Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Uçar Ismail

Focus Mk3 Elektrik Sistemi Gerilimi Yüksek Uyarısı Verdi

Question

Herkese merhabalar. Bugün yaşadığım bir sorunu yazacağım. Araç trafikte 20-30 km hızla ilerlerken bir anda tüm uyarı ışıkları yandı.uyarı sesleri verdi. Sorun olarak şu yazıyordu “Elec system over voltage stop safely” Türkçe kitapçıkta elektrik sistemi gerilimi yüksek emniyetli bir şekilde durunuz karşılığı. Yaşayan oldu mu bunu? Olduysa nasıl bir yol izledi. Teşekkür ederim şimdiden..

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Böyle bir arıza Tecrübem yok.
Sadece mesleki olarak akıl yürütüyorum.
Elektrik sisteminde akü aynı zamanda elektrik seviyesinin

stabil kalmasını da sağlar.

Zannedersem akü başlarında gevşeklik olabilir.

Hiç değilse elle kutup başlarını kontrol et.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Murat Ak
      Saygıdeğer üstadlar, Trend X aracıma ambiyans aydınlatma yaptırmak istiyorum. 
      - Ayak altı aydınlatması,
      - Kapı kolu aydınlatması,
      - Kapı yan cebi aydınlatması,
      - Orta konsol (ekran altı) aydınlatması

Öncelikle trend x aracına bu yapılır mı? Yapılırsa yaptıran abilerim var mı? Çift renkli yapılabilir mi? (Kırmızı, Mavi vs.)

Bu aydınlatmaların yapılması için ne yapmam lazım? Yani malzemeleri netten sipariş verip elektrikçiye mi gitmeliyim? Yoksa bu kolay bişey kendim mi yapmalıyım?
      Forumda arattım ama sadece ayakaltına denk geldim.
      Bu konuyla ilgili yardım ve görüşlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.
      Herkese iyi forumlar.

• By Muhammed Şentürk
      Faydalanmak isteyen arkadaşlar linkteki ekte Focus 1-2-3 araçların kablolama diyagramlarına ulaşabilirler. 
      (Not: Ayrıca kimi belge/lerde araçların parça kodları da mevcuttur.)
      Saygılarımla.

https://www.dropbox.com/sh/4ac0p2ibt383moo/AADsDP0P-GRxDVo8mGxNBC4za?dl=0

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.