Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Hb Orjinal Fren Balatalarını Yetkili Servis Dışında Uygun Fiyata Nerde Bulabilirim?

Mesut Ş.

Soru

Arkadaslar soru açık fren balatalarımın değişmesi gerekiyormuş orjinal fren balatalarinin markası, ortalama fiyati nedir ve nerden alabilirim. Ayrıca servis bana disklerinde degismesi lazım demişti içime sinmedi güvenilir işinin ehli olan tanıdık bir ustaya gösterdim disklerde hiç birşey yok 1-2 milim bilezik yapmış onuda makinesi var hiç sökmeden bileziği keseriz en az daha Bi 20-30 bin km gider dedi ama balatalar incelmiş degismesi gerek dedi servis sadece disk degisimi için 600 tl istedi bu usta 80 TL ye diskleri hallederiZ yazık günah diskler daha cok km yapar bileşiklerinin alınması yeterli dedi sizlerin fikirleri nedir arkadaslar bu konuda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bu pazar bir işlem için garajımda söktüğüm lastiklerden sonra balatalarımın önceden bakımdayken bir süre daha götüreceğini düşünerek bir 10 000 km daha kullanılabilir kanaatine varmıştım ve gördümki kağıt gibi kalmış dahasımı 120 den sonra fren yaparken dansöz gibi titreyen direksyonumdan anlaşılmıştı zaten bittiği

fakat daha önceki araçlarımda fren baltası bittiğinde fren mesafem uzar hatta sert frenlemelerde hiç tutmayacakmış gibi boşluğa bırakırdı kendini aracım

fakat fordta farkettiğim kadarıyla balatalarımın ve diskerimin bukadar deforme olmasına karşın hiç bir şekilde beni yanıltmadan performansını yitirmemiş olmasıydı

şimdi gereksiz masrafları yok etmek adına sormam gereken sorum şu:

şimdi ben titremeden ötürü ön balataları değiştireceğim ve diskleride    

arka balatalarıda değiştireceğim fakat disklerini değiştirmek pek içimden gelmiyor sizce 4 disk mi değiştirmem iyi olur yoksa ön diskleri değiştirmem yeterli olacakmıdır 

yani aşınma payının ön disklerle arka disklerde eşit miktarda olmadığını düşünüyorum 

bu hususu yorumlayacak konuya vakıf arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2005/ Focus ön balata fiyatlari :

BSG : 25 tl

Bosch : 50 tl

Motorcraft :105 tl

Kale : 40 tl

2005/ Focus arka balata fiyatlari :

BSG: 25 tl

Trw: 50 tl

Bosch : 50 tl

Motorcraft: 90 tl

Fiyatlarimiza kdv dahildir .

BSG-TRW-KALE-BOSCH urunleri 1 yil garantilidir . Bir rahatsizliginiz durumunda birebir degisim yapabilirsiniz .

ER-OL Otomotiv tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.