Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yokuşata Silkelenme Ve Ilk Gaza Bastığımda Gelen Ses ?

Halil Demir

Soru

Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler, forumda yeni olmakla beraber ilk arabam diyim. Arabam yeni focus 3 2013 model 1.6 125ls (otomatik triptronik) diyorlar 3 hafta oldu alalı,

Sorun

1- 500km gittim daha ama 2. haftadan sonra arabanin ön tarafından dikkat ettim ilk kalkışta ve bazende fren esnasında bilgisayar klavyesinin boşluk tuşuna arka arka basarsınızya, 5-6 defa işte aynı diyecek derecede hızlı birşekilde bir ses geliyor bir türlu anlam veremedim,

2-Ve yokuşa çıkmaya başladigimda bazen sirkelenme yapıyor,(0tomatikteyim), düz vitese alıp öyle dewam ediyorum bazen 1 viteste bile sirkeleniyor, aynı şekilde !

Bilgisi olan arkadaşların cewaplarını bekliyorum şimdiden teşekkur ederim saygılar...bu arada arabam !!!

post-4323-1372581140,172_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaş bu arabanın bizimle alakası yok daha kaç kere diyeceğiz ben bilemiyorum.

Bir şanzuman her motor ile aynı ÇALIŞMAZ. 

Buarada şimdi gördüm ne kızması canım herkes bildiğini yazıyor kimse birşey diyemez :yeah: Ama sadece yorumlayıp birşey yazmak çözüm değil. Ben az çok bildiğim için hemde işin içinde sayılırım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de 2012 kasim 125 bg trend x PS focus III var. Daha önceki aracım da Focus II 2008 model 100 bg trend otomatik idi. O arabada da vites kolu takılmıştı ve uzun bir servis macerası sonucu araba bir daha iflah olmamıştı. 100 000 km de elden çıktı. Yeni araçta, öncekinde yaşadığım sorunların bir kısmını çözülmüş gördüm, başlarda mutluydum. Ama son zamanlarda çekiş ve kavramada sorunlar, dik yokuşlarda bayılmalar, bazı flap flap tarzı sesler, sonuçta 15000 periyodikte bunları da bahsettim. Önce debriyaj baskı bişeyini değiştirdiler. Sorun daha kötü olarak devam eder şekilde aracı bana geri vermeye kalktı yetkili servis. İtiraz edince tekrar incelediler ve sonuç, şanzıman komple değişti. Araç titreme ve ses yapıyor, yeni yazılımdan dolayı aşırı ataklaştı vb vb. Hiiiç memnun değilim. Araç 20 000 km yi yeni döndü. Son seyahtte ise tekerlek bilyalarında bir sıkıntı oldu valla son 200 km yi motor kucakta geldim hissi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.