Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yarım Debriyajla Kalkış

hüseyin ipek

Soru

Arkadaşlar ben rampalarda yarım debriyajla kalkış yapıyorum çoğunlukla.Acaba bu yöntem araca kısa ya da uzun vadede bir zarar getiriyor mu?El freniyle kalkıştan daha pratik geliyor bana ancak klima açıkken rampada araç bu yöntemle kalkmıyor.Bir defa böyle bir durum başıma geldi ve klimayı kapatınca araç kendine gelip koptu gitti hemen.Fikirlerinizi bekliyorum alternatif kalkış ise el freni..Bizim araçlarda acaba hagisi daha sağlıklı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Motor o devirlerde güçsüz yüke gelince gaz yemeyin stop ediyor. Cem abi zaten yazmış ama yarım debriyaj yapınca devir artıyor motor güçleniyor ve çıkıyor.

Vites atıp araç hareket edince debriyajdan iş kalmıyor sanıyordum, öğrenince ufku açan bilgiler kısmına bir ekleme daha yaptık demektir.

Evi taşırken dik rampadan çıkmaya çalışan kamyon debriyaj ömrünü %50 yedik abi derken ben kaldırmayı beceremiyor sanmıştım, demek adam da yarım debriyajla çıkıyor çıkmasına ama debriyajı da yıpratıyor demek istemiş...

Volkan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima açıkken rampada kolay kolay kalkmıyor araç buna da dikkat ediniz 

Onda sıkıntı yaşamadım çok şükür öğle yemeği dönüşünde çok dik yokuşun ortasında kaldım, sıkıntı olmadı. hill holdu bile devreye almadan çıktım, sanıyorum manueli geliştiriyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hill holdu bile devreye almadan çıktım

Yokuş kalkış destek sistemi otomatik olarak devreye girer eğer YB menüsünden özellikle kapatmadıysanız daha önce.

Yani başarılı kalkışta sadece sizin beceriniz değil arabanın teknolojisi de rol oynamış olabilir. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.