Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2006 Tdci Yokuşta Çekiş Problemi

fatih karaca

Soru

2006 focus dizel

193 bin kmde

son bir ayda yokuşlarda 4 ve 5. viteste bariz çekiş problemi ortaya çıktı.önceleri 1900 devirde olsa bilr 4.vitese aldığım zaman toplar devir yukarı çıkardı ama şimdi sürekli düşüş oluyor. filtrelerini(yakıt ve hava)değiştirdim. yağ değişimi yapıldı. sorun düzelmedi. baskı balata testi yaptım 5.viteste ve ve 1.viteste onda da problem görünmüyor bana göre.

aynı sorunla karşılaşan varsa yardımlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

turbon bitmiş bence artık gereken atmosferik basınca çıkamıyor ve farkedilemiyor sesinden çünkü turbon rutin çalışıyor fakat pervanesi bitik geçmiş olsun

aslında diğer viteslerdede sorun bariz ortadadır fakat bu vitesler güçlü olduğu için çekişteki farkı göremiyorsunuzdur turbonuzu değiştirin ...

ayrıca fatih bey avatar resminizi güncellerseniz burdaki birçok kişi size yardımcı olmaya çalışacaktır .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanıyorum Emir'in dediği gibi turbonuzda sıkıntı var. Ama bazen turbo hortumları falan çatlayabiliyor, başına gelen var, bir kontrol ettirin isterseniz, bu konda benim çok bi fikrim yok. Arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

turbon bitmiş bence artık gereken atmosferik basınca çıkamıyor ve farkedilemiyor sesinden çünkü turbon rutin çalışıyor fakat pervanesi bitik geçmiş olsun

aslında diğer viteslerdede sorun bariz ortadadır fakat bu vitesler güçlü olduğu için çekişteki farkı göremiyorsunuzdur turbonuzu değiştirin ...

ayrıca fatih bey avatar resminizi güncellerseniz burdaki birçok kişi size yardımcı olmaya çalışacaktır .

düşük viteslerde turbonun devreye girdiği belli oluyor.2000 devirden sonra zaten ok gibi fırlıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tamam o ok diye tabir ettiğiniz ivmeden daha fazlasını verebiliyor altınızdaki araç sölemiştim bunu farkedemezsiniz diye yüksek viteste daha fazla havaya ihtiyaç duyan motorunuzun turbosu yetersiz kalıyor işte yeterince hava basamıyor motora ufak vitesler güçlü olduğu için farkedemezsiniz diye yazmıştım siz onu 4. 5.viteslerde 2000 devirde söyleyin bakalım ok gibi fırlıyormu ;)

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gyom tellin oku gibi fırlıyo abi... :kıhkıh:

tamam o ok diye tabir ettiğiniz ivmeden daha fazlasını verebiliyor altınızdaki araç sölemiştim bunu farkedemezsiniz diye yüksek viteste daha fazla havaya ihtiyaç duyan motorunuzun turbosu yetersiz kalıyor işte yeterince hava basamıyor motora ufak vitesler güçlü olduğu için farkedemezsiniz diye yazmıştım siz onu 4. 5.viteslerde 2000 devirde söyleyin bakalım ok gibi fırlıyormu ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorunu 2 yıl önce bende aynı araçta yaşadım ve kesinlikle turbo sorunu olduğunu söyleyebilirim.Fazla üzerine gitmeden servise görünmek lazım.Çünkü turbo parçalanmaya başlarsa içten içe ana motora doğru parçacıklar gitmeye başlar ve 6000-7000 Tl gibi rakamlar açabilir.Eğer sorunu turboyu revize etmek çözerse 300-400 e kutarırsın eğer revize tutmaz derlersede yeni turbo tahminen 1500 Tl olması lazım.Ama tavsiyem hemen bi servise görünmen.Çünkü ben yolda kalınca anlamıştım sorunun boyutunu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Turbonuzdan ıslık sesi geliyor mu ?

hayır.bu arada yakıt da gözle görülür bir şekilde arttı.uzun yolda ve şehir içi farkı yok.uzun yolda 6.5 litre yakıyor. fatih karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.