Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sound Cloud'dan Seçmeler :)

Ogün Özemre

Önerilen Mesajlar

Zamanına göre hoş bir klip :zha:

Abim sende de neler var; Aiwa Türkiye de 90 lı yılların başında tanındı, nasıl 83 de aldın hayret!

Bu markanın müzik setlerinin ürettiği sesler çok temiz olurdu, firma geleneksel olarak kaliteli amfi ve büyük çaplı sürücüler kullanırdı. Çoğu m.setinin sadece bas sesleri geliştirmelerinin aksine Aiwa larda "BBE" özelliği de olurdu ve tizleri geliştirirdi.

Çok severdim ancak sık arıza yapan bir markaydı, Sony tarafından satın alındı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet cok arıza cıkardı orijinal japanese idi...zamanının ötesinde bir teyp idi........neyse onu bubalarda bırakıp......gelelim 90 lara...cok iyi müzik setleriyle döndüler...yine gidip onu aldım ama bbe evet hala vardı...bassları 4 katlı bir apartmanı sallıyordu..rms leri her kabin için 180 wattı din power ama öle cıpsıs değil ama cok sık arıza verdiler ve.....sonu hüsran oldu ...ilk paramla aldığım maasımla hala durur bende oda sınıfının öncüsüydü...döner table 3 cdli raflı...ve iki kasetcalarlı ekolayzırlı...cok severdim.......ama sonu arka oda oldu...bass reflex 3 yollu hoparlörleri hala gümbürtelidir ama.........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

95-96 da yemeden içmeden para biriktiriyordum bir Aiwa set alayım diye, o zamanlar 3 katlı aluminyum deck + ceviz hoparlörlü bir modeli vardı 2*120Watt Rms ama alamıyordum, daha sonrasında o ve diğer Aiwa modelleri piyasadan kalktılar, 800milyona 2 katlı Sony aldım 2*150Watt Rms ancak aynı paraya 2*30Watt Rms 4 katlı ama küçücük bir Technics de vardı, Aluminyum deck + altın çıkışlar + gül ağacından hoparlörler.. Çıkışları düşük diye almamıştım kafamı seveyim :D

Şuan önemli olan tertemiz ses, gümbürdeycek olan bir settense yarı gücünde ama kaliteli bir seti her zaman tercih ederim.

İnşallah birgün 5 katlı bir Technics im olacak ama önce ona uygun ev lazım :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fh serileri sonradan daha ucuz Rx serilerine bıraktı yerlerini, malzeme kaliteleri ve çeşitli üretim yerleri daha kötüydü ancak ses çıkışları çok yükselti, gücün ön plana çıktığı LBT serisi ise mevcut hacimle çok yüksek bas gücü sunsa da ses kaliteleri ve ucuz tasarımları pek hoşuma gitmiyordu.

Kenwood ları kullanmadım ama bu konuda Türkiye nin efsanesi tabiki Pioneer lardır, katlı Sony leri de nedense diğer markalar kadar sevmemişimdir.

94-95 yıllarındaysa Samsung pahalıca bir Sony fiyatına 5 katlı set verebiliyordu ve seside gayet iyiydi ancak tıpkı Aiwa gibi sık arıza verirdi.

Şimdilerde her yerde satılan 5.1 sistemlere "müzik seti" deniyor ama alakası yok, pazar payları iyice azaldığından kaliteli bir 5kat yapmak için neredeyse araba parası gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biliyorum deck bir müzik seti......onkyo marantz ile başlıyor amfisi.....ve onlarda cok pahalı......daha cd ve radyosu var sırada.....kabinleri ile saglam bişi 5000-10000 dolar arası....bose lere ve B&W lere hiç girmiyim zaten...sacd süper audio cd den çok şey bekleniyordu ama hd playerlarların bluraye yanilmesi gibi loudless FLAC ses yerini aldı...tabiki bizim dinlediklerimiz bir şarkının sadece önemli tınıları oluyor halbuki tüm sesleri duysaydık......inanılmaz bişi olurdu...ev konser salonuna dönerdi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

elektronik müzik konusunda tek....topluluk DEPECHE MODEDİR..............ötekinler tırıvırı.....cıpcıs dumdumdum da dumdumda aynı ritmler....allahım ölmeden bu adamların konserini görmek nasip eyle........birazda depeche mode remixlerini bulsana be kardeş...trance remiz olur house olur...hatta bu sabah işe gelirken dinledim...WRONG VE everyting counts adı parçalarını........arvin var buren var....bide trance of lord.......

Sanırım sizinle ilk defa aynı görüşteyim :kıhkıh:

Ben Madonna'yla büyüdüm.Bir zamanlar ne güzel kadındı (Şimdi daha da güzel ama :ban:)

Her yıl albüm yapardı neredeyse.Şimdi albüm yapacak diye dört gözle bekliyoruz :ban:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.