Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Nasıl Bir Focus Almalıyım Kararsızım...

Nejdet Özdemir

Önerilen Mesajlar

Değerli Arkadaşlar Uzun araştırmalarım sonucu Ford Focus Almaya karar verdim bu benim ilk Otomobilim olacak

30.000 TL bütçem var ama 35.000 TL de verebilirim. Temel vazgeçilmezim SEDAN KASA- BEYAZ RENK ve DİZEL olması

Aslında gözüm TİTANİUM 'da ama temiz az km 'li TİTANİUM a da param yetmez.

Alacağım arabanın en asğari 2010 -2011 model KM'sinin az olması ve temiz kullanılmış olmasını istiyorum. :rolleyes:

Arabada Nikelaj iyi bir ses sistemi çelik jantlar çok hoşuma gidiyor. BÜTÇEME GÖRE HANGİ MODEL ARABAYI ALMALIYIM... TDCİ Trend x benim beklentilerimi karşılar mı ?

2010 ve 2011 Modellerde makul KM ne olmalıdır. ?

ve bazı arabaların Model yılına göre KM'leri uçuk şekilde az oluyor KM sıfırlama yaptıklarını duyuyoruz. Gerçek KM'yi nereden nasıl anlayabiliriz.

Bu konuda bana Tecrübeli Dostlarımızın yardımcı olacağını umar saygılarımı sunarım...

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
LÜTFEN kurallara uyarak, gözü rahatsız edici font ve renkleri kullanmayınız önemli yerleri koyu veya altı çizili yazmanız yeterlidir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 bin tl ye temiz 2010 model collection donanımlısını alabilirsiniz tabiki en güzeli titanyum ama collection da iyidir yani 35 e alınabilir 

Değerli Arkadaşlar Uzun araştırmalarım sonucu Ford Focus Almaya karar verdim bu benim ilk Otomobilim olacak

30.000 TL bütçem var ama 35.000 TL de verebilirim. Temel vazgeçilmezim SEDAN KASA- BEYAZ RENK ve DİZEL olması

Aslında gözüm TİTANİUM 'da ama temiz az km 'li TİTANİUM a da param yetmez.

Alacağım arabanın en asğari 2010 -2011 model KM'sinin az olması ve temiz kullanılmış olmasını istiyorum. :rolleyes:

Arabada Nikelaj iyi bir ses sistemi çelik jantlar çok hoşuma gidiyor. BÜTÇEME GÖRE HANGİ MODEL ARABAYI ALMALIYIM... TDCİ Trend x benim beklentilerimi karşılar mı ?

2010 ve 2011 Modellerde makul KM ne olmalıdır. ?

ve bazı arabaların Model yılına göre KM'leri uçuk şekilde az oluyor KM sıfırlama yaptıklarını duyuyoruz. Gerçek KM'yi nereden nasıl anlayabiliriz.

Bu konuda bana Tecrübeli Dostlarımızın yardımcı olacağını umar saygılarımı sunarım...

gerçek km yi aracın servis kayıtlarından az cok anlarız ,eğer km nin düşürüldüğünü anlamk istiyorsak , döşemelerin ,pedalların,direksiyonun ,vites topozunun yıpranmışlığından ,motorun çalışmasından vb. anlaşılır..eğer aracın son yıllarda girdiği servis kayıtı yoksa ilk zamanlar servise girdiği km lere ve süreye bakarız yani hangi tarihler arasında kaç bin km yaptığına   aracın şuanki km si ile  arasındaki orantıya bakmak lazım,eğer hiç bir servis kayıtı yoksa  bu araçlar şüphelidir uzak durmak lazım ..eğer araç servis kayıtlıysa ve km az indirildiyse bunu anlamak bayağı zor

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

senin bulduğun araçların km si çokmuş Yakup kardeş ..bende trend  focus  vardı ,ses sistemini sony ile karşılaştırdığımda pek bir fark göremedim vallaha ses kalitesi olarak gayet güzeldi.... trend deki ses hatta  sarsıntılarda(çukura falan sert girince)  sony de cd çizikmiş gibi çalarken trend de hiç bir problem olmuyordu tabi mp3 falan çalmıyordu ama ses kalitesi olarak sony den pek  bir farkını göremedim ben ...zaten 2. el çıkma 300-500 liraya piyasada bi ton sony bulunur  :kıhkıh:

