Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Düşük Hizda Fren Yapinca Gelen Ses

Sabri Özer

Soru

Otoparka girince sessiz ortamda fren yapinca cok net duyuluyor frene bastigim anda bir surtunme sesi geliyor tiss diye diceksiniz balata diske surtuyor ama dogal mi boyle bir ses olmamasi gerekmezmi? Frenajda bir sorun yok sürüşe etkiside yok ama ses cok kulagima gelmeye başladi havalarda guzel cam acik gidiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Dostum takma kafana benim arabada da o sesten var. Bi sürü araba kullandım BMW'de de var Audi'de de aynı ses. Sıkıntı yok yani.

Cok tesekkurler abicim normal bisi oldugunu dusunurek kafamfan silicem duymam bi sure sonra zaten belki gecer bile ilerde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yıllar önce corolla aracım vardı aynı sıkıntı oldu..bende daha arabayı yeni almışım hemen servise gittim ..ordaki usta aracın daha yeni dolayısıyla parçaları da yeni zamanla ses kaybolur dedi ve dediği çıktı.üretilen balata nın sertliği zamanla çok az da olsa azalıyormuş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar doğru söylüyor. 1990'lı yıllardan beri otomotiv sanayi asbestsiz (asbestos free) balatalara ve izolasyon malzemesine geçiş yaptı. Sentetik elyaflar ve reçine ile yapılan asbestsiz balatalar özellikle "soğuk" kullanımda ses yapıyor. açıp temizlemek ve tel fırça ile "girişmek" geçici sessizlik sağlıyor olsa da (balatayı söküp dış kenarlarını taşlayanlar var) kalıcı çözüm olmuyor. çin'den gelen "asbestli" balata kullananlar var ama asbest çok zararlı (hem siz hem de çevre için) tavsiye etmem.

benzer bir şikayet "jantlarım leş gibi oluyor,fren tozu ile kaplanıyor" şeklindedir ve de sebep (asbestsiz balata) aynıdır.

sonuç: bu modeller böyle .. kulağınızı o ses'e kapatın (tabi mümkünse)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yıllar önce corolla aracım vardı aynı sıkıntı oldu..bende daha arabayı yeni almışım hemen servise gittim ..ordaki usta aracın daha yeni dolayısıyla parçaları da yeni zamanla ses kaybolur dedi ve dediği çıktı.üretilen balata nın sertliği zamanla çok az da olsa azalıyormuş...

Normal birsey oldugunu ogrenmek guzel tesekkurler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar doğru söylüyor. 1990'lı yıllardan beri otomotiv sanayi asbestsiz (asbestos free) balatalara ve izolasyon malzemesine geçiş yaptı. Sentetik elyaflar ve reçine ile yapılan asbestsiz balatalar özellikle "soğuk" kullanımda ses yapıyor. açıp temizlemek ve tel fırça ile "girişmek" geçici sessizlik sağlıyor olsa da (balatayı söküp dış kenarlarını taşlayanlar var) kalıcı çözüm olmuyor. çin'den gelen "asbestli" balata kullananlar var ama asbest çok zararlı (hem siz hem de çevre için) tavsiye etmem.

benzer bir şikayet "jantlarım leş gibi oluyor,fren tozu ile kaplanıyor" şeklindedir ve de sebep (asbestsiz balata) aynıdır.

sonuç: bu modeller böyle .. kulağınızı o ses'e kapatın (tabi mümkünse)

Tesekkurler aciklayici cevap icin kendime normal bisi oldugunu inandirdigim icin duymuyorum artik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.