sonra.

bu durum fiesta 1.0 da olmayabilir çünkü kasa daha hafif.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

1,6 sahibi olarak ben de 1.0 EB öneririm; özellikle km yıllık 6000-7000 civarındaysa... Neresinden bakarsanız bakın, her türlü kazanırsınız.

Neden 1.0 almadınız diye sorarsanız; bütçe, donanım ve stok sebebiyle derim... Ha! 1.6 beni fazlasıyla tatmin ediyor, özellikle 4500-5500 devir arası ve yıllık 5000 kmyi ancak geçtiğim için tüketimi de pek fazla umursamıyorum. Ama şehir içinde ecomode ile kullanırken, arkadaşlarımın " bu araba ne kadar hantalmış " yorumlarını 2 ve 3. vitesi 5000 devirde değiştirerek çok rahatlıkla kırabiliyorum ki yüksek torkuyla 1.0 sizi bu yorumlardan düşük devirlerde de koruyacaktır.  :)

hocam yıllık 15.000 km yapan birisine ne önerirsiniz dizzel mi yoksa benzinli mi ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam yıllık 15.000 km yapan birisine ne önerirsiniz dizzel mi yoksa benzinli mi ???

Tdci kullanan forumdaşlar bu konuda daha ayrıntılı yorum yapabilirler ama kanımca 15 Bin ve üzeri yıllık kilometrelerde dizel daha mantıklı olacaktır; özellikle şehir dışı kullanım yoğunluklu olacaksa... Dizel araçları uzun süreler kullanmadım, bu nedenle çok nesnel cevap veremiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.