Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracımın Kapıları Stop Halinde Otomatik Kilitleniyor.

Çağdaş Kolcuoğlu

Soru

Foruma baktım ama göremedim, genelde hep hareket halinde iken kilitlenen bir mekanizmadan söz edilmiş. Benim araç 2008 titanium x paket. 

Şimdi şöyle bir sorum var. Aracımın stop halinde, kapılar kilitli değil, kaputu açtım; motoru incelerken araç kendini, otomatik olarak kilitledi. Bunu nasıl devre dışı bırakabilirim. Ya da hangi durumlarda bunu yapıyor otomatik olarak ? Bazen kitlemediğimde de, araçtan uzaklaşınca ya da yanındayken de bunu yapıyor. Ama ben sanırım farkında olmadan bunu devre dışı bırakıyorum. 

Normalde hareket halinde iken kendi kendini kilitliyor, araç. Konular bunun üzerinden, işlenmiş. Bendeki durumla karşılaşan varmı acaba ?

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Normal şartlarda aracınızın kilidini kumandadan açtınız ama kapıları açmadınız.Ortalama bir dakika sonra kapılarınız tekrar kilitlenir.Ama kilitleri açtınız,kapıyıda açtınız kapattınız ve yinede kendi kendine kilitleniyorsa bir problem var.Çünkü ford'larda yazdığım durum dışında kendini kilitleme gibi bir durum söz konusu değil.Muhtemelen Yakup'ta bunu sormak istedi size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hocam, araba sokakta kilitli duruyor, kapıları kumanda ile açıyorsunuz ancak sadece motor kaputunu açıyorsunuz ve belli bir süre sonra yolcu kapıları kilitleniyor. Bu mu durum? 

Evet aynen bu. Kapıların kilidini açtım, daha sonra kapıları ellemeden, kaputu açtım anahtarı sokup, motora bakarken, kendi kendini kilitledi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Evet aynen bu. Kapıların kilidini açtım, daha sonra kapıları ellemeden, kaputu açtım anahtarı sokup, motora bakarken, kendi kendini kilitledi

Normal, olması gerektiği gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Normal şartlarda aracınızın kilidini kumandadan açtınız ama kapıları açmadınız.Ortalama bir dakika sonra kapılarınız tekrar kilitlenir.Ama kilitleri açtınız,kapıyıda açtınız kapattınız ve yinede kendi kendine kilitleniyorsa bir problem var.Çünkü ford'larda yazdığım durum dışında kendini kilitleme gibi bir durum söz konusu değil.Muhtemelen Yakup'ta bunu sormak istedi size.

Şimdi denedim sistem benim arabada bu şekilde çalışıyor. Bir problem yok. Kaputu da kapıları ellemeden açtığım için, heralde ondan kilitledi kendi kendine. Böyle bir sonuç çıkıyor ortaya o zaman. 

--4 dakika sonra eklendi--

Bir de sormak istediğim şu var. Geçen 3 kişiydik arabada. Biz 2 kişi indik arabadan. Ön yolcu koltuğunda arkadaşım oturdu. Ben de kapıları kitledim tek defa kitleyerek. Yaklaşık bir 15-20 metre ötede işim vardı. Aradan 1-2 dk falan süre geçti alarmı ötmeye başladı. Tekrar kitledim ama bu sefer 2 defa, sonra yine ötmeye başladı. Acaba camlardan birisi mi açık kaldı azcık ya da arkadaş içeride hareket etti kurcaladı teybi de sensörler çalıştı da ondan mı alarm çaldı anlamadım. Bu alarmın çalışma prensibi nedir ? Nasıl devreye giriyor. İçeri de tavan lambalarının yanında böyle acaip delik var, onlar mı acaba sensör ? 

--5 dakika sonra eklendi--

578F153A-0BD4-40FD-B1DF-9837D3C3F09C.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hepsi kullanım kılavuzunda detaylı yazıyor, içerdeki sensörler çift kilitleme yapılırsa 1 dk sonra aktif oluyor ve hareket algılarsa ötüyor.

Valla sayende öğrenmiş oldum??? Ama sanırım tek kilitlesen de aynı şekilde ötüyor. Bir denemesini yaparım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.