Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Turtle Beach Dpx21 5.1/7.1 dolby digital Ps3 Headset

Önerilen Mesajlar

Türkiye'de satışı olmadığı için ABD amazon.com'dan bahsi geçen kulaklığı sipariş ettim (tabi bu aşamada sevgili Yakup'a yardımlarından dolayı teşekkür ederim).Ürünün bana maliyeti 155$ + 65 TL(gümrükte alınan ardiye ücreti) yani 354 TL.Ürün şu an İstanbul Gümrükte beklemekte.Kısmetse önümüzdeki hafta içi elimde olacak.Böyle bir kulaklıkla ilgilenenler ya da ileride ihtiyaç duyacaklar için fotoğraflarıyla birlikte inceleme;
41yKyrwCXAL.jpg
Kutu İçeriği;
intheBox.jpgGaming-Headset-PX21_1.jpg

Headset'in en önemli parçası olan DSS;
Details.jpg

Stereo olarak gelen sesi dolby digital kalitesiyle 5.1/7.1 duymanızı sağlıyor.Dolby digital destekli oyunlarda eğer sesi 2 kanallı örneğin tv den yada stereo bir kulaklıktan alıyorsanız;
oyun içindeki tüm sesleri sadece sağ yada sol olarak algılayabilirsiniz 5.1 ve 7.1 de ise aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibidir .
id200-1.jpg

Parçanın üzerinde açma kapama düğmesi,volume ayarı,bass boost ayarı,input ses ayarı ve birde bypass düğmesi bulunuyor.Eğer bu tuşa tıklarsanız dolby digital kapanıyor ve ses hangi türde geliyorsa orjinal haliyle duyuyorsunuz.

Kulaklıkla aynı kabloya bağlı.Resimde görüldüğü gibi üzerinden oyun içi ses,bass ayarı,chat seslerinin ayarları yapılabiliyor bunların yanında mikrofonu açıp kapatabiliyorsunuz ayrıca birde expander özelliğini açıp kapama düğmesi var(eğer sesi stereo olarak alıyorsanız kullanılır!stereo sesi genişletmeye yardımcı olur:stereo sesi panoromik şekilde duyarsınız).Ses seviye ayarlarının şu şekilde yardımı dokunuyor örneğin sadece arkadaşlarınızın yada oyundakilerin sesini duymak istiyorsunuz ozaman game sesini kısıyorsunuz.Aynı şekilde eğer sadece oyundaki sesleri duymak isterseniz bu seferde chat sesini kısıyorsunuz.Amp nin üzerinde birde xbox live da chat yapabilmek için gerekli olan giriş var.
4q3x1.jpg
Kulaklığın kolay kırılmasını önlemek için baş kısımlarını oynar yapmışlar.
4q3vf.jpg

Kulaklığın son derece rahat gözüküyor.Uzun süre oyun başından kalkmayanlar için birebir.Kulaklar haricinde birde baş kısmında da sünger bulunmakta.
4q40w.jpg

7.1 sesi nasıl duyduğunuzu gösteren bir resim;
4q42l.jpg

Headset in sahip olduğu özellikler ;

icon_dolbydigital.jpgDolby Digital 7.1 surround ses
icon_prologic.jpgDolby Pro Logic® IIx surround seslere özel uzaklık efekti verir.
icon_xbox_pc_mac.jpgPS3, XBOX 360, PC ve Mac için uyumludur.
icon_voicechat_ps3.jpgPsn de,Xbox Live da ve diğer online chatlerde kullanabilirsiniz.
icon_stereo.jpgStereo expander özelliği stereo seslerde daha geniş panoromik ses almanızı sağlar.
icon_bass.jpgDepremleri,patlamaları,gürlemeleri ve diğer derin bass seslerini daha güçlü duymanızı sağlar böylece oyunlardaki ve filmlerdeki heyecanı daha iyi yaşamanızı sağlıyor.
icon_talkback.jpgOyun esnasında chat yaparken oyunun sesi ne kadar yüksekse sizinle konuşan kişilerin seslerinide o yüksek sese adapte ediyor bu sayede arkadaşlarınızın konuştuklarını kolayca duyabiliyorsunuz.Aşağıdaki resim olayı açıklıyor.
chatboost.jpg
icon_micmonitor.jpgGelen düşük seviyeli sesleri eler böylece arkadaşlarınız dediklerinizi daha net duyar.
icon_chatgame.jpgOyun içi ses ayarlarını ve chat ses ayarlarını birbirinden bağımsız şekilde yapabilirsiniz.
icon_micmonitor_head.jpgMikrofona söylediklerinizi kendinizde duyuyorsunuz bu sayede yüksek sesle oyun oynarken bile arkadaşlarınızla konuşurken bağırmıyorsunuz. (bu özelliğin olmadığı headsetlerde yüksek sesle oyun oynarken kendi sesinizi ayarlayamazsınız bu yüzden çoğu zaman bağırarak konuşursunuz.)
icon_usb.jpgGücünü usb den alıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende monster var beyazı..geçen ay 380 tl ye almıştım..bu tarz kulaklıkların en güzel yanı kulağı tamamen sarması ve rahatsız etmemesi..tabi sesi dinlediğiniz müziğin kalitesine göre tüm ayrıntıları rahatlıkla zevkle duyabiliyorsunuz..hayırlı olsun..güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel ve tuzluymuş. :aman: Kablosu yeterince uzun mu? Ben evde salonda oynuyorum.40inç. Yakından 1-2 saat sonra gözler perişan oluyor.

Güzel ve tuzluymuş. :) Kablosu yeterince uzun mu? Ben evde salonda oynuyorum.40inç. Yakından 1-2 saat sonra gözler perişan oluyor.

Kablo uzunluğu 4.89 metre Engin'cim.No problem :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Konuyu hortlatayım biraz :D

Ps3üme headset alacaktım Sonynin wireless 7.1 headseti 259 liraya buldum.

Arkadaşım dediki Turtle beach varken o alınır mı :)

Turtle Beachin wirelessları uçuk fiyatlı ama Kilo serisi uygun gibi Black ops 2

Şöyle bir durum var ürün bu:

http://www.turtlebeach.com/product-detail/call-of-duty-headsets/ear-force-kilo/66

80 dolar başka modeli yok ama gittigidiyorda iki ilan var ilanlar şunlar

bu 180 lira---> http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/of-duty-turtle-beach-duty-black-ops-ii-gaming-h-69508261

buda 274 lira--->http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/call-of-duty-black-ops-2-ps3-turtle-beach-kilo-69419080

Sizce hiç uğraşmayıp bunu mu alsam http://www.btsony.com/asp/product/1435/Sony-PS3-Kablosuz-7-1-Surround-Kulaklik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.