Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Benzinli Tit Smart Alıyorum

Mustafa Barış

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIGenel Bilgiler" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

---------------

Mevcut yakıt vb başlıklarına göz gezdirin. Forumun eski başlıklarını okuyunuz genel bilgi ve yorum için. Atıyorum test ve yorum kısmında başlıklar var.

Ucu açık cevabı uzun ve göreceli şeyler için yarına kadar aldığınız cevaplar tatmin etmez.

Tavsiyem;

Manuel ise 1.0 Ecoboost almanızdan yanadır.Parasınız ödediniz yakıt yol tutuş yorumu şimdi almanızı zaten anlamadım bence teslimat anında ne yapmam gerekir diye bir soru daha mantıklı olabilirdi

Hayırlı Olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum Allah nasip ederse cuma günü aracımı teslim alıcaz bu 2 inci arabam olacak ilk arabam fıyat brava idi acaba deneyimli arklardan bilgi alabilirmiyim yakıt yol tutuş konfor vs

Forum bu tür bilgilerle dolu, biraz gezinin...

Aracı aldıktan sonra nasıl bir şey olduğunu öğrenme isteği biraz geç de olsa cevaplanmalı herhalde, özetle:

1. Fethiye'de şehir içi 7,5-8L/100km, şehir dışı efendi kullanılırsa 6,5-7L/100km yakar, bu değerlerin altına inmek zor, üstüne çıkmak kolaydır.  LPG'li kullanan arkadaşlar var ve genelde memnunlar.

2. Tüm Focus, hatta tüm Ford'lar gibi yol tutuş iyidir, sınırı kullanma beceriniz belirler, olasıdır ki sizin sınırınız aracınkinden önce gelir.

3. Genelde sessiz ve yolu iyi emen oldukça konforlu bir araçtır. Az sayıda da olsa bazı araçlarda kendine has ufak tefek sorunlar vardır, trim sesleri, aks keçesi yağ kaçağı gibi, ama bunları dert etmeye gelmez. 

Hepsiyle ilgili ayrıntılı bilgiler forumun alt başlıklarında fazlası ile var, bir zahmet araştırın...

Hayırlı olsun, güzel günlerde keyifle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet dediğiniz gibi bu ilk sıfır arabam olacak sizce nelere dikkat etmeliyim ve sizlere neler hediye werdiler

Bu sorunun cevabını cem bey vermiş zaten

Birde dikkat etmeniz gereken konu açmadan önce forumda arama yapmak :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forum bu tür bilgilerle dolu, biraz gezinin...

Aracı aldıktan sonra nasıl bir şey olduğunu öğrenme isteği biraz geç de olsa cevaplanmalı herhalde, özetle:

1. Fethiye'de şehir içi 7,5-8L/100km, şehir dışı efendi kullanılırsa 6,5-7L/100km yakar, bu değerlerin altına inmek zor, üstüne çıkmak kolaydır.  LPG'li kullanan arkadaşlar var ve genelde memnunlar.

2. Tüm Focus, hatta tüm Ford'lar gibi yol tutuş iyidir, sınırı kullanma beceriniz belirler, olasıdır ki sizin sınırınız aracınkinden önce gelir.

3. Genelde sessiz ve yolu iyi emen oldukça konforlu bir araçtır. Az sayıda da olsa bazı araçlarda kendine has ufak tefek sorunlar vardır, trim sesleri, aks keçesi yağ kaçağı gibi, ama bunları dert etmeye gelmez. 

Hepsiyle ilgili ayrıntılı bilgiler forumun alt başlıklarında fazlası ile var, bir zahmet araştırın...

Hayırlı olsun, güzel günlerde keyifle kullanın.

cem bey merabalar;

Ben geç olmadan sormak isterim focus almalımıyım??yaklaşık 2 aydır araştırıp soruyorum,sizin yorumlarınızıda günlerdir  okumaktayım,çok objektif buldum.

focusmu jettamı desem nedersiniz???inanın sizin görüşünüzü çok önemsiyorum.Ben focusda karar kıldım gibi ancak çevremdekiler ısrarla jetta diyor?

İnsanlara komik gelebilir ancak sizin görüşünüz kararımda oldukça etkili olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
İnsanlara komik gelebilir ancak sizin görüşünüz kararımda oldukça etkili olacak.

Kşimseyi böyle baskı altında bırakmaya hakkınız yok!  :kıhkıh: 

Gönlünüzdekini alın.

Jetta

+ Modern ve sade görünümlü

+ Daha geniş iç mekana sahip 

+ Daha iyi ikinci el değeri olan

+ Genel anlamda piyasada daha çok tutulan bir araç

Ancak

- Doğuş grubu servisleri ucuz değil 

- TSi motorlar yağ yakıyor

- Dizeli eski çağlardan kalma

- DSG şanzımanların ortalama üzerinde arıza olasılığı var

- Jetta Golf'e göre işçilik ve malzeme kalitesinden biraz daha geride

- Dizel ve otomatik şanzıman farkları yüksek, ancak genelde fiyatlar rekabetçi sayılabilir.

Focus

+ Daha dinamik tasarıma sahip, ama herkesin zevki değil

+ Sürüş dinamikleri daha başarılı

+ Dizel motoru daha modern, benzinliler de bence daha sorunsuz

+ Servisler daha avam ama göreceli ucuz

Ancak

- Arka koltuk grubu ve bagajda alan daha dar

- İkinci elde ederi VW grubuna göre düşük (burada anormal olan VW bu arada)

Jetta Comfortline 1.4 TSI 122 PS ile Focus Titanium 4K 1.0 EB fiyat olarak birbirine yakın, bir-ki bin TL fark olur.

