Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.6tdci Rampa çıkarken Gaza Yüklendiğinde Araçta Titreme Oluyor

seyit onbaşı

Soru

yaklaşık 1 senedir aracımla uzun yol yaparken rampalarda gerek hız sabitleyici ile gerekse manuel olarak gaza yüklendiğimde motor titremeye başlıyor rampayı çıkana kadarda titreme kesilmiyor. mazot filtresi tıkalı falan olabilir diye düşünüyodum.yeni bakım yaptırdım ama sorun hala devam ediyor. şehir içi rampa çıkarken hız fazla olmadığı için titreme olmuyor.uzun yolda 100-120 km hızla çok rahat hissediliyor.

yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
10.06.2019 - 13:52 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Hangi devirlerde, hepsinde de mi? 

hız 100-120 devir 2000-2250 devir arasında

--1 dakika sonra eklendi--
21 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Egr vakum subabı olabilir, titremeler sonraki zamanlarda tekleme/silkelemeye dönerse bi ihtimal egr vakum subabı arızalı olabilir.

yaklaşık bir senedir uzun yolda yapıyor. ama dediğiniz gibi tekleme ya silkeleme yapmadı hiç. gazı kesmezsem titreme artıyor giderek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13.06.2019 - 17:55 tarihinde, Varol Arslan yazdı:

merhaba aynı şekilde bende de oldu motor takozu(motor kulağı diyede geçer) 350tl değişti düzeldi birde aks sorunu da vardı onuda yaptırınca hiç titreme kalmadı çok sinir bozucu bir durum.

ustanın birine götürdüm kulaklardan olmaz akslardan oluyodur dedi. arabayı test etti ama şehir içinde titreme yapmadığı için net bişey söyleyemedi. iyice artana kadar bin dedi. başka bir ustaya soruyum bari 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de oldu, motor kulağını değiştirdim biraz azaldı sanki ama dediğinin aynısı 90ı geçince duz yolda tırıl tırıl titreme yapıyor. Bi ustaya gosterdim aks değistirsen kesilir dedi ama daha ona cesaret edemedim bilmiyorum aks değisince düzelir mi. Siz ne yaptınız sorun hakkında bilgi verir misiniz lütfen 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ARKADASLAR ARACTA 90 KM GETIGINDEKI TITREME SORUNUNU COZDUM, ORTA AKS LALESI DEGISTIRDIM VE SUAN ARABA YENI GIBI OLDU. BU SORUNU YASIYORSANIZ KESINLIKLE AKS TA SORUN ARANMAYA BASLANMALI VE GUVENILIR BI YERDE YAPILMALI. BEN ISTANBULDA AKS HASTENSI DIYE BIR YER VAR https://tamaks-aks-hastanesi.business.site/ ISLERINDE GAYET PROFESYONEL 1-1,5 SAAT ICINDE YAPIP TESLIM ETTILER

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.