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup ve Çağlar Bey yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim ama sanırım Collection model de karar vereceğim ama bir şey sormak istiyorum bu Focus ların mp3 çalan modeli varmı yoksa hepsini Track çalıyor Collection da durum nedir mp3 benim için önemli acemiliğimi mazur görün Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup ve Çağlar Bey yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim ama sanırım Collection model de karar vereceğim ama bir şey sormak istiyorum bu Focus ların mp3 çalan modeli varmı yoksa hepsini Track çalıyor Collection da durum nedir mp3 benim için önemli acemiliğimi mazur görün Teşekkürler
colection ve trend de yok mp3çalar sony cd çalar olan focuslarda yani titanyum ve ghia larda var mp3çalar .ama piyasa çıkma sony bulabilirsiniz ucuza yada multimedya sistemleri var focus için 700-800tl ye o nlarda herşey var navigasyan,dvd,tv,mp3çalar vb herşey var..yada bunları alamam diyorsanız aracın aux cikisina mp3çalar bağlayın istediğiniz müziği dinleyin mp3çalarinizadaki
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kanaatimce 2. el dizel araba almak ben araba alıyorum diyerek 1 haftada alınacak bir olay değil. Çünkü dizel araba tercih edenlerin çoğu yılda  20 bin kmden fazla yol yapıyorlar. Bu arabalar genellikle işe güce kullanılıyor. 2 senenin sonunda arabalar 40-50 bin km yi buluyor.( hatta 100 bini geçenler var)  Bu araçlarda biraz ucuza verildimi vatandaş kapıyor. Ama bakım zamanı geldiğinde bakım masrafı kallabi çıkıyor. ön düzen, fren, belki enjektör bakımı motor yağı, lastik, vs. astarı yüzünden pahalıya geliyor. Daha az km yapanlar (binici) ise genelde arabalarını 1-2 sene içinde satışa çıkartmıyor.  Borcu derdi olanlar başka.  Bu yüzden 2. el dizel araç alırken beklemek lazım, ucuzu değil, biniciden değerinde alınmalı. Tabi piyasada binici kisvesi altında birçok alsatçı var. bunlarada kapılmamalı.

Galerilerde km kesin geriye çekiliyor. Bu yüzden servis kayıtları kontrol edilmeli. Motoru yıpranmış bir aracı almanın bir kaç sene içinde getireceği masraf 6-7 bin tl. Temiz bulamazsanız bu farkı bence şimdi verip 0 almak en garantilisi. elyse,301 b - c sınıfı arası. 40 bine dizel orta veya üst donanım alınabilir.

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acele etmeyin. titanium almaya bakın. Benzinli dizel farketmez temiz bulduğunuz da alın hemen :) Bence beyaz renk isteğiniz ortadan kalkmalı. sony teypler mp3 çalar, trend ve collectiondaki teypler track çalar. titaniumların hepsi sony teypli bazı kullanıcılar çıkarıp collection teypi vs takabiliyor onlara kanmayın orijinali buydu falan derse :) 

Tramerden sorgulatın aracı muayeneye girdiği km'ler orda mevcut. Karşılaştırın.Servis kayıtlarını isteyin servise sorun expertiz raporunu alın. Bunlar yapmazsanız km'yi anlamanız çok zor artık şirket aracı diye tabir ettiğimiz araçlar piyasada km düşürülüp satılıyor. adamlar yıpranmasın diye direksiyona vites topuzuna streç folyo geçiyolar çok kez gördüm bunu :) Dikkatli olun şimdiden kolay gelin sabır isteyen bir iş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar Çetinkaya cevabın için teşekkürler peki bu Focus lar için satılan multimedya Setleri orjinal Ford çıkışlı mı yoksa x firmalarn üretimi mi

Cem kardeş yorumun için teşekkürler aynen dediğiniz gibi ben aslında 4 aydır araba bakıyorum farklı markalardan araştiriyordum ve temiz araba bulamayınca hatta bir çok defa vazgeçtim Araba almaktan çok sağolun gerçekten 2. El araba almak zor bir iş :-(

O. Fatih Yurter Arkadaşım verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler benzinli FOCUS ekonomik açıdan beni düşündürüyor ama gerçi aldığım arabayı çok fazla kullanmayacam. acaba benzinli Titanium'mu alsam 

Focus'ların benzinlisinin şehir içi - dışı yakıt tüketimini açıkcası bilmiyorum. araştırayım.

Nejdet Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar Çetinkaya cevabın için teşekkürler peki bu Focus lar için satılan multimedya Setleri orjinal Ford çıkışlı mı yoksa x firmalarn üretimi mi

Cem kardeş yorumun için teşekkürler aynen dediğiniz gibi ben aslında 4 aydır araba bakıyorum farklı markalardan araştiriyordum ve temiz araba bulamayınca hatta bir çok defa vazgeçtim Araba almaktan çok sağolun gerçekten 2. El araba almak zor bir iş :-(

O. Fatih Yurter Arkadaşım verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler benzinli FOCUS ekonomik açıdan beni düşündürüyor ama gerçi aldığım arabayı çok fazla kullanmayacam. acaba benzinli Titanium'mu alsam 

Focus'ların benzinlisinin şehir içi - dışı yakıt tüketimini açıkcası bilmiyorum. araştırayım.

orjinal değil ama araca uyumlu ...benzinli ile dizel focus un yakıt tüketimi arasında 1000km de 70-100 tl fark oluyor şehir içi 100 tl falan s.dışı da 70 tl nin de altına inebiliyor 1000kmde inebiliyor fark .bende ikisini de denedim..dizelden şaşmayın az yolda yapıyor olsanız dahil.dizel satarkende fazla para ediyor yakıttan sağladığımız tasarruf yanımıza kar kalıyor.dizel collection sizin için en ideali bence .benzinli titanyum yerine dizel collection u tercih ederim ben olsam .aracla 50bin km yol yapsaniz 4-5bin lira kariniz olur .satarkende dizel zaten daha pahalı ve daha çabuk satılıyor
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.