Aynı donaımda dizeller arasındaki fark 50000 TL'yi rahat bulur.

Tercih otomatikse zaten Jetta dışında seçenek yok.

Jetta'da hemen teslim zordur, Focus'ta da biraz şans işi.

Açıkcası mantıklı bakınca yatırım kaygısı varsa Jetta, sürüş keyfi öncelikli ise Focus denilebilir.

Ben olsam ikisi ile de deneme sürüşü yapar ve gönlüme göre karar verirdim.

Ve bugün aracımı değiştirmeye niyetlensem ikisini de almam ve Kia Proceed GT alırdım herhalde. Ama bu da ayrı bir konu...

Bir de bu türü kararsızlık durumlarında hasbelkader karar verip aldıktan sonra hep birileri beyninize girip "onu değil de bunu alsaydın ya "diyeceklerdir, hazırlıklı olun, hele ki araçta ufak tefek de olsa sorunlar olursa bu çekilmez bir durum olabilir.

Yani arkasında durmaya hazır olana kadar karar vermeyin.

Son not: Bu gibi durumlarda yazı-tura çok işe yarar. Bazen insana gerçek isteğini gösteriverir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kşimseyi böyle baskı altında bırakmaya hakkınız yok!  :kıhkıh:

Gönlünüzdekini alın.

Jetta

+ Modern ve sade görünümlü

+ Daha geniş iç mekana sahip 

+ Daha iyi ikinci el değeri olan

+ Genel anlamda piyasada daha çok tutulan bir araç

Ancak

- Doğuş grubu servisleri ucuz değil 

- TSi motorlar yağ yakıyor

- Dizeli eski çağlardan kalma

- DSG şanzımanların ortalama üzerinde arıza olasılığı var

- Jetta Golf'e göre işçilik ve malzeme kalitesinden biraz daha geride

- Dizel ve otomatik şanzıman farkları yüksek, ancak genelde fiyatlar rekabetçi sayılabilir.

Focus

+ Daha dinamik tasarıma sahip, ama herkesin zevki değil

+ Sürüş dinamikleri daha başarılı

+ Dizel motoru daha modern, benzinliler de bence daha sorunsuz

+ Servisler daha avam ama göreceli ucuz

Ancak

- Arka koltuk grubu ve bagajda alan daha dar

- İkinci elde ederi VW grubuna göre düşük (burada anormal olan VW bu arada)

Jetta Comfortline 1.4 TSI 122 PS ile Focus Titanium 4K 1.0 EB fiyat olarak birbirine yakın, bir-ki bin TL fark olur.

Aynı donaımda dizeller arasındaki fark 50000 TL'yi rahat bulur.

Tercih otomatikse zaten Jetta dışında seçenek yok.

Jetta'da hemen teslim zordur, Focus'ta da biraz şans işi.

Açıkcası mantıklı bakınca yatırım kaygısı varsa Jetta, sürüş keyfi öncelikli ise Focus denilebilir.

Ben olsam ikisi ile de deneme sürüşü yapar ve gönlüme göre karar verirdim.

Ve bugün aracımı değiştirmeye niyetlensem ikisini de almam ve Kia Proceed GT alırdım herhalde. Ama bu da ayrı bir konu...

Bir de bu türü kararsızlık durumlarında hasbelkader karar verip aldıktan sonra hep birileri beyninize girip "onu değil de bunu alsaydın ya "diyeceklerdir, hazırlıklı olun, hele ki araçta ufak tefek de olsa sorunlar olursa bu çekilmez bir durum olabilir.

Yani arkasında durmaya hazır olana kadar karar vermeyin.

Son not: Bu gibi durumlarda yazı-tura çok işe yarar. Bazen insana gerçek isteğini gösteriverir.

onlarca kez yazı tura attım hep focus çıktı :)

şaka bir yana jettaya test için bindiğimde,nedense 0 km araba tadı alamadım.focusa bindiğimde göstergeler çok hoş duruyodu, araç adeta sarıldı bana.sanki hadi gidelim der gibi..daha fazla uzatmadan ben gidip focuslayım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

onlarca kez yazı tura attım hep focus çıktı :)

şaka bir yana jettaya test için bindiğimde,nedense 0 km araba tadı alamadım.focusa bindiğimde göstergeler çok hoş duruyodu, araç adeta sarıldı bana.sanki hadi gidelim der gibi..daha fazla uzatmadan ben gidip focuslayım..

Birde şu var. Ben ufak tefek bir insanım yaşım itibariyle. :) Ama Focus'a zorlan inip biniyorum. Fakat bunu nedeni arabanın dar oluşu değil. Kapılar cidden ağır ve çok kademeli açılıyor. Bu güven verdi de bana biraz yorucu gibi. Hiç sıfır arabamız olmadı belkide sıfırlar böyledir. Bu arada 1.0 Eb alın Eb'nizin hayrını görün. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde şu var. Ben ufak tefek bir insanım yaşım itibariyle. :) Ama Focus'a zorlan inip biniyorum. Fakat bunu nedeni arabanın dar oluşu değil. Kapılar cidden ağır ve çok kademeli açılıyor. Bu güven verdi de bana biraz yorucu gibi. Hiç sıfır arabamız olmadı belkide sıfırlar böyledir. Bu arada 1.0 Eb alın Eb'nizin hayrını gö

Cenk S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde şu var. Ben ufak tefek bir insanım yaşım itibariyle. :) Ama Focus'a zorlan inip biniyorum. Fakat bunu nedeni arabanın dar oluşu değil. Kapılar cidden ağır ve çok kademeli açılıyor. Bu güven verdi de bana biraz yorucu gibi. 

Büyüyünce geçer çocuğum...  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.