Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Camı Değiştirmek Ne Zor İşmiş

Ümit Vaysaloğlu

Soru

Arkadaslar bildiginiz uzere aracimin camindaki catlak nedeniyle camimi kaskodan degistirmek istiyorum. Kaskom Anadolu Sigorta. Dun acentami ziyaret ederek bu konu hakkinda bilgi aldim. Dedigine gore Ford servisine gidip cami degistirmelerini istemeliymisim. Ben de bu gun Ankara Tur oto ya giderek bu isi cozmek istedim. Ancak tur oto biz anadolu sig.den gelen cam degisimlerini yapmiyoruz. Ozel cam servislerine gitmelisiniz dedi. Ben de orjinal cam ile degistirmek istedigimi belirttim. Adam o sekilde olacaksa %25 fark odeyecegimi soyledi. Benim kaskocu ise kaskonu bozduracaksin. Masrafin tamamini kasko odeyecek hasarsizligim da almis oldugum hasar koruma paketi sayesinde delinmeyecek seklinde soyledi. Tur oto hic ilgilenmedi bile. Her neyse otokoc a gittik ve durumu izah ettik. Ayni sekilde onlarda %25 pmfarktan falan bahsetti. Kasko acentasinin sahibi otokoc u arayarak bir sahisla gorusmemi sagladi. Tabi fark konusunda gerekirse cikan farki benim odememi soyledi. Kaskodan odemis oldugum farki geri alabilecegimi soyledi. Tamam onu da kabul ettik. Bu sefer de koskoca Ankara da f3 isiticili ve sensorlu cam yok. Ancak pazartesi gunu teslim edebileceklerini soylediler. Bu ise bir cozum var mi? Ya da baska bir oneriniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Değerli forum sakinleri benim de cam değişimi yapmam lazım da konu açılmış madem altına yazayım dedim. Ön camda oluşan çatlaktan dolayı kaskodan camı değiştirmem lazım anlaşmalı bir cam servisini aradım orijinal cam mı takıyorsunuz diye. Orijinal takıyoruz ama Ford logosu olmuyor dedi. Ben de hıı tamam o zman dedim ama orijinalse eğer ford logosu olması lazım değil mi camda? Cam orijinal midir? Bi sorun olur mu? Bir de cam ısıtmalı sensörlü filan bi cam bi sıkıntı çıkar mı? Anlaşmalı cam servisinde mi taktırmalıyım yetkili servise mi gitmeliyim? Tecrübeli arkadaşlar ne der? Teşekkür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Değerli forum sakinleri benim de cam değişimi yapmam lazım da konu açılmış madem altına yazayım dedim. Ön camda oluşan çatlaktan dolayı kaskodan camı değiştirmem lazım anlaşmalı bir cam servisini aradım orijinal cam mı takıyorsunuz diye. Orijinal takıyoruz ama Ford logosu olmuyor dedi. Ben de hıı tamam o zman dedim ama orijinalse eğer ford logosu olması lazım değil mi camda? Cam orijinal midir? Bi sorun olur mu? Bir de cam ısıtmalı sensörlü filan bi cam bi sıkıntı çıkar mı? Anlaşmalı cam servisinde mi taktırmalıyım yetkili servise mi gitmeliyim? Tecrübeli arkadaşlar ne der? Teşekkür ederim şimdiden.

Can Alıcı soruyu Soralım araçta ön camda ısıtıcı var mı?

Eğer varsa serviste orjinal cam harici takmayın takarken kenardaki çıtalarda Değişiyor aklınızda Kalsın ve serviste değişirseniz kaskonuzda muafiyet Gereği %20 dini ödersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Can Alıcı soruyu Soralım araçta ön camda ısıtıcı var mı?

Eğer varsa serviste orjinal cam harici takmayın takarken kenardaki çıtalarda Değişiyor aklınızda Kalsın ve serviste değişirseniz kaskonuzda muafiyet Gereği %20 dini ödersiniz.

Evet ön cam ısıtmalı. Poliçeyi inceledim de cam için diyor ki: "Anlaşmalı marka yetkili servis dışında kalan yerlerde yapılacak onarımlarda eksperce belirlenecek hasar tutarının %30'u oranında muafiyet uygulanacaktır." diyor. Yetkili serviste değiştirirsen sıkıntı yok gibi. Daha sonra yetkili servisi de aradım. Orijinal cam takarız herhangi bir ücret ödemezsiniz dediler. Ben de tamam o zaman değiştirelim dedim. Hafta içi bi gün gideceğim sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet ön cam ısıtmalı. Poliçeyi inceledim de cam için diyor ki: "Anlaşmalı marka yetkili servis dışında kalan yerlerde yapılacak onarımlarda eksperce belirlenecek hasar tutarının %30'u oranında muafiyet uygulanacaktır." diyor. Yetkili serviste değiştirirsen sıkıntı yok gibi. Daha sonra yetkili servisi de aradım. Orijinal cam takarız herhangi bir ücret ödemezsiniz dediler. Ben de tamam o zaman değiştirelim dedim. Hafta içi bi gün gideceğim sanırım.

% 30 unu ister siz ödersiniz isterseniz kaskonuzda. Karşılaştırsınız o size kalmış cam değişiminde hasar kaydı çıkacak duruma göre size kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yine buralarda bir yerlerde paylaşmıştım, bende iki yıl önce ısıtmalı ön cam Değişimi yaptım, ford logolu (orj,) ek bir Ücret vermediğim gibi kaskoda bir bozulma olmadı...

Bana da öyle dediler ama inşallah doğru çıkar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dışarıda yani yan sanayi camlarda ısıtma var mı ? eğer yok ise dışarıda herhangi anlaşmalı camcıya gidip "elimizde Ford orjinal ısıtmalı cam yoktur" diye imzalı kaşeli bir yazı alıyorsunuz ve serviste değişim yapılıyor böylece muafiyet ödemekten kurtuluyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dışarıda yani yan sanayi camlarda ısıtma var mı ? eğer yok ise dışarıda herhangi anlaşmalı camcıya gidip "elimizde Ford orjinal ısıtmalı cam yoktur" diye imzalı kaşeli bir yazı alıyorsunuz ve serviste değişim yapılıyor böylece muafiyet ödemekten kurtuluyorsunuz.

Hakan varmış, bana muadil taktırırsanız yılda iki adet, orj, olursa bir adet hakkınız var denmişti ve ben orj, den yana kullandım tercihimi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hakan varmış, bana muadil taktırırsanız yılda iki adet, orj, olursa bir adet hakkınız var denmişti ve ben orj, den yana kullandım tercihimi...

Kaskonuz hangi firmaydı abilerim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Kaskonuz hangi firmaydı abilerim

Benim Aksigorta Kasko idi. Arka cam kırılmasında böyle bir sorun yaşadım ama servis dışında Mondeo camı olmayınca mecburen serviste takılmıştı eğer dışarıda cam bulunsaydı ve ben orjinal diye ısrar etsem sanırım muafiyet ödemek durumunda kalacaktım. 

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.