Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2.5 Orjinal H7 Mercekler Bi-Xenon Mercek Yapıldı.

Önerilen Mesajlar

Focus 2.5 orjinal H7 mercekli farı modifiye çalışmamdan kareler.
FarlarınOrjinal hali bu.

5_zps3d6f74b8.jpg

Bi-xenon mercek,mercek şapkası orjinale sadık kalınacak,amerikan park ve iç çerçevede siyaha boyalı olarak anlaşıldı.

Orjinal mercek yuvası plastik çerçeveden oluşuyor.Bosch mercek kullanarak ilk sabitlemeyi yaptım fakat mercegin asi dik duran ön tarafı mercek şapkası içersine oturmayınca ve benimde ev taşıma işi kesinleşince uğraşmaktan vazgeçip yeni nesil Valeo bi-xenon mercek alarak ve halojen tasa yerleştirip,orjinal mercek kapagınıda kesip biçip kullanılabilir hale getirdikten sonra,Orjinal D2s balast ve Osram 4300k ampuller güzel bir sonuç ile işlem bitti.İşte detaylar.

Bosch mercek ile ilk montaj.

6_zps60095c82.jpg

Valeo merceklere geçiş.

11_zps85f9c5ac.jpg

İç çerçeveler istenilen şekilde boyandı.Sinyal çerçevesi buna ait değil boyanmadı.

10_zps4fd98fc0.jpg

Orjinal mercekli tasın kafasının ayrılışı.

12_zpsf23f4910.jpg

İlk montaj.

14_zps26e2b5f8.jpg

Mercek şapkasının iç çerçevesi valeo mercek ile aldıgım şapkalar.Orjinal tasın şapkasının iç çapı oldukca geniş tutulmuş.Orjinal iç şapka plastik siyahtı ve hoşuma gitmediği için krom parçayı kullanmaya karar verdik.

13_zpsf4faec61.jpg

Ve sonuç.

16_zps20860ab6.jpg

15_zpsbb80d278.jpg

Sinyal kısmına american park uygulamasını smd5050 ledlerden 12 tane kullanarak uyguladım.Sinyal iç reflektörünün alt düz tabanına gerkli delikleri delerek iç kısmın reflektör kısmını ışık yayması açısından olumlu olacagını düşünerek kullanmaya çalıştım ve sonuç tatmin edici oldu diyebilirim.

7_zps4e04d809.jpg

8_zpsb95b8606.jpg

9_zps422a1925.jpg

Araç üzerindeki resimler elime ulaşınca ekleyeceğim.Resimleri çekmeye fırsat bulamamış.Açıkcası bende merak ediyorum.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni nesil Valeo mercek ve işçilik dahil 350tl ye çalışmayı yaparım.Fakat mercek kapagı için özel çalışma şart ovalimsi bir şekil oldugu için orjinal tarz bişiler bulomak zor fakat benim için çok zor bir işlem olmayacaktır.Arıza ışıgı içinde devresi içinde olacaktır.

D2s ampul balast takımı öneririm.takım fiyatı 200tl.İstenirse 400tl lik Gen5 balast takılabilir.Gündüzleri direkt olarak xenon ampul ile sellektör atılabilir.

5330363764

Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Resimlerde bir hata göremedim.

Muayene zamanı bu mercege uyarlancak olan h7 ampul takılıp gidildiginde sorun olmuyor.Mercek montajı sırasında H7 ampul için olan soket orjinal olarak bırakılıyor linç edilip dogranmıyor. :)

Yeni çalışmamada göz atabilirsiniz.

Ayrıca yükseklik ayarının yapılan işlemler ile hiç bir alakası yoktur.Eski halinde çaışıyor ise yine çalışmaya devam edecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 2.5 orjinal H7 mercekli farı modifiye çalışmamdan kareler.

FarlarınOrjinal hali bu.

5_zps3d6f74b8.jpg

Bi-xenon mercek,mercek şapkası orjinale sadık kalınacak,amerikan park ve iç çerçevede siyaha boyalı olarak anlaşıldı.

Orjinal mercek yuvası plastik çerçeveden oluşuyor.Bosch mercek kullanarak ilk sabitlemeyi yaptım fakat mercegin asi dik duran ön tarafı mercek şapkası içersine oturmayınca ve benimde ev taşıma işi kesinleşince uğraşmaktan vazgeçip yeni nesil Valeo bi-xenon mercek alarak ve halojen tasa yerleştirip,orjinal mercek kapagınıda kesip biçip kullanılabilir hale getirdikten sonra,Orjinal D2s balast ve Osram 4300k ampuller güzel bir sonuç ile işlem bitti.İşte detaylar.

Bosch mercek ile ilk montaj.

6_zps60095c82.jpg

Valeo merceklere geçiş.

11_zps85f9c5ac.jpg

İç çerçeveler istenilen şekilde boyandı.Sinyal çerçevesi buna ait değil boyanmadı.

10_zps4fd98fc0.jpg

Orjinal mercekli tasın kafasının ayrılışı.

12_zpsf23f4910.jpg

İlk montaj.

14_zps26e2b5f8.jpg

Mercek şapkasının iç çerçevesi valeo mercek ile aldıgım şapkalar.Orjinal tasın şapkasının iç çapı oldukca geniş tutulmuş.Orjinal iç şapka plastik siyahtı ve hoşuma gitmediği için krom parçayı kullanmaya karar verdik.

13_zpsf4faec61.jpg

Ve sonuç.

16_zps20860ab6.jpg

15_zpsbb80d278.jpg

Sinyal kısmına american park uygulamasını smd5050 ledlerden 12 tane kullanarak uyguladım.Sinyal iç reflektörünün alt düz tabanına gerkli delikleri delerek iç kısmın reflektör kısmını ışık yayması açısından olumlu olacagını düşünerek kullanmaya çalıştım ve sonuç tatmin edici oldu diyebilirim.

7_zps4e04d809.jpg

8_zpsb95b8606.jpg

9_zps422a1925.jpg

Araç üzerindeki resimler elime ulaşınca ekleyeceğim.Resimleri çekmeye fırsat bulamamış.Açıkcası bende merak ediyorum.

Ellerine sağlık usta :). Helal olsun sana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.