Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3'üm, Sürekli Sıcak Hava Üflüyor..

Mustafa Anil

Soru

bir sorunun farkına vardım.. aracımı 13 aralıkta teslim aldığım ve üzerinden bir kış geçtiği için fark etmemiştim. bugünlerde malum bazen hava güneşli ve sıcak oluyor. benimki otomatik dijital klimalı değil,style aracımın üç tane yuvarlamalı kontrol düğmeleri var.. fan üfleme şiddeti 2 de takılı kalmış.. fan sıcaklık derecesi mavi bölgenin üzerinde, üfleme yeri seçeneği de orta konsoldan çıkacak şekildeydi..

sorun şu; sürekli sıcak hava üflüyor.. :zha: mavi bölgeyi zaten bir milim daha sonuna dayasam, klima devreye giriyor.. ama klimayı devre dışı bırakırsam resmen kalorifer kazanı gibi sıcak hava üflüyor.. normalde dışarısı serin hava..belki bir miktar ısınıp içeri girebilir ama, hayır öyle değil sıcak hava üflüyor. bilgisi olan, konuya vakıf olan var mı..

içerde piştik:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bir sorunun farkına vardım.. aracımı 13 aralıkta teslim aldığım ve üzerinden bir kış geçtiği için fark etmemiştim. bugünlerde malum bazen hava güneşli ve sıcak oluyor. benimki otomatik dijital klimalı değil,style aracımın üç tane yuvarlamalı kontrol düğmeleri var.. fan üfleme şiddeti 2 de takılı kalmış.. fan sıcaklık derecesi mavi bölgenin üzerinde, üfleme yeri seçeneği de orta konsoldan çıkacak şekildeydi..

sorun şu; sürekli sıcak hava üflüyor.. :zha: mavi bölgeyi zaten bir milim daha sonuna dayasam, klima devreye giriyor.. ama klimayı devre dışı bırakırsam resmen kalorifer kazanı gibi sıcak hava üflüyor.. normalde dışarısı serin hava..belki bir miktar ısınıp içeri girebilir ama, hayır öyle değil sıcak hava üflüyor. bilgisi olan, konuya vakıf olan var mı..

içerde piştik:))

1. Özellikle sıcak havada beklemişse araç, ya da mesela uzun yolda mola verdiğinizde, motor bölmesi ısınmış olduğundan, oaradaki sıcaklık giren serin havanın ısınmasına neden oluyor, bu durum bazen 5-10 dakika sürebiliyor ve sonra dış ortam havası gerçek ısısı ile içeriye girmeye başlıyor.

2. Dışarıdaki hava içerideki ısıyı düşürecek kadar serin olmayabiliyor.

3. Eğer ilk ikisi değilse kalorifer musluğunuz açıkta takılı kalmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1. Özellikle sıcak havada beklemişse araç, ya da mesela uzun yolda mola verdiğinizde, motor bölmesi ısınmış olduğundan, oaradaki sıcaklık giren serin havanın ısınmasına neden oluyor, bu durum bazen 5-10 dakika sürebiliyor ve sonra dış ortam havası gerçek ısısı ile içeriye girmeye başlıyor.

2. Dışarıdaki hava içerideki ısıyı düşürecek kadar serin olmayabiliyor.

3. Eğer ilk ikisi değilse kalorifer musluğunuz açıkta takılı kalmış olabilir.

Cem Bey ilginiz için çok teşekkür ederim.. ben 3. şıkkı daha yakın hissediyorum kendime.. daha önce de 2000 focus kullanan birisi olarak, dışarda, sabah saatlerinde, hava serinse, motor ısınsa bile, hava üflemeyi açarsam, püfür püfür bahar havası girerdi.. yok bunda bayağı bekledim, soğumuyor serinlemiyor, resmen motor sıcaklığı, kışın kalorifer yanar gibi içeriye sıcak hava.. hemen yarın götürüyorum servise.. sizin 3. madde için, kalorifer musluğunu kontrol etsinler:))..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.