Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yag Sorunu

Can Durukan

Soru

aracım 20.000kmde 2012 focus titanium 15.000 bakımı yetkılı servısınde yapıldı aracın yag degısımı yapıldı bır sonrakı yag degısımı 30.000km olarak soylendı suan arac bılgısayarında YAG DEGISIMI UYARSI var . yardımcı olur musunuz..???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

servıse gıttım bugun aracta bı sorun yokmus. avrupa araba oldugu ıcın her 20.000km de bır bılgısayar otomatık olarak yag uyarısı verıomus 2. bakım 30.000kmde ve ondan sonra 40.000de aynı uyarıyı tekrar verecekmıs 15snde aracın bılgısayarına reset attılar uyarı gıttı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servıse gıttım bugun aracta bı sorun yokmus. avrupa araba oldugu ıcın her 20.000km de bır bılgısayar otomatık olarak yag uyarısı verıomus 2. bakım 30.000kmde ve ondan sonra 40.000de aynı uyarıyı tekrar verecekmıs 15snde aracın bılgısayarına reset attılar uyarı gıttı.

Bizim araçlar da Çin malı değil ki (en azından şimdilik), hepsi aynı yerde yapıldı, ama bir tek sizinki uyarı veriyor sanırım, kıskanmadım desem yalan olur.

Yani bundan cikacak anlam normalde bakim periyodunun 20 bin km de bir oldugu ve bizim kaziklandigimiz. :)

Ülke şartlarına göre farklılıklar olabiliyor, ama bu farklılıklar aracın sağlığı için mi, firma kazansın diye mi, o çok net değil gerçekten.

Büyük şehirlere bakarsak söz gelimi Almanya'ya göre biraz daha tozlu ve sıcak sayılırız, ama bu ne denli olumsuz etki eder, buna yönelik yapılmış bir çalışma var mı bilemiyorum. 

Mesela triger değişimi de Avrupa'da 120 bizde 90 bin km'de...

Madem bakım uyarı sinyali veriyor, en azından hepsinde versin ve ülke şartlarına uygun olarak 15 bin km'ye ayarlı olsun, Otosan/Ford'a da bu vesile ile bir kez daha selam olsun... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen sene yazın tatile giderken aynı sorunu yaşamıştım bir yere yazdım o zaman ama nereye hatırlamıyorum Konya 20 km kalmıştı uyarıyı aldığımda oto koç vardı orda geçtim oraya servis elemanı şu guest testi gelen yer gibi bir kaç şeye basarak düzeltti aracı servise bile almadılar 2 dakikada ayrıldım ordan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.