Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

yağ değişimlerinde hangi marka /model yağı tercih ediyorsunuz ?

c.erdem

Soru

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Üreticinin spesifikasyonlarını karşılayan her marka yağ kullanılabilir.

Kaliteli yağlar arasında düşünüldüğü, yazıldığı, söylendiği, iddia edildiği gibi kullanımda etkisini göreceğiniz bir fark yoktur.

Bunun için kafa yormaya ve ekstradan para harcamaya değmez.

Ayrca bakınız:

Yani uygun özellikte olduktan sonra Castrol seven Castrol, Mobil seven Mobil, Motorcraft isteyen de Motorcraft kullansın.

Özellikle aşırır tozlu, sıcak, soğuk bölgelerde yaşayan, ya da motorunu zorlayarak kullananlar, ağ değişim aralığını 15.000'den 7,500'e çekebilirler, ama bu da daha çok psikolojik rahatlama getirecektir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üreticinin spesifikasyonlarını karşılayan her marka yağ kullanılabilir.

Kaliteli yağlar arasında düşünüldüğü, yazıldığı, söylendiği, iddia edildiği gibi kullanımda etkisini göreceğiniz bir fark yoktur.

Bunun için kafa yormaya ve ekstradan para harcamaya değmez.

Ayrca bakınız:

Yani uygun özellikte olduktan sonra Castrol seven Castrol, Mobil seven Mobil, Motorcraft isteyen de Motorcraft kullansın.

Özellikle aşırır tozlu, sıcak, soğuk bölgelerde yaşayan, ya da motorunu zorlayarak kullananlar, ağ değişim aralığını 15.000'den 7,500'e çekebilirler, ama bu da daha çok psikolojik rahatlama getirecektir.

Birde hazır konu açılmışken bizim focuslarda hangi yağ kullanılıyor. Herkes farklı bir şey söylüyor. Benim araştırmalarıma göre 10/40 yağ yeterli geliyor ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde hazır konu açılmışken bizim focuslarda hangi yağ kullanılıyor. Herkes farklı bir şey söylüyor. Benim araştırmalarıma göre 10/40 yağ yeterli geliyor ama...

F2 Dizellere servis 10/40 mobil koyuyor evet doğrudur.Ama dikkat edin sanayiye gittiginizde 15/40 yağ koyuyolar bazı kendini usta sanan adamlar , ki 1 kez ben onun kurbanı oldum.

Sonraki bakımda hemen 10/40 koydurdum...

15/40 varken hava filtrem 7000km yaptığında üzerinde yağ vardı hep.

10/40 koydurdum tekrar şuan 4000km oldu toz harici leke bile yok.

Bu yağ ile ilgisi var mı bilmiyorum.ne kadar kalın yağ olursa o kadar geç ısınıyor ve fazla yaktırıyor arabaya.

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.