Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakıt tüketim ölçüm metodu değişiyor mu?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

AutoExpresse göre, günlük hayatta araç sahiplerinin yakaladığı tüketim değerleri ile üreticilerin iddia ettiği tüketim değerleri arasında çok büyük fark olduğundan , Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler yeni test standartları üzerinde çalışıyormuş. Bu tüm dünya için standart olacakmış AB,ABD, Çin, Kore , Hindistan vsvs.

Adı

Worldwide Light-duty vehicle Test Cycle (WLTC) olacakmış. Yakıt tüketimi ve eksoz emisyon değerleri için global standartlar getirecek ayrıca dizellerin partikül emisyonu hibrid ve elektriklilerin enerji tüketimini hesaplama yöntemi getirecekmiş.

Her yeni araba için bir en iyi ve bir de en kötü senaryo tüketim rakamları verilecekmiş. En iyi senaryoda klima radyo ışık şu bu her şey kapalı boş araç; diğer durumda klima ışık radyo açık tüm koltuklar dolu iken ölçüm yapılıp her iki rakam da belirtilecekmiş

Yeni düzenlemeyi İngiliz kuruluşu SMMT beğenmiş. Çünkü üreticiler şimdi arabayı testlerde en iyi çıkacak şekilde ayarlıyor ama maalesef gerçek hayattaki rakamlardan çok uzak oluyormuş.

yeni düzenleme 2014 sonunda çıkar yerleşmesi de bir 3 yıl daha sürermiş.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reno yine bir çakallık yapar merak etmeyin.Mesela şuan reno'ların yol bilgisayarları 35-40Km hızı geçmeden yakıt tüketimini ölçmüyor.

Bu sistem çıkıncada bir uyanıklık yapmaları muhtemel.. :)

Hiç dikkat etmedim :D Anlık veriye bir bakayım o hızlarda :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AutoExpresse göre, günlük hayatta araç sahiplerinin yakaladığı tüketim değerleri ile üreticilerin iddia ettiği tüketim değerleri arasında çok büyük fark olduğundan , Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler yeni test standartları üzerinde çalışıyormuş. Bu tüm dünya için standart olacakmış AB,ABD, Çin, Kore , Hindistan vsvs.

Adı

Worldwide Light-duty vehicle Test Cycle (WLTC) olacakmış. Yakıt tüketimi ve eksoz emisyon değerleri için global standartlar getirecek ayrıca dizellerin partikül emisyonu hibrid ve elektriklilerin enerji tüketimini hesaplama yöntemi getirecekmiş.

Her yeni araba için bir en iyi ve bir de en kötü senaryo tüketim rakamları verilecekmiş. En iyi senaryoda klima radyo ışık şu bu her şey kapalı boş araç; diğer durumda klima ışık radyo açık tüm koltuklar dolu iken ölçüm yapılıp her iki rakam da belirtilecekmiş

Yeni düzenlemeyi İngiliz kuruluşu SMMT beğenmiş. Çünkü üreticiler şimdi arabayı testlerde en iyi çıkacak şekilde ayarlıyor ama maalesef gerçek hayattaki rakamlardan çok uzak oluyormuş.

yeni düzenleme 2014 sonunda çıkar yerleşmesi de bir 3 yıl daha sürermiş.

Evdeki hesabı çarşıya uyduracaklar yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merak etme şehir içi dur kalklarınla o 8-9 oluyordu ortalama :)

Şaka bi yana tabi olabilir uzun yolda reno sürmek nasip olmadı ama daha bugun yine belediyenin aracını kullandım yol bilgisayarında çakallık var :claps:

sürekli dur kalk ise normal 8 litre. 9 olmaz öyle bir garip motor o. :yeah:

Konuya dönersek. :) Bence iyi birşey olur. Ben daha fabrika verisinin v sine yaklaşamadım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu belirtmeden geçmeyeyim aciliyetten yüksek hızlarda(160+) seyrettiğimiz bir yolculuğun sonunda 6.5 ort. görmek paha biçilmezdi. :D

Araç: 2005 Megane 1.5 dci 80 bg :claps:

Ama ne olursa olsun bu araç az yakıyor. ^_^ Kata gulle değil. :)

Renault'un yb'si 30 km altı ölçüm yapma yeteneğine sahip değil. :) 2005 model Megane Sportway donanımlı aracımızda durum buydu. :)

Doğrudur ama anlık veride ölçüm yapmıyordur. Önemli olan ortalama veri, hatta daha doğru ve net olan depodan depoya ölçüm. Önemli olan onda az yakması. Uzun yolda gayet iyiydi ama şehir içinde kışın 8-9 larda gezdi benim ort. Şimdide 6,5-7 arasında geriledi. Zamanla dahada düşer diye umuyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur ama anlık veride ölçüm yapmıyordur. Önemli olan ortalama veri, hatta daha doğru ve net olan depodan depoya ölçüm. Önemli olan onda az yakması. Uzun yolda gayet iyiydi ama şehir içinde kışın 8-9 larda gezdi benim ort. Şimdide 6,5-7 arasında geriledi. Zamanla dahada düşer diye umuyorum :)

Anlıt ölçüm yapar ama 30 km altı yapmaz. :D Simule işi tam sonuç veremiyor galiba ondan kaynaklı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.