Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1 Collettion Bijon Şifresi.

Ümit Vaysaloğlu

Soru

Daymın 2004 model Collettioan donanımlı hb focus'u var. Geçenlerde nasıl becerdilerse bijon şifresini sıyırttırmışlar, Z rotu değiştirirken usta nasıl bir güç sarfettiyse anahtar kırılmış, hiç bir yerde de bulamışlar, şimdi lastiği patlasa değiştiremiyor, ne yapmamız lazım, bu aleti nasıl bulabiliriz,

Bir de 2004 model hb bir focus bulup onun bijon şifresiyle denemek istemiş, olmamış, bu şifrelerin hepsi farklı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Daymın 2004 model Collettioan donanımlı hb focus'u var. Geçenlerde nasıl becerdilerse bijon şifresini sıyırttırmışlar, Z rotu değiştirirken usta nasıl bir güç sarfettiyse anahtar kırılmış, hiç bir yerde de bulamışlar, şimdi lastiği patlasa değiştiremiyor, ne yapmamız lazım, bu aleti nasıl bulabiliriz,

Bir de 2004 model hb bir focus bulup onun bijon şifresiyle denemek istemiş, olmamış, bu şifrelerin hepsi farklı mı?

Farklı olmalı ki anlamlı olsun :) bijona kaynak yapılıp sökülcek sonrasında ister yeni şifreli bijon ister normal bijon kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alıntıdır.Dikkat edin

Aracım eski kasa 2007 Mondeo TDCI Ghia.

Geçen gün lastikçiye gittiğimde bijon şifresini kaybettiğimi farkettim. İlk anda nasıl bir bela olduğunu idrak edememişim. Yetkili servis takım halinde yeni şifreli bijon takımı verdiklerini, kaybolanın yerine aynısının yapılmadığını ve şifreli bijonları da sanayide torna tesfiyecide bir şekilde söktürmem gerektiğini söyledi. Sanayide Ford yedek parçacısına gidip sordum, o da aynı şeyi söyledi. Tornacıya gidip sordum, yapılan işlem şu : Başka bir demir şifreli bijona kaynatılıyor ve o şekilde sökülebiliyor.

Ben emin olamadım ve arabamı her zaman götürdüğüm ustamı aradım. "Tornacılara falan gitme, arabayı getir" dedi. Gittim ve ilk söylediği şu oldu. "Bijonlara kaynak yaptırırsan, jantın göreceği hasarı bi kenara bırak, arabanın beyni yanıyor ve bir sürü masraf çıkıyor" dedi. İlk anda inandırıcı gelmedi amam daha sonra öğrendimki bu şekilde arabaların beynin yaktıran ve bir sürü masraf açtıran insanlar olmuş. Yetkili servisteki adam bile tornacıya yönlendirdi beni, düşünün artık. Biz ustamla tanıdığı bütün Ford özel servis, yedek parçacıları gezdik ve nihayetinde aynı şifreyi bulup 4 tekerdeki bijonları söküp attık, yerine normal bijon taktık. Bi daha da asla şifreli bijonla işim olmaz...

Şifreli bijonu kullanıyorsanız, olurda bir gün kaybolursa bijonları tornacıda kaynakla söktürmeden önce iyice bir araştırın, beyne zararı var mı diye. Kaynak kullanılmadan keski ile de zor da olsa sökülebiliyormuş ama keskiyle indirilen çok sert darbelerden ötürü havayastığı açılan arabalar bile oluyormuş bazen... O sert darbelerin alt takımlara verdiği zarar da cabası.

Size tavsiyem şifreli bijonları söküp atmanız çünkü şifre kaybolursa büyük çok bela oluyor. Herkes ben kadar şanslı olmayabilir, yani şifrenin aynısını bulamayabilir. Çok düşük bir ihtimal olan alaşım jantların çalınması inanın o şifreyi kaybetmekten daha iyidir !!!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.