Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 C Max Hiz Sabitleme Ve Arka Bagaj Sorunu

Mehmet Sahin Erbay

Soru

Değerli abilerim kardeşlerim sizlere bir kaç konuda danışmak istedim. 
2012 Model Cmax  Titanium X Marka ve model aramı 230.000 km aldım ve birkaç sorunla karşı karşıyayım bunları siz değerli büyüklerim ve kardeşlerim aracılığıla çözüme kavuşturabiliriz diye düşünüyorum.

1- Aracımda arka bagaj kapama açma düğmesine bastığımda kapatıp açmıyor. Ses geliyor ama sanki gücü yetmiyormuş gibi geldi bana ve bununla ilgili olarak aracı aldığım arkadaşa sorduğumda bagajda sag arkada modül varmış onu söküp takımışlar ve düzelmiş. Sizce sorun aynı şekilde mi düzelir sebebi ne olabilir.

2- Aracımda hız sabitleme olsun hız sınırlayıcı olsun tuşlara basmama rağmen hiçbir değişiklik olmuyor. Hatta bastıktan sonra ekranda bile ışık yanmıyor. Bununla ilgili yine sorunun çözümü amaçlı basit bir işlem olduğu ve debriyaj sensörünün basılı görebileceğini bundan dolayı olabileceğini söyleyen arkadaşlar oldu ve usta kontrol etti sensörü birkaç kere bastı felan taktık yine olmadı.

Sonuc olarak usta detaylı bakmamız lazım ve  hız sabitleyici için direksiyon kutusunu açmamız tamir ediliyorsa tamir ederiz ve genelde tamir ediyoruz ve sorun kalmıyor şeklinde cevap verdi ve bir maliyet istediğimde 300 tl civarı tutar eğer tamir ile halledebilirsek diğer türlğ 1.500 tl bulur değişim için dediler.

Sizlerden isteğim bu konuda tecrübe ve neler yapabileceğim. Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayara bağlayınca çıkan arıza da hemen aşağıda

[simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/1316375/4ef7e6d0-db1a-46a7-b5f6-fc6ccbbd6a21.jpeg[/simage][simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/1316375/bad9c364-cfc4-4690-b594-ae0dd8ea8479.jpeg[/simage]

WhatsApp Image 2019-07-04 at 12.57.09.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-04 at 12.57.10.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hız sabitleyici konusu için

bende focus var ve aynı sorunla uğraştım. Debriyaj müşürü, modulün kendisi ve direksiyon kontrol ünitesinde sıkıntı olabiliyor. bende modül değişti ve direksiyon kontrol ünitesi tamir edildi şimdilik sıkıntı yok. Eğer olursa kontrol ünitesi değişecek o da sponsorumuz erol otoda 350 tl. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Hız sabitleyici konusu için

bende focus var ve aynı sorunla uğraştım. Debriyaj müşürü, modulün kendisi ve direksiyon kontrol ünitesinde sıkıntı olabiliyor. bende modül değişti ve direksiyon kontrol ünitesi tamir edildi şimdilik sıkıntı yok. Eğer olursa kontrol ünitesi değişecek o da sponsorumuz erol otoda 350 tl. 

Anladım şuan nette birşey demedi açıkçası ve Afyonda yaşıyorum işim gereği buradaki ustalara çokta itimat edemiyorum. Acaba sadece Modülü değiştirmek işe yarar mı. Aracın önceki sahibine sorduğumda daha önce böyle bir sorunla  karşılaşmadığını söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Normalde modulü söküp sinyal alıp almama durumuna bakıyorlar. sıkıntı yoksa 1 kademe daha aşağıya inip diğerlerine bakmaya devam ediyorlar. Benim usta öyle yaptı en azından. 

Modülü söktü bir kaç kez bastı çekti yerine taktı o kadar baska bişi yapmadı. Ah bende azcık ustalık olcaktıda :D bilemiyoruz ki neye bakıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mehmet Sahin Erbay yazdı:

Olmadı abi sorun devam ediyor. Sökmemiz lazım gibisinden konuştu. Ne kadarda meraklı sökmeye bir görsen

Benim araçta da ara sıra çalışıyor. Bu aralar gittikçe uzadı. Geçen hafta elektrikçiye gösterdim. Direksiyonu söktü uğraştı ama olmadı. Çok can sıkıcı bir durum. Müsait olduğumda yetkili servise gidip baktırıcam. Onlar bana nasıl bir fatura çıkarır bilemiyorum artık ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Benim araçta da ara sıra çalışıyor. Bu aralar gittikçe uzadı. Geçen hafta elektrikçiye gösterdim. Direksiyonu söktü uğraştı ama olmadı. Çok can sıkıcı bir durum. Müsait olduğumda yetkili servise gidip baktırıcam. Onlar bana nasıl bir fatura çıkarır bilemiyorum artık ?

Afyonda servis yok maalesef ama çok büyük birşey olduğunu düşünmüyorum müşür değişimi acaba işi yararmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanında değildim.Fakat yapılan işlem aşağı yukarı şu şekilde.  Direksiyon kontrol modülü var onda temassızlık varmış onu onardı. Tekrar yaparsa değiştireceğiz. Parça kodu mevcut 350 400 tl civarı. 

--24 dakika sonra eklendi--

@Mehmet Sahin Erbay Yukarıdaki 2. fotoğrafınızda görünen direksiyon simit modülü hatası  belki de bendeki hatadır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet abilerim bir usta buldum sonunda. Eski ford yetkili servisinin elektrikçisi Mümin usta. Sağolsun hız sabitleme modülünü söktü temazsızlık varmış. Zamanla tuş basıla basıla içine göçmüş gerekeni yaptık tekrar taktı 40 tl ye hallettik.

Şimdi sıra bagaj kapağının otomatik açılıp kapanmama sorunuyla uğraşıcaz bakalım.

Ondada tuşa basınca ses geliyo dıttt diye ama kapama yapamıyor.

Umarım fazla masraf çıkartmadan halledebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.