Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyondan vınlama sesi geliyor bazen:(

Metin Özcan

Soru

Arkadaşlar aracımda bazen direksiyonu sağa sola çevirdiğimde vınnn diye bi ötme sesi geliyor bi motor dönüyo gibi nedendir. Hidrolik özelliğini yitirdi ondanmı aynı sorunla karşılaşanlar varmı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Hepinize teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Vınlama sesi direksiyon pompasından gelebilir normaldir.

Özellikle durduğunuz yerde direksiyonu çevirirseniz bu ses daha net duyulur.

Daha önceleri böyle bir ses yoktu. Bir kaç kez direksiyonu sonuna kadar kırdım yanlışlıkla ondan sonra oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten tam çevirmek doğru değil yani geçmesi gereken şey değil, tam çevirince ses gelir özellikle çevirip haraket edersen daha fazla gelir..hidrolikte sorun varsa tabi kısa sürede yaptırın..Çünkü zamanla farklı şeylere zarar verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten tam çevirmek doğru değil yani geçmesi gereken şey değil, tam çevirince ses gelir özellikle çevirip haraket edersen daha fazla gelir..hidrolikte sorun varsa tabi kısa sürede yaptırın..Çünkü zamanla farklı şeylere zarar verebilir.

Aynen. Neyse salı günü bi baktıralım ne çıkacak problem inşallah büyük bi arıza yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı ses tüm focus larda var sesi bırakın da

dikkat ettiniz mi hiç ; Olduğu yerde tam sağ veya tam sol yaptığınızda iç aydınlatma ışıkları biraz sönük yanar normale çevirdiğinizde tekrar eskisi gibi parlak yanar buna etken nedir bende bilmiyorum ama benimde hep dikkatmi çekmiştir.

İğne deliği olsa girerim derler ya bazen bende sıfıra sıfır yanaşırken kıvırmak zorunda kalıyorum bendede aynı problem var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı ses tüm focus larda var sesi bırakın da

dikkat ettiniz mi hiç ; Olduğu yerde tam sağ veya tam sol yaptığınızda iç aydınlatma ışıkları biraz sönük yanar normale çevirdiğinizde tekrar eskisi gibi parlak yanar buna etken nedir bende bilmiyorum ama benimde hep dikkatmi çekmiştir.

İğne deliği olsa girerim derler ya bazen bende sıfıra sıfır yanaşırken kıvırmak zorunda kalıyorum bendede aynı problem var.

aynen arabanın birden devri düşüveriyo.:)

o zaman o ses için boşa uğraşmaya kafa takmaya gerek yok. Sağolasın Emre kardeş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Problem değil ki o, direksiyon tam çevrilmez..Bukadar.Orada zaten hissedersiniz limitini en son direksiyon kendini geri iter..

kullanım klavuzları bundan var ve tüketici hatası derler garantinizde işe yaramaz bak :) dikkat

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynen arabanın birden devri düşüveriyo. :)

o zaman o ses için boşa uğraşmaya kafa takmaya gerek yok. Sağolasın Emre kardeş.

Metin aynı ses benim sattığım f3 hb style da gecenin bi vakti oldu gece ford yardımı aradım,neyse araç daha 1000km olmamıştı gress yağı sıcaktan akmış ondan ses yapabilir dediler sonra kendi geçti
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Metin aynı ses benim sattığım f3 hb style da gecenin bi vakti oldu gece ford yardımı aradım,neyse araç daha 1000km olmamıştı gress yağı sıcaktan akmış ondan ses yapabilir dediler sonra kendi geçti

Tamam abi anladım. Bakalım kendiliğinden geçecek gibi inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Babamda Focus I var.. ona da servisten söylemişlerdi.. Mümkünse sonuna kadar çevirmemek, hadi çevirdin diyelim o halde 2 sn'den fazla tutmamak gerekiyormuş... Hidrolik pompasına zarar veriyormuş..

Peki şimdi başka bir soru...

Focus III'lerde direksiyon hidrolik değil, elektrikli.. Sonuna kadar çevirmenin, yine de bir zararı olur mu? yani hidrolik değil ama başka bir aksam açısından..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam sağ tam sol yaptınızda direksiyon pompası zorlanır, daha fazla enerjiye ihtiyacı olur bunu da araç içindeki hatta farlardaki kısılma ile anlarsınız.Etrafınızda duvar varsa ve camı da açarsanız zaten direksiyon pompasından gelen zorlanma sesini de duyarsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.