Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagaj Kapak Ayarı İçin Yardım

Ahmet Burak

Soru

Merhaba arkadaşlar. Grand C-Max aracımın bagaj kapağının içerisinde bulunan plastik aksamdan ses geliyordu. Ford servisine götürdüm, plastik parçayı çıkarıp kontrol ettiler ayrıca bagaj kapağının daha sıkı kapanması için ayar yaptılar ve ses kesildi. Ancak bagaj kapağı eskisi gibi yumuşak değil, kendisini çok sert sıkıyor. İkamet ettiğim yerde Ford servisi olmadığı için tekrar düzelttirmeye gidemedim. Bagaj kapağı ayarının nereden yapıldığını bilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Döner takoz,lastik gibi birşeyler varsa onları çevirin. Ama menteşe bağlantı civataları ile konumunu ileri geri alarak ayar yapılıyorsa hiç uğraşmayın. İlk birkaç gün sert olabiliyor. Zamanla aç kapa yumuşuyor biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eh6IpZB.jpg

OWRMguA.jpg

Resimler bunlar. Birinci resimde bulunan plastik küçük bölümler çıkınca her iki tarafta iki tane vida var ancak onları gevşetince ortadaki demirin kayabileceğini sanmıyorum. Gevşetmeyi denedim ama çok sıkı olduğu belki bozarım diyerek fazla uğraşmadım. İkinci fotoğraf kapaktaki bölge, acaba kapaktan mı yapılıyor yoksa ana gövdeden mi?

Döner takoz,lastik gibi birşeyler varsa onları çevirin. Ama menteşe bağlantı civataları ile konumunu ileri geri alarak ayar yapılıyorsa hiç uğraşmayın. İlk birkaç gün sert olabiliyor. Zamanla aç kapa yumuşuyor biraz.

Hatırlarsanız bagaj kapağından Hafif Hasar almıştı aracım. Yaptırdıktan sonra ses geldiği için tekrar servise götürdüm. İç plastik aksamı çıkarıp tekrar taktılar. Buna ek olarak kapağı sıktılar. Kapak normal kapandıktan sonra 3-5 mm. daha kendisini sıkıyor. Bu sebeple çok sert açılıyor. Biraz daha gevşetirsem daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.