Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 far karartma hakkında yardım

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar nette dolaşırken gördüm çokk hoşuma gitti beyaza çook yakışmış yapmak istiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse iyi olur ve bunu sanayide yaptırabilirmiyim buranın sanayisi küçük anlayan usta çıkacağını sanmıyorum angry.gif

fordfocus2e.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanayide bunu yapan usta yokmuş, ben kendim çıkarıp yapıcam sökebilirmiyim slikondan nasıl ayırırım camını zor olur tekrar yapıştırırsam içine su alır mı ve buharlaşır mı bi yardım edin ya içimde kaldı sabahtan beri bakınıyorum :D az önce kaputu açıp biraz bakındım sökmesi zor gibi görünüyor slikonla yapıştırmışlar fara camı, farı sökmesini dert etmiyorum camını çıkarırması uğraştırır veya içine su kaçmasından korkuyorum yapan yok muu ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bide şöyle birşey düşündüm reflektör kısmı varya ampul ve yansıtılan yer. O kısım çıkıyor geriye doğru fotoğrafta var yukarda krom kaplı boyanmamış yer komple olarak çıkıyor yani. Çıktığı yerden elim girer o şekilde boyamayı düşünüyorum yani ön camı hiç çıkartmayacam. Boyanan kısmın altında krom yeri kaldırsam iyi olur mu yoksa direk üstüne mi boyayı atayım. Isıya dayanıklı sprey boya ile hallederim heralde. Güzel olacağından eminim Amerikan park ve sislerle birlikte çok güzel duruyor. En kısa zamanda yapıcam fotoğraflarım yapım aşamalarını.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evde mikrodalga fırın varsa kolayca sökersin. Diğer sökme yolu kaynarsu dolu kovanın içine farı atıp beklemek. sıcak pres baskısı yöntemiyle kapatılr farlar ondan dolayı sökümüzordur baya. Çıkma farda denemeni tavsiye ederim bende. Orjinal farların ziyan etme. Ben sana aliyim çıkma far yaptırayım yolliyim. Mercek falanda takıyorlar içine. Orjinal F2 nin merceklerinden daha güzel duruyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evde mikrodalga fırın varsa kolayca sökersin. Diğer sökme yolu kaynarsu dolu kovanın içine farı atıp beklemek. sıcak pres baskısı yöntemiyle kapatılr farlar ondan dolayı sökümüzordur baya. Çıkma farda denemeni tavsiye ederim bende. Orjinal farların ziyan etme. Ben sana aliyim çıkma far yaptırayım yolliyim. Mercek falanda takıyorlar içine. Orjinal F2 nin merceklerinden daha güzel duruyor :D

abi çıkma far + siyah taban kaça mâl olur ki ? gerçi benim aracım koyu füme renk pek hoş durmaz ama öyle yaptırırsam mercekte ister tabi..

Eğer masraflı olursa ilerde orjinal ghia tekno paket die adlandırılan focus'ların orjinal mercekli farını alırım.

Far sökümü hakkında şu aksesuarcılarda fön makinası şeklinde sıcak üfleyen cihazlar var.Baya ciddi derece ısı veriyor.Onla farı ısıtıp sökebilirsiniz fakat geri yapıştırdığınızda buhar , terleme yapacaktır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koyu renkte hoş durmadığını kim söyledi smile.gif Bence gayet güzel duruyor bizim komşu da focusa heveslendi onla ilanlara bakarken gördüm bende bu karartma olayını. Link vericem şimdi araç daha bi güzel durmuş.

http://www.sahibinde...53902735/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bugün inceledim arkadaki refletör çıkıyor kenarlara felan da sürerim boyayı yani yaparım büyük ihtimal elim yatkındır az çok uğraşıcam bakalım.

Fırça ile olmaz o iş ama kardeşim. spreyle boyaman lazım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi çıkma far + siyah taban kaça mâl olur ki ? gerçi benim aracım koyu füme renk pek hoş durmaz ama öyle yaptırırsam mercekte ister tabi..

Eğer masraflı olursa ilerde orjinal ghia tekno paket die adlandırılan focus'ların orjinal mercekli farını alırım.

Far sökümü hakkında şu aksesuarcılarda fön makinası şeklinde sıcak üfleyen cihazlar var.Baya ciddi derece ısı veriyor.Onla farı ısıtıp sökebilirsiniz fakat geri yapıştırdığınızda buhar , terleme yapacaktır :)

Merceği 400 liraya koyuyolar içine.(Xenonları dahil) sadece boyama 100-150 lira falan. + Çıkma farı ne kadara bulursan

tekno paketin ön farları 800 lira falan :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mat sıcağa dayanıklı boyalar var 20-25 lira civarı o boyalardan alman lazım :) illa kafaya koydum siyah taban far almaya diyosan sanayiye gidip yaptıracak yer yok diyosun , yapan odam 100-150 lira istediğini düşünürsek angel eyes al 300 lira gibi bi civardır , orjinallerini 2. el olarak satmaya bak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.