Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Park Sensörü Hassasiyeti

Ayhan Ayaz

Soru

Herkese iyi akşamlar. Benim sıkıntım tam olarak şöyle: geri gelirken ön ve arka park sensörleri devreye girdiğinde öndeki 4 sensörden sağdan 2. olan sensör ( plakanın sağı diyeyim) takılı kalır gibi manevramı düzeltene kadar ötmeyi kesmiyor. ta ki geri geri gitmeyi bırakıp artık 1. vitese takıp o iki arabanın arkasından ayrıldığımda susuyor. önünde engel kalmasa bile bazen ötmeye devam ediyor. bu her seferde bu kadar uzun olmuyor.servise götürmek için 15.000 km yi bekliyorum çok da kullanımı engelleyen birşey değil ancak şöyle bir sorun oluşuyor bazen. sensör o kadar çok ötüyor ki arkaya bir cisim gelince bu sefer neresi ötüyor diye kafam karışıyor. ve öndeki o sensör öterken ekrandaki araba simgesini etrafındaki çizgi yanıp yanıp sönüyor.arkadaşlara sordum o sensör daha hassastır dediler. ayrıca arıza var desem hiç bir yerde bir uyarı hata fail mesajı vermedi. bilgisi olan yada önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursular çok sevinirim.saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bire bir aynısı bende de var desem,

Fakat önde 6 sensör var, sağda plakalığın dibinde olan, ben taş attı da ondan ötüyor sanıyordum :) Acaba yazılımsal bir sorun mu var ?

Ümit bey sayı konusunda yanılmışım kusura bakmayın evet o sensör. servise gitmeyi düşünmeye başladım çünkü ses uyuz ediyor bi yerden sonra susturma düğmesine basıncada arka taraf iptal oluyor:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabah erken yada nemli bir yerdeyseniz minik bir su damlası bile uyarı vermesine neden olabiliyor.Hasas bir bezle temizleyip tekrar bir bakın...

teşekkür ederim Bekir Bey bir de öyle deneyeceğim. Bu sabah özellikle iki arabanın arkasından geri geri çıktım öndede engel vardı ama bu sefer yapmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese günaydın... dün servise gittim bu sorundan dolayı.. artık çekilmez oluyordu. bigisayara bağladılar hiç bir sorun çıkmadı..sonra ustanın aklına plakalık geldi söktürdü elemanlara plakalığı.. ve bir baktık ki plakalığın kenarını görüyormuş. o kalın kenarı kestiler plakalığı kısalttılar ve sorun çözüldü. Çağlar bey tam doğru tahmini yapmışsınız bu arada teşekkürler :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Plakalığın tam yanındaki diyince bir an kendi aracımdaki konumu geldi aklıma.Görebilir diye tahmin ettim.Aracı aldığımda plakalık vardı.Sökerken aklıma geldi yaw bu sensör plakalığı algılamaz mı diye :) Kendim çift taraflı bantla yapıştırdım daha aracı kulllanmadan ondan sonra kullandım :D

Kuzenimin aracının arkadaki park sensörünün kablosu kopmuştu.Her geri vitese takıldığında ard arda 3 kez ötüyordu bip bip bip diye.Nedendir nedendir baktımm ki kablosu kopuk.Tamir ettim düzeldi.Bu sefer denemek için ikincisini söktüm iki kez ikaz vermişti :) Aracı Mondeo. Olurda öyle birşey başınıza gelirse aklınızda bulunsun

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.