Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hava Yastıklarının Patlaması

alper sönmez

Soru

arkadaşlar merhaba bu sabah eşimin kullanırken yapmış olduğu kazada yeşil ışıkta geçerken kırmızıda durması gereken araç geçince istemeden de olsa bi çarpışma oldu ve karşı taraf kaza raporuyla 8 de 8 hatalı 

işin diğer tarafı arabamda önden vurmadan dolayı farlarda bi kırılma yok sadece yerindee hafif çıkma tamponda ezilme ve kaputun ön tarafı(ford ableminin olduğu yer) orda içe doğru hafif ezilme var ve en önemlisi hava yastıklarının sürücü ve yolcu tarafları olmak üzere ikisininde patlaması 

serviste arkadaşların dediği ön konsolun tamamen değişeceği ve diğer yerlerin yapılarak hatta kaputun da değişimiyle tahmini 16000 tl civarında bi maliyet çıkacağı bu sadece tahmini yarın eksperin vereceği raporda daha açık ve net olucak diye düşnüyorum

şimdi bu aracım yapıldığı zaman tedir edici bi durumu varmı yada basit soruyla hava yastığı patlayan araçta perte çıkarma gibi bi lüks olurmu

(bizim toplumda orjinaliyle deiştiğinde farklı gözle bakmalarından dolayı) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

geçmiş olsun, perte çıkmazsa vuran vatandaştan en az 5000 tl araç değer düşme bedeli isteyin. sonuçta kazalı araç oldu. olmadı verin mahkemeye

Mahkeme bilirkişi vs. para alırsınız ama bu uzun bir süreç olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmiş olsun, perte çıkmazsa vuran vatandaştan en az 5000 tl araç değer düşme bedeli isteyin. sonuçta kazalı araç oldu. olmadı verin mahkemeye

Maalesef değer kaybetse de zorla adamdan para isteyemezsiniz. Bilir kişi değiliz ama mahkeme gayri bir boyut yalniz mahkemeden birşey cikacaginida sanmiyorum. Cikarsa zaten karesi tarafin sigortasi karsilayacaktir.sigorta zanetmiyorum ki boyle bir davayi kaybetsin.dimyadapirincegiderken evdeki bulgurdan olmak da var. Bence trafiği ciktiginn anda anda hepsini göze alacak sin maalesef.

Senden beklemezdim böyle bir cevap :) hangi şirket yüzde hesabına bakıyormuş acaba :)

değer kaybını karşıdan isterim çünkü %100 o suçlu. kırmızı ışıkta geçmiş.

kimse yüzdeye bakmaz pert için. size vereceği parayı hesaplar, tamir ettirdikten sonra satabileceği değeri hesaplar. şirket kar edecekse(en az zarar yani) perte çıkar, kar etmeyecekse size verir parasını, nasılsa sizin kaskonunda hasarsızlığı yanmış olur daha çok prim alacak gelecek sefere. onlar işini bilir.

Bazİ Kaskolar yuzde hesabina bakiyor ornek halk kasko.bqzilarida elinden ne geliyorsa yapmamak icin yapar. Eger policenizde pert yuzdesi yazmiyorsa direterek pert yapabilirsiniz.

Bir ogretmen arkadas var tanidigim tum kazalarinda pert ettiriyor. En son 4 arabqsini ettirmisti 2 yil once ufak bir kazada kizimin psikolojisi bozuldu diye almiyorum bu arabayi diye diye pert ettirdi. Ayni kisi satamayinca direge vuru pert ettirmis.

peki ozman can alıcı soru arabayı perte çıkarttık diyelimki 

2012 kasımda yaptığım kasko bedeli 60000 tl pert değeri bu fiyat üzerindenmi yoksa şu anki 2.el piyasa değerindenmi ve diğer soru 60000 tl üzerinde konuşacak olursak yada piyasa değeri(50000civarı) kasko bu değerlerin kaçta kaçını öder????

Olay soyle gerceklesiyor, exper 3 yerden fiyat aliyor. Sonra sana fiyat teklif ediyorlar. Olabildigince yukari cek. Sana zorla bir fiyati dayatamazlar. Ilk arabam clio idi.kazali 12bin e almistim. Telefonda 12bin dediler normalde 11 bile raziydim. Hayir dedim kabul etmiyorum.en fazzla 12750 verebilirim kabul etmezseniz' haftalik toplantida yeniden dosyaniz inceleniyor tekrar fiyat veriyorlar. Siz istemediginiz surece zorla bir fiyat dayatamazlar. Benim arabaya ihtiyacim wardi hemen kabul ettim. Kara bile gecmistim. Aliken ucuz aldigim icin :-)

DEvlet arabalarin hemen pert olmasini cunku pert olan arac trafige girmden muayene girmesini istiyor. Kaskolari bu yonde tesvik ediyor. Halk kasko muster hizmetlerini aradigimda yuzde 30 demisti.simdiki kaskom grupama policemde yuzde 80 diyor. Yani adamlarin keyfi nasil isterse 53binlik arabanin yuzde 80 40binlik hasar Allak esirgesin oyle bir hasarda icineen cikamayiz herhalde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benım kafama takılan herseyden önce,bu kadar basit bir kazada(anlatılana göre) 2 hava yastıgı birden neden açılıyor,ayrıca yanda yolcu varmıydı ki hava yastıgı açıldı,yanlış bilmiyorsam yolcu yoksa açılmıyor?

ön iki koltukta da yolcu vardı çarpılan araba brodway ama arkadaş araba taş taşıyordu:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.